Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I i III

Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I i III_6

W piątek 29 października 2021 r.  w II LO odbyły się warsztat dla uczniów klas pierwszych "Hejt boli", oraz dla klas trzecich "Mózg na Dopingu". Spotkania prowadzili trenerzy z Akademii Profilaktyki Pozytywnej z Krakowa: Dominika i Marek Wąsik.

Spotkanie dla klas pierwszych poświęcone było tematyce hejtu i nienawiści. Hejt to pełne nienawiści działania, które przede wszystkim odnoszą się do Internetu i mogą być skierowane ku jednej osobie, przedstawicielom konkretnego narodu czy osobom o innym światopoglądzie niż hejter. Podczas  warsztatów młodzież poznała różne oblicza hejtu i sposoby walki z nim.

Tematem spotkania  dla klas trzecich były środki uzależniającymi oraz ich wpływ na człowieka. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z podejmowania zachowań ryzykownych, a przede wszystkim – koszty związane z eksperymentowaniem lub szkodliwym używaniem narkotyków, alkoholu i dopalaczy przez młodzież.