Pedagog/Psycholog

Informujemy, iż psycholog oraz pedagog szkolny są do dyspozycji uczniów, rodziców, opiekunów od poniedziałku do piątku w godz. dotychczasowych dyżurów:

 
Psycholog
mgr Anna Kowalska
Pedagog
mgr Agnieszka Budzyńska
Poniedziałek 8.00-12.30 8.00-15.00
Wtorek 8.00-15.00 8.00-14.00
Środa 8.00-12.00 8.00-14.00
Czwartek 8.00-12.00 8.00-14.00
Piątek 9.00-14.30
8.00-13.00

Możliwy jest również kontakt telefoniczny: 81 854 37 16 lub drogą mailową Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz poprzez dziennik elektroniczny.

Do szkoły wchodzimy od strony ul. Lubelskiej (proszę dzwonić).

„Kuszenie śmierci”- program profilaktyczny w II Liceum Ogólnokształcącym

Spotkanie z Lechem Dyblikiem w II LO_8

W piątek 28 października 2022 r. ponownie gościliśmy w II Liceum Ogólnokształcącym Lecha Dyblika.  Aktor filmowy i telewizyjny, którego obecnie możemy zobaczyć w najnowszych produkcjach Netflixa: „Wielka Woda”, „Gang Zielonej Rękawiczki” i horrorze „Ostatnia Wieczerza” uczestniczył w spotkaniu profilaktycznym dla klas pierwszych.

Czytaj więcej: „Kuszenie śmierci”- program profilaktyczny w II Liceum Ogólnokształcącym

Ogłoszenie

Konkurs "Złote indeksy" - gra o indeks UMCS na psychologię, pedagogikę specjalną, pedagogikę resocjalizacyjną, pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną, pedagogikę socjalną, animację kultury - dla klas III i IV. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się po więcej informacji do pedagoga lub psychologa szkolnego.

O cyberprzemocy w II LO

O cyberprzemocy w II LO cz.22_1

3 i 6 czerwca 2022 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im P. Firleja w Lubartowie odbywają się spotkania młodzieży z klas II A, II B i II D z panią starszą sierżant Jagoda Stanicką z Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie.

W czasie prelekcji pani sierżant w bardzo interesujący sposób podjęła temat cyberprzemocy i odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Policjantka w oparciu o przykłady opowiadała o sytuacjach, na jakie młodzi ludzie mogą natrafić w swoim życiu. Mówiła o hejcie, wykorzystaniu wizerunku lub podszycia się pod inną osobę, a także agresji w sieci. Wskazała na konsekwencje prawne, jakie może ponieść osoba dopuszczająca się przestępstw internetowych.

Czytaj więcej: O cyberprzemocy w II LO