Spotkanie z misjonarzem

Spotkanie z misjonarzem_8

W dniu 31 marca 2022 r. uczniowie klasy II D oraz klasy III E pod opieką Pani Izabelli Bącławek i Pani Katarzyny Płaszczewskiej wysłuchali opowieści Ojca Tomasza Podrazika ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki z Natalina na temat zróżnicowania kulturowego i religijnego ludności afrykańskiej. Jest to duchowny, który od kilku lat wyjeżdża do Tanzanii, gdzie jest proboszczem w jednym z kościołów. Zgodził się przedstawić nam swoje doświadczenia z tamtego kraju.

Czytaj więcej: Spotkanie z misjonarzem

Cel podróży – Albania

Cel podróży – Albania_24

7 lutego 2022 r. uczniowie klas 1a, 2a, 2d i 3j z II LO uczestniczyli w prelekcji pt. „Albania-Kraina Orłów”, która odbyła się na platformie Teams. Spotkanie poprowadziła pani Kamila Gruszka - podróżniczka i pilotka wycieczek w klubie wyjazdowym Wytwórnia Wypraw, która prowadzi również własny blog i fanpage na Facebooku. Prelegentka odwiedziła prawie wszystkie kraje Europy, podróżowała po Azji i Afryce, ale najbardziej fascynuje ją szeroko pojęty „Wschód”.

Czytaj więcej: Cel podróży – Albania

Licealiści z Dwójki poznali zasady bezpiecznej wyprawy w wysokie góry

Licealiści z Dwójki poznali zasady bezpiecznej wyprawy w wysokie góry_11

1 grudnia 2021 roku w II LO w Lubartowie odbyło się 14 spotkanie z cyklu „Góry to fascynujące laboratorium”, które zorganizowali: pani Katarzyna Płaszczewska oraz pan Łukasz Wasyluk, opiekunowie Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „Azymut”. W konferencji, która została przeprowadzona na platformie Teams, uczestniczyli uczniowie klas 2a, 2c, 2d oraz 3j, a honorowym gościem spotkania był alpinista, pasjonat gór i wspinaczki, zdobywca Korony Gór Polski oraz takich szczytów jak: Mont Blanc, Gran Paradiso, Kazbek czy Elbrus - pan Bartłomiej Bednarczyk.

Czytaj więcej: Licealiści z Dwójki poznali zasady bezpiecznej wyprawy w wysokie góry

Szkoleniowe Marsze na Orientację SKKT "Azymut"

Szkoleniowe Marsze na Orientację SKKT

Dnia 22 września 2021 roku w naszej szkole odbyły się Szkoleniowe Marsze na Orientację dla nowych członków SKKT "Azymut". Ze sposobem odczytywania map, szukania punktów kontrolnych oraz wypełniania kart zapoznała ich Weronika Goździcka.  Po godzinnym szkoleniu młodzież, pod okiem doświadczonych członków klubu, mogła wykorzystać swoją wiedzę i wziąć udział w marszu przygotowanym przez Paulinę Widyńską.

Czytaj więcej: Szkoleniowe Marsze na Orientację SKKT "Azymut"