Światowy Dzień Mokradeł

Światowy Dzień Mokradeł_1

Dzień 2 luty to nie tylko powszechnie znany z kultury krajów północnoamerykańkich Dzień Świstaka czy też Międzynarodowy Dzień Pozytywnego Myślenia. 2 luty to także Światowy Dzień Mokradeł, który obchodzony jest w blisko stu krajach od 1997 roku. Tegoroczna edycja tego święta odbywa się pod hasłem „Mokradła i woda”. O tym wydarzeniu nie zapomnieli uczniowie klasy II F, którzy wraz z nauczycielką geografii, panią Katarzyną Płaszczewską, dołączyli do wirtualnych obchodów Światowego Dnia Mokradeł zorganizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS na platformie Microsoft Teams. Wraz z młodzieżą z II LO wykładu dotyczącego znaczenia podmokłych terenów na świecie wysłuchało ok. trzystu uczniów lubelskich szkół.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Mokradeł

Uczniowie II LO wzięli udział w wirtualnych obchodach GIS Day 2020

Galeria

GIS Day to organizowane już od ponad 20 lat święto danych przestrzennych, które mimo utrudnień związanych z pandemią COVID-19, nadal gromadzi rzesze profesjonalistów i wszystkich zainteresowanych nowoczesnymi technologiami.Pracownicy oraz studenci UMCS z Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej znaleźli alternatywny sposób na przeprowadzenie GIS Day 2020, organizując dnia 18 listopada 2020 r. warsztaty online. Udział w wirtualnym spotkaniu wzięli, zgłoszeni przez panią Katarzynę Płaszczewską, uczniowie klasy II F.

Czytaj więcej: Uczniowie II LO wzięli udział w wirtualnych obchodach GIS Day 2020

Na dachu Persji

Na dachu Persji_4
Uczniowie II LO, pomimo trwającej pandemii, zamknięcia szkół i zdalnej nauki,  nadal rozwijają swoje pasje i zainteresowania, choć w zupełnie innej formie, zachowując środki ostrożności.
Aby ukazać najmłodszym uczniom naszej szkoły trudy i jednocześnie piękno wspinaczki wysokogórskiej, nauczycielka geografii i opiekunka SKKT Azymut, pani Katarzyna Płaszczewska, zgłosiła zainteresowanych pierwszoklasistów do webinarium poświęconego alpinizmowi.

Czytaj więcej: Na dachu Persji

GIS Day 2019

GIS Day 2019_1

Dnia 13 listopada 2019 r. uczniowie klas IIc i IIe wraz z opiekunkami: panią Katarzyną Płaszczewską, panią Małgorzatą Milanowską-Jednous oraz panią Elizą Czerską-Pokraką udali się na UMCS w Lublinie. Młodzież z II LO wzięła udział w GIS Day 2019 zorganizowanym przez pracowników naukowych i studentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz członków Studenckiego Koła Geoinformatyków.

Czytaj więcej: GIS Day 2019

GIS Day 2018

GIS Day 2018_1
Dnia 14 listopada 2018r. uczniowie klasy II G, wraz z opiekunami: panią Katarzyną Płaszczewską i panią Izabelą Bącławek, udali się na UMCS w Lublinie. Młodzież z II LO wzięła udział w GIS Day 2018 zorganizowanym przez pracowników i studentów Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz członków Studenckiego Koła Geoinformatyków.