Nakręć się!

Serce na plastikowe nakrętki_1

Miło nam poinformować, iż  z inicjatywy uczniów Szkolnego Koła PCK, przy II Liceum Ogólnokształcącym im. P. Firleja w Lubartowie stanął czerwony pojemnik w kształcie serca na plastikowe nakrętki.

Już teraz można wrzucać do niego plastikowe nakrętki od butelek. Zbiórka ma nie tylko wymiar charytatywny, lecz przy okazji również ekologiczny.

Czytaj więcej: Nakręć się!

Ich krew ratuje życie

Ich krew ratuje życie_1

W dniach 22-26 listopada 2021 r. obchodzone są Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. To specjalny tydzień, podczas którego promowane jest oddawanie krwi. Warto przypomnieć, że  w Polsce krwiodawstwo opiera się na dawcach honorowych, którzy za swoją krew nie otrzymują zapłaty. Idea ta nie jest obca uczniom II LO, którzy po raz kolejny, pod opieką pana Łukasza Wasyluka, udali się do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubartowie, by oddać tak bardzo potrzebną chorującym krew. Nasi uczniowie swoją szlachetną postawą dołożyli cegiełkę do dzieła, jakim jest Honorowe Krwiodawstwo.

Jesteśmy z Was dumni!!!