CZERWONOKRZYSKA GWIAZDKA 2022

Kolejny raz w okresie przedświątecznym w naszej szkole odbyła się zbiórka artykułów żywnościowych w ramach akcji Czerwonokrzyska Gwiazdka. Młodzież wraz z wychowawcami przekazała produkty spożywcze o wydłużonym terminie ważności. Zebrane dary 16 grudnia zostały przekazane do Oddziału Rejonowego PCK w Lubartowie. W postaci paczek świątecznych trafią do najuboższych mieszkańców naszego miasta. Będą bardzo miłym prezentem dla osób opuszczonych, starszych, samotnych, niepełnosprawnych w trudnej sytuacji materialnej i losowej.

Głównym celem inicjatywy jest wsparcie, okazanie serca i sprawienie przyjemności drugiemu człowiekowi przy okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki naszej pomocy w wielu domach zagości radość i wzruszenie z otrzymanych darów. Wszystkim, którzy wsparli akcję serdecznie w imieniu obdarowanych dziękujemy.

Szkolne Koło PCK

Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy_1

Wojna niesie ze sobą szereg negatywnych konsekwencji. Warto nadal wspierać ludność ukraińską. Powinniśmy pamiętać, że w obecnej sytuacji i dużego zapotrzebowania w zbiórkach przydają się przede wszystkim produkty z długą datą przydatności do spożycia. Nasza szkoła zbierała konserwy. Zostaną one przekazane do punktu zbiórki i wspólnym transportem darów z Lubartowa będą przewiezione na Ukrainę.

Darczyńcom serdecznie dziękujemy bo razem  możemy zdziałać naprawdę wiele!

Szkolne Koło PCK

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca_10

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca, a jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy. Nagłe zatrzymanie krążenia NZK, jest nieoczekiwanym wstrzymaniem mechanicznej pracy serca, w wyniku którego ustaje przepływ krwi w naczyniach krwionośnych. Szacuje się, że w Polsce z powodu nagłego zatrzymania krążenia umiera każdego dnia 90 osób, które udałoby się uratować przez odpowiednio wcześnie podjętą pomoc. Podjęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej RKO przez świadków zdarzenia może 2-3 krotnie zwiększyć szanse przeżycia chorego.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Przywracania Czynności Serca

Honorowi Krwiodawcy z II LO w Lubartowie

Honorowi Krwiodawcy z II LO w Lubartowie_1

Krew, która jest bezcennym darem, jest jednocześnie lekiem ratującym życie. Mając tego świadomość, dziesięcioosobowa grupa pełnoletnich uczniów II LO udała się 5 października 2022 r. w tym tygodniu, pod opieką pana Łukasza Wasyluka, do Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubartowie, by podzielić się tym darem.Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ich dojrzałej oraz pełnej empatii postawy i zachęcamy wszystkie pełnoletnie osoby do oddawania krwi jako Honorowi Krwiodawcy.