O Tatrach w II LO

Spotkanie

Dnia 14 grudnia 2022 r. w II LO w Lubartowie odbyło się XII spotkanie z cyklu „Góry to fascynujące laboratorium”. Zaproszenie opiekunów SKKT Azymut przyjął pan Bartłomiej Bednarczyk - członek Klubu Wysokogórskiego Lublin, ambasador kampanii potrafiszpomoc.pl, alpinista, miłośnik gór, zdobywca Korony Gór Polski oraz takich szczytów jak: Mont Blanc, Gran Paradiso, Kazbek i Elbrus. Pasjonat gór poprowadził dla licealistów warsztaty pod hasłem: „TATRY LATEM – PRZYGOTOWANIE DO WYCIECZKI”. W spotkaniu wzięło udział ponad 60 uczniów, którym B. Bednarczyk przedstawił etapy przygotowań do wycieczek w góry.

Czytaj więcej: O Tatrach w II LO

SKKT "Azymut" zaprasza!

Zapisy na spotkanie w poniedziałek (12.12.2022) w godzinach 8.00-15.00 u pani Katarzyny Płaszczewskiej, sala 02.

Zapraszamy!

Szkoleniowe Marsze na Orientację w II LO

Szkoleniowe Marsze na Orientację w II LO_10

Dnia 11 października 2022 roku w naszej szkole odbyły się Szkoleniowe Marsze na Orientację dla nowych członków SKKT „Azymut”. Ze sposobem odczytywania map, szukania punktów kontrolnych oraz wypełniania kart zapoznał ich  Michał Kosior oraz Oliwia Szczepaniak. Po szkoleniu młodzież pod okiem doświadczonych członków klubu, mogła wykorzystać swoją wiedzę i wziąć udział w marszu przygotowanym przez Oliwię Szczepaniak i Dominikę Sobiesiek. Zadaniem uczniów było odnalezienie kilku punktów kontrolnych, w tym również z Linii Obowiązkowego Przejścia oraz wykonania dodatkowego zadania. Po zliczeniu punktów przez sędziego Jacka Guza wyłoniono zwycięzców.

I miejsce - Zuzanna Muszyńska, Julia Otachel,

II miejsce - Wiktoria Kowalczyk, Wiktor Opolski

III miejsce - Maja Sobiesiek, Zofia Dobrzańska, Aleksandra Jasiówka

Członkowie SKKT „Azymut” na 21/22 października zaplanowali dzienne i nocne marsze na orientację w Zawieprzycach. Zapisy do wtorku  (18.10) przyjmuje prezes Oliwia Szczepaniak.