Pedagog/Psycholog

Informujemy, iż psycholog oraz pedagog szkolny są do dyspozycji uczniów, rodziców, opiekunów od poniedziałku do piątku w godz. dotychczasowych dyżurów:

 
Psycholog
mgr Anna Kowalska
Pedagog
mgr Agnieszka Budzyńska
Poniedziałek 8.00-12.30 8.00-15.00
Wtorek 8.00-15.00 8.00-14.00
Środa 8.00-12.00 8.00-14.00
Czwartek 8.00-12.00 8.00-14.00
Piątek 9.00-14.30
8.00-13.00

Możliwy jest również kontakt telefoniczny: 81 854 37 16 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez dziennik elektroniczny.

Do szkoły wchodzimy od strony ul. Lubelskiej (proszę dzwonić).

Ogłoszenie

Konkurs "Złote indeksy" - gra o indeks UMCS na psychologię, pedagogikę specjalną, pedagogikę resocjalizacyjną, pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną, pedagogikę socjalną, animację kultury - dla klas III i IV. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się po więcej informacji do pedagoga lub psychologa szkolnego.

O cyberprzemocy w II LO

O cyberprzemocy w II LO cz.22_1

3 i 6 czerwca 2022 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im P. Firleja w Lubartowie odbywają się spotkania młodzieży z klas II A, II B i II D z panią starszą sierżant Jagoda Stanicką z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

W czasie prelekcji pani sierżant w bardzo interesujący sposób podjęła temat cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Policjantka w oparciu o przykłady opowiadała o sytuacjach, na jakie młodzi ludzie mogą natrafić w swoim życiu. Mówiła o hejcie, wykorzystaniu wizerunku lub podszycia się pod inną osobę, a także agresji w sieci. Wskazała na konsekwencje prawne, jakie może ponieść osoba dopuszczająca się przestępstw internetowych.

Czytaj więcej: O cyberprzemocy w II LO

Niecodzienne spotkanie z Lechem Dyblikiem

Spotkanie z Lechem Dyblikiem (11.04.2022)_15

W poniedziałek 11 kwietnia 2022 r., gościliśmy w II LO Lecha Dyblika. Jest on aktorem filmowym i telewizyjnym, który przez wiele lat występował na deskach Teatru Narodowego w Warszawie. Popularność i sympatię widzów zyskał dzięki rolom w wielu filmach i serialach. Można go było oglądać w filmach takich reżyserów jak: Wojciech Smarzowski ("Dom zły", Drogówka", "Wołyń", "Pod Mocnym Aniołem"), Lecha Majewskiego ("Dolina Bogów"), Borysa Lankosza ("Ziarno prawdy"), Władysława Pasikowskiego ("Kroll, Psy 2: Ostatnia krew") czy Václava Marhoula ("Malowany ptak"). Szerokiej publiczności znany z występów w "Świecie według Kiepskich".

Czytaj więcej: Niecodzienne spotkanie z Lechem Dyblikiem