Z wizytą w WAT w Warszawie, czyli powtórka przed maturą z chemii

Z wizytą w WAT w Warszawie, czyli powtórka przed maturą z chemii_21

W ramach współpracy II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie uczniowie naszej szkoły już drugi raz w tym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez kadrę naukową uczelni.

Dnia 4 marca 2020r. uczniowie z klasy 3d, którzy realizują biologię i chemię w zakresie rozszerzonym, wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych pod hasłem „Powtórka do matury – charakterystyczne reakcje chemiczne w chemii nieorganicznej i organicznej”. Warsztaty poprowadzili doktorant oraz studenci Wydziału Chemii  WAT.

Licealiści, podzieleni na grupy, samodzielnie wykonywali doświadczenia oraz zapisywali ich przebieg w postaci równań reakcji chemicznych. Ćwiczenia wymagały przypomnienia wielu zagadnień realizowanych na lekcjach chemii zarówno w klasie trzeciej, jak również w klasie drugiej liceum, była więc to dobra lekcja powtórzeniowa przed czekającą na naszych trzecioklasistów maturą.

Miłym akcentem była też wizyta prodziekana Wydziału Chemii WAT, ppłka Bogusława Siodłowskiego. Był on ciekawy, czy ćwiczenia laboratoryjne są dla młodzieży interesujące, obserwował więc, jak uczniowie je wykonują.

Nasi licealiści byli bardzo zadowoleni z przebiegu zajęć. Mogli samodzielnie, w prawdziwej sali laboratoryjnej przeprowadzać doświadczenia i obserwować ich przebieg. Zgodnie stwierdzili, że była to bardzo dobra lekcja powtórzeniowa do matury z chemii. Pozostaje nam życzyć im jak najwyższych wyników na egzaminie maturalnym!

Organizatorem wyjazdu oraz opiekunem młodzieży była pani Agnieszka Adamczyk-Siodłowska.