SCENA44 dziękuje…

Już tak w Scenie jest, że raz w roku kolejne osoby żegnają się z zespołem...

Lidka Bielawska, Weronika Ostrowska, Karolina Tomala, Jakub Kowalczyk i Mateusz Budzyński to już absolwenci II LO, a tym samym ich aktywność w ramach Sceny dobiegła końca...

Trudności wywołane pandemią spowodowały, że może nie do końca udało się zrealizować wszystkie projekty, w które ta grupa mogłaby być zaangażowana, ale mimo to zaznaczyli swoją obecność w Scenie bardzo wyraźnie, realizując spektakle na potrzeby Festiwalu Szekspirowskiego, prowadząc Teatr Czasów Zarazy czy przygotowując wieczór teatralny "Tylko dla dorosłych". Paradoksalnie to właśnie te osoby ocaliły Scenę, gdy ze względu na okoliczności prowadzący myślał nawet o rozwiązaniu grupy.

Lidka, Weronika, Karolina, Jakub, Mateusz byli zawsze przy mnie, wspierali i dodawali otuchy. Nie zawsze się zgadzaliśmy. Można powiedzieć, że momentami była to chłodna relacja, ale przecież taka ma być w zespole, który chce osiągać najwyższe cele. Zawsze jednak można było na nich liczyć, nigdy nie odmówili pomocy, a gdy nie pasowały im moje pomysły, otwarcie mówili, co myślą. I za to ich ceniłem!

Kochani, mam świadomość, że moglibyśmy zrobić więcej, ale uwierzcie mi, że i tak zrobiliście dużo! I za to "dużo" bardzo, bardzo dziękuję!

Rafał Wrotkowski

SCENA44 powraca!

SCENA44 powraca!_1

Od kilku tygodni pracowaliśmy nad spektaklami, które przedstawimy w ramach XXIV Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a w Języku Angielskim.

Nasze przedstawienia można będzie zobaczyć w najbliższą sobotę w Centrum Kultury w Lublinie! Poniżej znajdziecie szczegółowy program!

Czytaj więcej: SCENA44 powraca!

Scena 44 - zakończenie klas trzecich (30.04.2021)

Dzisiaj uczniowie klas trzecich kończą liceum ogólnokształcące. Dla tego rocznika był to dziwny czas, przede wszystkim, niestety, naznaczony koszmarem izolacji wywołanej pandemią. Ale uczniowie, którzy działali w ramach Sceny44, zdążyli zrobić piękne rzeczy. Trzy spektakle na Festiwal Szekspirowski, występ na Zwierciadłach z "Darkiem N.", przygotowanie w szkole niezwykłego widowiska "Tylko dla dorosłych", teatr czasów zarazy. Tygodnie pracy, dziesiątki godzin spędzonych na próbach i w zatęchłej przestrzeni piwnicznej salki Zespołu, stres, radość i niepokój. Mam nadzieję, że chociaż mogli zrobić jeszcze więcej, zrobili dla nas, dla Teatru i tak wiele. A dzisiaj... no cóż... powspominajmy!

Scena44 - zakończenie klas trzecich 2021

Na kłopoty… SCENA44

Na kłopoty… SCENA44_4
Scena44, grupa teatralna z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie, przyzwyczaiła nas do niezwykłych pomysłów, świadczących o kreatywności młodych ludzi, którzy nawet w tak trudnym momencie jak ogólnopolska kwarantanna są w stanie zarażać siebie i innych pozytywna energią.

Czytaj więcej: Na kłopoty… SCENA44