Uczniowie II LO dla schroniska w Nowodworze

II LO dla schroniska w Nowodworze_20

W dniu 4 października – czyli Światowym Dniu Zwierząt w naszej szkole rozpoczęła się kampania „II LO dla Schroniska w Nowodworze” w ramach projektu „ Młodzieżowe grupy aktywności lokalnej” z Fundacją Tysiąca Kroków.

Uczniowie klas 1B i 1C biorący udział w projekcie spotkali się z wolontariuszką ze schroniska i dowiedzieli się wielu cennych informacji na temat działalności schroniska i wolontariatu wspierającego jego działalność ( https://www.facebook.com/SchroniskoNowodwor), procedur adopcyjnych i możliwości zapewnienia tymczasowego domu dla psów.

W ramach kampanii nasi ochotnicy zaprojektowali baner i ulotki aby rozpropagować akcję wśród uczniów, przygotowali wystawę ze zdjęciami i opisami piesków do adopcji, biorą udział w wyprowadzaniu na spacery psów ze schroniska oraz do końca tygodnia prowadzą w szkole zbiórkę pieniędzy na potrzeby schroniska. Nasza "lotna brygada" wybrała się również na zbiórkę pieniędzy na ulicach miasta. Hojność niektórych darczyńców przewyższyła nasze oczekiwania ;-)

W ramach kampanii zostanie wkrótce ogłoszony konkurs „Pies - mój nowy członek rodziny” – z opisem i waszymi zdjęciami z psem, który został przygarnięty lub adoptowany ze schroniska. Konkurs ma na celu zachęcenie innych do przygarniania i adoptowania piesków. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Nagrody czekają !