Z wizytą na warszawskiej SGH

Galeria
Publikacja lubartow24.pl

Klasa 1A, tzw. politechniczna, została niedawno objęta patronatem warszawskiej Szkoły Głównej Handlowej, stając się klasą akademicką tejże uczelni. Dnia 19 maja 2016 r. nadarzyła się pierwsza okazja, aby choć poznać uczelnię, w której niektórzy z nas będą kontynuować swoją edukację.


Pierwszym punktem wycieczki okazała się prezentacja, przeprowadzona przez studentkę SGH, z której dowiedzieliśmy się wielu interesujących nas informacji. Okazało się, że studenci sami dopasowują sobie nie tylko plan zajęć, ale również wykładowców, czego nie praktykuje się na żadnej innej uczelni w Polsce. Poinformowano nas także o licznych programach, wymianach i możliwości studiowania w innych krajach, co jest możliwe dzięki współpracy SGH z zagranicznymi uczelniami. Przybliżono nam wydarzenia i imprezy, których organizacją zajmuje się uczelnia, m.in. o Juwenalia, które cieszą się ogromną popularnością, ale również o akcje charytatywne, takie jak na przykład biegi i maratony. Poruszyliśmy temat matur, przedmiotów, z których wymagane jest rozszerzenie oraz progu punktowego, co uzmysłowiło nam, że z odrobiną chęci i pracy studiowanie na SGH nie jest tylko abstrakcyjnym marzeniem, a wręcz przeciwnie - jest w zasięgu umiejętności nas wszystkich. Uczelnia podarowała nam również drobne prezenty: notatnik, smycz, długopis i, co najważniejsze, krówkę z logiem szkoły.
Po zakończeniu prezentacji przyszedł czas na zwiedzanie murów SGH. Zobaczyliśmy najważniejsze miejsca uczelni, przy okazji słuchając opowieści przewodników, którzy z chęcią odpowiadali na nasze liczne pytania. Zwiedziliśmy m.in. bibliotekę, uczelniane korytarze, na których wszędzie można było dostrzec komputery, a także miejsca, w których najchętniej spędzają czas studenci oraz wykładowcy.
Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z faktu, że mogliśmy zobaczyć jedną z najpopularniejszych i najbardziej obleganych warszawskich szkół wyższych. SGH jest na pewno uczelnią godną wzięcia pod uwagę podczas planowania swojej przyszłości i wybierania dalszego miejsca edukacji.