Spotkanie z misjonarzem

Spotkanie z misjonarzem_8

W dniu 31 marca 2022 r. uczniowie klasy II D oraz klasy III E pod opieką Pani Izabelli Bącławek i Pani Katarzyny Płaszczewskiej wysłuchali opowieści Ojca Tomasza Podrazika ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki z Natalina na temat zróżnicowania kulturowego i religijnego ludności afrykańskiej. Jest to duchowny, który od kilku lat wyjeżdża do Tanzanii, gdzie jest proboszczem w jednym z kościołów. Zgodził się przedstawić nam swoje doświadczenia z tamtego kraju.

Czytaj więcej: Spotkanie z misjonarzem

Cel podróży – Albania

Cel podróży – Albania_24

7 lutego 2022 r. uczniowie klas 1a, 2a, 2d i 3j z II LO uczestniczyli w prelekcji pt. „Albania-Kraina Orłów”, która odbyła się na platformie Teams. Spotkanie poprowadziła pani Kamila Gruszka - podróżniczka i pilotka wycieczek w klubie wyjazdowym Wytwórnia Wypraw, która prowadzi również własny blog i fanpage na Facebooku. Prelegentka odwiedziła prawie wszystkie kraje Europy, podróżowała po Azji i Afryce, ale najbardziej fascynuje ją szeroko pojęty „Wschód”.

Czytaj więcej: Cel podróży – Albania

Licealiści z Dwójki poznali zasady bezpiecznej wyprawy w wysokie góry

Licealiści z Dwójki poznali zasady bezpiecznej wyprawy w wysokie góry_11

1 grudnia 2021 roku w II LO w Lubartowie odbyło się 14 spotkanie z cyklu „Góry to fascynujące laboratorium”, które zorganizowali: pani Katarzyna Płaszczewska oraz pan Łukasz Wasyluk, opiekunowie Szkolnego Klubu Krajoznawczo-Turystycznego „Azymut”. W konferencji, która została przeprowadzona na platformie Teams, uczestniczyli uczniowie klas 2a, 2c, 2d oraz 3j, a honorowym gościem spotkania był alpinista, pasjonat gór i wspinaczki, zdobywca Korony Gór Polski oraz takich szczytów jak: Mont Blanc, Gran Paradiso, Kazbek czy Elbrus - pan Bartłomiej Bednarczyk.

Czytaj więcej: Licealiści z Dwójki poznali zasady bezpiecznej wyprawy w wysokie góry