Drodzy Nauczyciele i Pracownicy naszej Szkoły!
Z okazji Waszego święta życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze!
Dużo cierpliwości, jeszcze więcej wspaniałych pomysłów, a przede wszystkim zdrówka!
Żeby każdy dzień w szkole był dla Was okazją do radości i spełniania się w zawodzie.
W imieniu uczniów naszej szkoły chcemy także złożyć Wam serdeczne wyrazy szacunku.
Chcemy, żebyście wiedzieli, że bardzo podziwiamy nasze Grono Pedagogiczne i pozostałych Pracowników szkoły.
Bycie nauczycielem wymaga wielu wyjątkowych umiejętności i wysiłków, które czasem trudno zauważyć.
My je widzimy i doceniamy.
Dziękujemy, że jesteście z nami.
Chcielibyśmy, żebyście pozostali tacy, jacy jesteście.

Z wyrazami szacunku,
Samorząd Uczniowski

A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu '39 - wystawa z IPN w Lublinie na korytarzach II LO_3

Obchodzona w tym roku 80. rocznica wybuchu II wojny światowej była okazją do przypomnienia tragicznych wydarzeń z okresu walki obronnej toczonej przez Polaków w 1939 roku. W dniach 23 września - 11 października 2019 r. młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. P. Firleja w Lubartowie miała okazję poznać wystawę zatytułowaną „A więc wojna!!! ...” opracowaną przez IPN Lublin i uczestniczyć w lekcjach tematycznych towarzyszących tej ekspozycji. A była to szczególna wystawa, gdyż została przygotowano ją z myślą o zwykłych ludziach, których życie zmieniło się diametralnie wskutek prowadzonej wojny. To im oddano głos i to oni poprzez swoje wspomnienia oraz relacje opisali dni grozy.

Czytaj więcej: A więc wojna!!! Ludność cywilna we wrześniu '39 - wystawa z IPN w Lublinie na korytarzach II LO