Spotkanie z Wojciechem Ślifirczykiem

Spotkanie z Wojciechem Ślifirczykiem_2

Dnia 7 marca 2019 r. w II LO odbyło się kolejne już spotkanie z cyklu ,,Fascynujące podróże niezwykłych ludzi”, które dla swoich członków zorganizowali opiekunowie SKKT Azymut. W murach szkoły gościliśmy pana Wojciecha Ślifirczyka, który jest zawodowym strażakiem, pasjonatem gór w każdym wydaniu, wspinającym się po szczytach Europy i Azji. Jednak to nie góry były głównym tematem spotkania – tym razem w obiektywie znalazła się Sahara, największa gorąca pustynia na Ziemi, która znajduje się na terytoriach aż jedenastu państw.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wojciechem Ślifirczykiem

Mikołajkowa impreza AZYMUT-u

Mikołajkowa impreza AZYMUT-u_29
Dnia 6 grudnia 2018 roku w II LO w Lubartowie odbyły się X Mikołajkowe Marsze na Orientację. W tej popularnej wśród lubartowskiej młodzieży imprezie uczestniczyło 120 uczniów z pięciu szkół naszego miasta: Szkoły Podstawowej nr 3 z oddziałem gimnazjalnym, pod opieką pani Urszuli Żurawskiej i pana Sławomira Zdunka, Szkoły Podstawowej nr 4 z opiekunem panem Rafałem Pietruszką, Zespołu Szkół nr 2 z panią Moniką Jarosz oraz ze Szkoły Umiejętności z panią Elizą Gajownik.