Szkoleniowe Marsze na Orientację SKKT "Azymut"

Szkoleniowe Marsze na Orientację SKKT

Dnia 22 września 2021 roku w naszej szkole odbyły się Szkoleniowe Marsze na Orientację dla nowych członków SKKT "Azymut". Ze sposobem odczytywania map, szukania punktów kontrolnych oraz wypełniania kart zapoznała ich Weronika Goździcka.  Po godzinnym szkoleniu młodzież, pod okiem doświadczonych członków klubu, mogła wykorzystać swoją wiedzę i wziąć udział w marszu przygotowanym przez Paulinę Widyńską.

Czytaj więcej: Szkoleniowe Marsze na Orientację SKKT "Azymut"

Antyczna kraina złotego runa, czyli o wyprawie uczniów II LO online do Gruzji

Antyczna kraina złotego runa, czyli o wyprawie uczniów II LO online  do Gruzji _13

Od wielu lat Gruzja kojarzy się uczniom II LO nie tylko z górzystą krainą położoną na pograniczu Europy i Azji, ale przede wszystkim z krajem, który jest cyklicznie odwiedzany przez kolejne roczniki uczniów II LO należących do SKKT „Azymut”. Niestety trwająca od ponad roku pandemia nie pozwala na organizację jakichkolwiek szkolnych wycieczek, zatem plany wyprawy do antycznej krainy złotego runa należy odłożyć na przyszłość. W wirtualną podróż do Gruzji zabrała członków klubu „Azymut” pani Kamila Gruszka, która dnia 14 kwietnia przeprowadziła dla młodzieży wykłady online.

Czytaj więcej: Antyczna kraina złotego runa, czyli o wyprawie uczniów II LO online do Gruzji

Afryka widziana oczami misjonarza

Afryka widziana oczami misjonarza_1

Dnia 22 marca 2021 roku uczniowie klas I d, II j oraz II f, w których geografia realizowana jest na poziomie rozszerzonym,  wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym na platformie Microsoft Teams przez opiekunów SKKT Azymut – panią Katarzynę Płaszczewską oraz pana Łukasza Wasyluka. Gościem zaproszonym na tę niecodzienną lekcję geografii był ojciec Paweł Mazurek, który jako misjonarz wiele lat pracował na Czarnym Lądzie. Pomimo jeszcze zimowej aury za oknem i wiosny w kalendarzu, młodzież przeniosła się w gorący klimat Tanzanii, Zambii oraz Kenii.

Czytaj więcej: Afryka widziana oczami misjonarza

Na dachu Persji

Na dachu Persji_4
Uczniowie II LO, pomimo trwającej pandemii, zamknięcia szkół i zdalnej nauki,  nadal rozwijają swoje pasje i zainteresowania, choć w zupełnie innej formie, zachowując środki ostrożności.
Aby ukazać najmłodszym uczniom naszej szkoły trudy i jednocześnie piękno wspinaczki wysokogórskiej, nauczycielka geografii i opiekunka SKKT Azymut, pani Katarzyna Płaszczewska, zgłosiła zainteresowanych pierwszoklasistów do webinarium poświęconego alpinizmowi.

Czytaj więcej: Na dachu Persji