II j na UMCS

W ramach współpracy II LO z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie 16 listopada 2011 r. uczniowie klasy II j mieli okazję wysłuchać wykładu na Wydziale Politologii.

W debacie uczestniczyli dr hab. Wiesław Wacławczyk - doktor nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz dr Michał Gerch - doktor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych zagadnień na temat manipulacji w świecie polityki oraz w zwykłym, codziennym życiu, w czym pomogło obejrzenie prezentacji pt. "Manipulacja z perspektywy konstruktywizmu". Wykład można podsumować jako interesujący i skłaniający do refleksji. Planowane są również kolejne wyjazdy o takim charakterze.

Aleksandra Cyfrowicz, kl. II j