Ćwiczenia terenowe w Tatrach

W dniach od 22.05 do 27.05.2015 r. w Tatrach odbywają się ćwiczenia terenowe z geografii, w których uczestniczą uczniowie klas 1c 1a 2e 2h 2a. Młodzież zapoznała się ze zjawiskami krasowymi w Tatrach Zachodnich oraz budową geologiczną. Kolejne dni poświęcone będą zjawiskom polodowcowym oraz ochronie fauny i flory na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pozdrawiamy z Zakopanego!

Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja lubartow24.pl

Kurs lawinowy i turystyki wysokogórskiej

W dniach 11-15 lutego 2013 r. grupa jedenastu członków SKKT PTTK „Azymut” wraz z opiekunami wzięła udział w kursie lawinowym oraz kursie zimowej turystyki wysokogórskiej zorganizowanych na Hali Gąsienicowej. Obydwa szkolenia podzielone były na cykl wykładów oraz zajęcia praktyczne w terenie. Kurs lawinowy prowadził naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

Film "Kurs lawinowy"

Drugie życie elektrośmieci odc. "Suszarka"

Czytaj więcej: Kurs lawinowy i turystyki wysokogórskiej