Ćwiczenia terenowe w Tatrach Polskich

W dniach 10-15.06.2016r. młodzież z klas I i II z II LO, wraz z opiekunami p. Katarzyną Płaszczewską i p. Elżbietą Mizio, wybrała się na ćwiczenia terenowe w Tatry Polskie.

Galeria
Publikacja lubartow24.pl
Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja tubalubartowa.pl


Zajęcia terenowe z geografii odbyły się w podgrupach. Tematami poruszanymi podczas zajęć były zjawiska polodowcowe i krasowe. Wszystkie grupy pracowały pod czujnym okiem przewodników tatrzańskich: p. Michała Ślusarczyka i p. Michała Trzebuni.
Grupa zaawansowana pokonała dystans 76 km i przewyższenia ok. 4850 m., a druga - 78,5 km i przewyższenia ok. 4300 m., zdobywając szczyty: Kozi Wierch (2291m npm), Ciemniak (2096 m npm), Małołączniak (2096 m npm), Krzesanica (2122 m npm), Kondracka Kopa (2005 m npm), Giewont (1894 m npm), Kasprowy Wierch (1987 m npm), Przełęcz Karb (1853 m npm), Przełęcz Krzyżne (2112 m npm) oraz doliny: Kościeliską, Małej Łąki, Jaworzynki, Gąsiennicową, Pięciu Stawów i Bystrej. Młodzież penetrowała również jaskinie: Raptawicką, Mylnią i Smoczą Jamę. Oprócz zajęć w górach uczestnicy wyprawy odwiedzili stację meteorologiczną na Kasprowym Wierchu i bazę śmigłowca TOPR-u. Wieczorem wszyscy relaksowali się w basenach w Aquaparku w Zakopanem. Ostatni wieczór młodzież z II LO spędziła na wspólnym grillowaniu i z żalem oswajała się z myślą o powrocie do szarej rzeczywistości.
Szczególne podziękowania kierujemy do p. Bartłomieja Jemielniaka, p. Adriana Kusyka i p. Marka Wierzchonia za pomoc w opiece nad młodzieżą oraz pana Cezarego Nowakowskiego za przyjemną i bezpieczną podróż.