Instaling

Insta.Ling w szkole – szybka i skuteczna nauka słówek

W roku szkolnym 2020/2021 nauczyciele wraz z uczniami biorą udział w kolejnej edycji programu Insta.Ling dla szkół. Tym razem patronat nad przedsięwzięciem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i jest to jego XVI edycja. Już ponad 200 tysięcy uczniów
z całej Polski korzysta z tej formy nauki.

Czym jest Program Insta.Ling dla Szkół?

Insta.Ling jest to platforma do szybkiej i skutecznej nauki słówek języków obcych.
W ofercie znajdują się, oprócz języka angielskiego, również: język niemiecki, hiszpański, francuski i ortografia języka polskiego. Zadaniem nauczyciela jest przydzielanie słówek
z przerabianego na zajęciach materiału, a uczniowie poprzez aplikację Insta.Ling powtarzają je w dogodnym dla siebie momencie.

Nauka odbywa się w ciekawej formie quizu, którego zakres jest indywidualnie dobrany do aktualnych umiejętności i potrzeb osoby uczącej się.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, bezpłatna i nie wymaga instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jest też wygodna, ponieważ można jej używać na tabletach oraz telefonach komórkowych.

Najważniejszą korzyścią systematycznego korzystania z programu Insta.Ling jest poprawa poziomu przyswojenia pisowni, wymowy i użycia nowego słownictwa, a także zwiększenie pewności siebie wśród osób uczących się języka obcego.

Zadaniem ucznia, który przystąpił do Programu jest systematyczne logowanie się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonanie dziennej powtórki około 20 słówek, co średnio zajmuje kilka minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy. Systematyczność jest poddawana tygodniowej i miesięcznej ocenie nauczyciela. Uczniowie, którzy korzystają z Insta.lingu, podkreślają, że nauka słówek jest dla nich przyjemniejsza i skuteczniejsza.

Serdecznie zachęcamy do systematycznej pracy z programem, która z pewnością zaowocuje poszerzeniem zasobu słownictwa z języków obcych.

Więcej informacji dostępnych na stronie: https://instaling.pl/