Osiągnięcia uczniów II LO 2010/2011

Osiągnięcia uczniów II LO
Rok szkolny 2010/2011

Wykaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie
w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach

Dyplomy uczniów

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

I Konkurs
Piosenki Rosyjskiej

III miejsce
Jagoda Włoch 3c dyplom

Paweł Pasikowski

2

XV Ogólnopolski
Turniej Tańca Towarzyskiego

I miejsce
Klaudia Komor 1a
Jakub Pietrzela 1j

-

3

Regionalny Konkurs
Prac Wizualnych

"Na Marginesie"

Wyróżnienie
w kategorii film
Ramona Kwiatek (3b) dyplom
Małgorzata Szymanik (3a) dyplom

Elżbieta Mizio

4

OLIMPIADA O FINANSACH

Kinga Malesa i Aleksandra Majchrzak
(obie uczennice z kl.1a)
zakwalifikowały się do etapu okręgowego

Elżbieta Mizio

5

OLIMPIADA Języka Francuskiego

Magdalena Malesa kl.3j
etap szkolny

Anna Przybysławska

6

Konkurs na najciekawszą prezentację
multimedialną na temat Portugalii
i innych krajów portugalskojęzycznych

I miejsce
Aleksandra Dec (kl.Ij1)

Anna Przybysławska

7

konkursu na prezentację multimedialną
poświęconą życiu i twórczości Fryderyka Chopina
"Rodem warszawianin, sercem Polak,
a talentem świata obywatel"

zorganizator Stowarzyszenie Nauczycieli Polonistów
i LCEZ w Lublinie

Nagrodzeni
Patrycja Zakaszewska dyplom
Kamil Adamczyk dyplom
(oboje z kl.Ia)

Aleksandra Cybul
Elżbieta Mizio

8

IX Misyjna Olimpiada
Znajomości Afryki

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się
Piotr Sułek 3d
Karolina Piesta 1L
Paulina Pawłowska 1L

Katarzyna Płaszczewska

9

POETYKA MUZYKI CHOPINA
konkurs literacki

I miejsce Monika Rola 3a dyplom
wyróżnienie Kinga Borzęcka 1c dyplom

Aleksandra Cybul
Agnieszka Opolska

10

"KONKURS ZADANIOWY"
z zastosowaniem fizyki

etap szkolny
I miejsce JAKUB KURLAK
II miejsce KAMIL ADAMCZYK
III miejsce DAWID KAźMIERSKI (wszyscy z kl.1a)

Krystyna Mazurek

11

-OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOśCI

Najlepsi w etapie szkolnym:
I miejsce Agnieszka Żarko (2a)
II miejsce Katarzyna Kubera (2a)
III miejsce Magdalena Rogalska (2a)

Elżbieta Mizio

12

konkurs POLSKA W NATO

do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Marta Obroślak 3j
Karolina Drozd 3j
Hubert Gregorowicz 2j

Adam Sabat

13

OIMPIADA HISTORYCZNA

do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się:
Bartosz Ligęza 3c

Adam Sabat

14

Turniej sportowo-ekologiczny
ZABAWA Z PUSZKĄ

Ostatecznie klasyfikacja:
I miejsce klasa 2A (74p),
II miejscu zajęła 2E (65p)
III miejscu 2B (64p)
IV miejsce 2C
V miejsce 2H

Przemysław Kural

15

II Mikołajkowe Marsze na Orientację
z RECALem

I miejsce Wiktoria Bronisz 3e, Katarzyna Muzyka 3e, Ewelina Mika 2a II miejsce Błażej Jurach, Paweł Sidor, Maciej Tomala, Łukasz Smyk, Damian Karpiński - kl.2e

Katarzyna Płaszczewska

Przemysław Kural

16

konkursu matematycznego
organizowanego przez LSCDN,
ZSE w Lublinie i PWSZ w Zamościu

do etapu okręgowego zakwalifikowalisię:
1. Szymanek Aleksandra
2. Jurasiński Karol
3. Kurlak Jakub
4. Romanek Lidia
5. Majchrzak Aleksandra
6. Kowalczyk Michał
7. Burzyński Michał
8. Ziemichód Michał
9. Wąs Tomasz

nauczyciele matematyki

17

"Eko detektyw"

I miejsce Katarzyna Ciszek i Kornelia Machnikowska (2B)
III miejsce Ewelina Mika (2A) i Kamil Mitaszka (1E)

Przemysław Kural

18

XIX Olimpiada Promocji
Zdrowego Stylu Życia PCK

I miejsce Monika Bieniek 2B II miejsce Angelika Nowak 2b Monika Bieniek awansowała do dalszego etapu olimpiady

-

19

Olimpiada Filozoficzna

do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Karolina Cyfrowicz i Justyna Kolczyńska (obie z Ij)

Radosław Borzęcki

20

XIX Wojewódzki Konkurs
Plastyczny i Literacki
"Moje Boże Narodzenie"

nagroda DOMINIKA TRYKACZ 2c
wyróżnienie
MAGDALENA IWANEK z Ij

Agnieszka Opolska

Radosław Borzęcki

21

BALLADA ŁAGODNA
sacrum w poezji i pieśni

Wyróżnienie
Jagoda Włoch 3c dyplom
Ewelina Nipcoń 1c

Paweł Pasikowski
Agnieszka Opolska

22

konkursie wiedzy
"Wiedzieć więcej o wodzie"
zorganizowanego przez Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej
wspólnie z tygodnikiem Newsweek a współfinansowanego
przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Zwycięzca
Weronika Nowak (1L)

Katarzyna Płaszczewska

23

V OTWARTY KONKURS LITERACKI
im. Klemensa Junoszy Szaniawskiego

Nagroda
Ewelina Bordzoł 3c dyplom
Monika Rola 3a dyplom
Kinga Borzęcka 1c dyplom

Aleksandra Cybul
Agnieszka Opolska

24

XII Powiatowy Konkurs Literacki
"Opowieści wigilijne"

Wyróżnienie:
Lidia Serewa 2b dyplom
Dominika Trykacz 2c dyplom
Ewelina Nicpoń 1c dyplom

Justyna Świderska-Niedobit
Agnieszka Opolska

25

Mistrzostwa Lubartowa w Strzelaniu
z Broni Pneumatycznej

1 miejsce drużyna II LO
(Damian Karpiński, Adam Jaszczuk, Kacper Bunia)
Indywidualnie zwyciężył Adam Jaszczuk 2e

Przemysław Kural

26

V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

Martina Kolonek 2c
zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego

Ewa Hajduk

27

EKO-DETEKTYW 2010

I miejsce
Kornelia Machnikowska dyplom
Katarzyna Ciszek dyplom
III miejsce
Ewelina Mika dyplom

Przemysław Kural

28

VII Regionalny Konkurs
"Dzień Bezpiecznego Komputera"

Do etapu regionalnego zakwalifikowały się:
I miejsce Jaszczuk Adam 2e
II miejsce Żarko Agnieszka 2a
III miejsce Wiącek Aneta 2e

Elżbieta Mizio

29

OLIMPIADA LITERATURY
I JĘZYKA POLSKIEGO.

Martina Kolonek 2c
zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych

Agnieszka Opolska

30

OLIMPIADA BIOLOGICZNA

Krzysztof Bogusz I miejsce w województwie dyplom
i II w kraju
Natalia Kopeć 11 miejsce w zawodach II stp

Ewa Hajduk

31

V edycja Konkursu Informatycznego
Bóbr

W eliminacjach szkolnych:
I miejsce Tomasz Wąs 3a
II miejsce Łukasz Gdula 3a
III miejsce Paweł Kozioł 1e
IV miejsce Łukasz Bielak 3a
V miejsce Patryk Domański 1e

Elżbieta Mizio

32

IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady
"O Diamentowy Indeks AGH"

z matematyki
Łukasz Gdula 3a
Dominika Jóźwiak 3a
Karol Jurasiński 1a
Kurlak Jakub 1a
Ewelina Petryszak 3b
Karolina Nogalska 3b
z fizyki
Marek Mazurek 3a

Ewa Biernacka

Krystyna Mazurek

Iwona Bronst

Jolanta Prokopowicz

33

Szkolne Zawody Strzeleckie

"Mistrzem Ferii Zimowych w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej" został Adam Jaszczuk 2e dyplom
II miejscu Kamil Misiak 1J2
Wśród pań zwyciężyła Kornelia Machnikowska

Przemysław Kural

34

Konkurs na pracę badawczą
w XL Olimpiadzie Biologicznej

Wyróżnienie
Krzysztof Bogusz 3b dyplom

Ewa Hajduk

35

Dzień Bezpiecznego Komputera

Wyróżnienie:
Aneta Wiącek 2e dyplom

Elżbieta Mizio

36

ALFIK MATEMATYCZNY

W kategorii klas pierwszych:
Jakub Kurlak 1a, 1miejsce w województwie, 15 w kraju dyplom
Jurasiński Karol 1a, 3miejsce w województwie, 56 w kraju dyplom
Kępa Robert 1a, 6 miejsce w województwie, 69 w kraju dyplom
Aleksandra Szymanek 1a, 10 miejsce w województwie
W kategorii klas drugich:
Agnieszka Wójcik 2j - I miejsce w szkole, 21 w województwie
Katarzyna Kubera 2a - II miejsce w szkole, 26 w województwie
Kalina Palczewska 2a - III miejsce w szkole, 30 w województwie
W kategorii klas trzecich: Cezary Marzęda 3e - I miejsce w szkole, 6 w województwie
Tomasz Kukier 3a - II miejsce w szkole, 13 w województwie
Łukasz Gdula 3a - III miejsce w szkole, 15 w województwie

Krystyna Mazurek


Katarzyna Kowalczyk
Ewa Biernacka

37

konkursu MAT 2011

W kategorii klas pierwszych:
Jakub Kurlak 1a - I miejsce w szkole, 2 w województwie, 17 w kraju dyplom
Jurasiński Karol 1a - II miejsce w szkole, 3 w województwie, 20 w kraju dyplom
Muzyka Sylwester 1a - III miejsce w szkole, 5 w województwie, 46 w kraju
Szymanek Aleksandra 1a - IV miejsce w szkole, 6 w województwie
w kategorii klas drugich:
I miejsce ex equo Socewicz Damian 2a - 20 miejsce w województwie
i Tomala Maciej 2e - 20 miejsce w województwie II miejsce Kubera Katarzyna 2a
III miejsce Drozd Marcin 2e
w kategorii klas trzecich: Wąs Tomasz 3a - I miejsce w szkole, 7 w województwie, 49 w kraju
Wołowik Bartosz 3a - II miejsce w szkole, 9 w województwie, 53 w kraju
Kukier Tomasz 3a - III miejsce w szkole, 14 w województwie, 74 w kraju

Krystyna Mazurek

Ewa Biernacka
Iwona Bronst

38

XXXIV OTWP
"Młodzież zapobiega pożarom" etap miejski

I miejsce Przemysław Abramik (2B) (awans do eliminacji powiatowych)
II miejsce Wioleta Jurko (2B) awans do eliminacji powiatowych
IV miejsce Karolina Drozd (1A) oraz Łukasz Włoch (1B)
VII miejsce zajęła Lidia Romanek (1A).

Przemysław Kural

39

XIII Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji
Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a
w Języku Angielskim

Najlepszy plakat festiwalowy

II miejsce w kategorii zespołowej
Obsada
Rosalina - Katarzyna Szczygieł (2j)
Orlando - Hubert Gregorowicz (2j)
Celia - Sylwia Łabędź (2c)
Touchstone - Magdalena Dudek (2j)
Silvius - Natalia Walczak (2h)
Phehe - Dominika Trykacz (2c)
Duke Frederick - Aleksandra Cyfrowicz (2j)
Duke Senior - Szymon Powroźnik (2a)
Charles - Bartłomiej Jonaszko (2j)
CHOREOGRAFIA - Aleksandra Zbiciak (2j)

Cezary Misiurski

Rafał Wrotkowski






40

Olimpiada Wiedzy o Integracji Europejskiej

zakwalifikowana do okręgu:
Aleksandra Dec Ij

Adam Sabat

41

V Ogólnopolska Olimpiada
Wiedzy o Rodzinie

Martina Kolonek 2c
III miejsce w etapie okręgowym
zakwalifikowała się do etapu centralnego

Ewa Hajduk

42

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy
o Internecie DialNet Masters

W I etapie zawodów okręgowych
I miejsce drużyna "Brygada RR"
z wynikiem 28/30
w składzie: Łukasz Bielak, Łukasz Gdula, Marek Mazurek i Tomasz Wąs (3a)
i tym samym zakwalifikowała się do II etapu zawodów okręgowych

II miejsce drużyna "Rakiet Fjuel"
z wynikiem 21/30
w składzie: Adam Jaszczuk, Piotr Siwek, Maciej Tomala i Damian Trąbka (2e)
III miejsce drużyna "Pędzące Bawoły"
z wynikiem 20/30
w składzie: Grzegorz Mrugała, Kamil Mitaszka, Patryk Pyła, Kamil Sobich (1e)
IV miejsce drużyna "Mokre Kapcie"
z wynikiem 18/30
w składzie: Paweł Niewęgłowski, Adam Szysiak, Piotr Wójcik, Jakub Wróblewski (1e)

Elżbieta Mizio

43

Ogólnopolska Olimpiada
o Diamentowy Indeks AGH

Ewelina Petryszak (3b)
zakwalifikowała się do etapu centralnego

Iwona Bronst

44

XI Lubelski Festiwal Herbertowski
organizowany przez XIV Liceum Ogólnokształcące
im. Zbigniewa Herberta w Lublinie

wyróżnienie
Jagoda Włoch 3c dyplom

Paweł Pasikowski

45

IX Misyjna Olimpiada
Znajomości Afryki

Do etapu centralnego
zakwalifikowała się
Paulina Pawłowska (IL)
jedyna z lubelszczyzny
V miejsce etap okręgowy
Karolina Piesta

Katarzyna Płaszczewska

46

IV Konkurs savoir - vivre

III miejsce z liczbą punktów 53
- Marlena Adamczyk
- Karolina Brońska
- Klaudia Radomska
- Karolina Włosek
- Amanda Woźniak
(wszystkie z klasy 2c)
dyplom

Agnieszka Budzyńska
Bożena Błonka

47

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy
o Internecie DialNet Masters

W II etapie zawodów okręgowych
9 miejsce drużyna "Brygada RR"
z wynikiem 25,5/30
w składzie: Łukasz Bielak, Łukasz Gdula, Marek Mazurek i Tomasz Wąs (3a) dyplom

Elżbieta Mizio

48

X konkurs
"Przedsiębiorczy uczeń na rynku pracy"
Patronat Lubelski Kurator Oświaty
RTEKtor WSPiA w Lublinie

etap szkolny
Katarzyna Kubera 2a
zakwalifikowała się i uczestniczyła w II etapie wojewódzkim dyplom

Elżbieta Mizio

49

V POWIATOWY KONKURS
poświęcony pamięci Agnieszki Osieckiej

w kategorii plastycznej
II miejsce "Okularnicy" Adrianna Słoka (1a) dyplom
III miejsce "Oczy tej małej" Kamil Adamczyk (1a) dyplom
Wyróżnienie w kategorii recytacje
Dominika Trykacz 2c dyplom w kategorii muzycznej
najlepsza była (I miejsca nie przyznano)
II miejsce Monika Rola (3a) dyplom
III miejsce Katarzyna Sobczyńska (2c) dyplom

Cezary Misiurski

Agnieszka Opolska

Paweł Pasikowski

50

XI Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego
"DYKTANDO 2011"

Wyniki etapu szkolnego
1.Monika Rola (3a) - 142p
2.Krzysztof Bogusz (3b) - 137p
3.Aleksandra Majchrzak (1a) - 137p
4.Justyna Kolczyńska (1j) - 134p
5.Mateusz Dobosz (1c) - 133p
6.Kinga Figura (2c) - 132p
7.Agnieszka Żarko (2a) - 129p
8.Dagmara Żeleźnik (3c) - 128p.
9.Ewelina Siwek (3h) - 127p.
10.Mariola Kanar (1b) - 127p.
11.Krystyna Sidor (2j) - 126p.
12.Olga Długołęcka (1b) - 120p.
13.Aleksandra Kot (1L) - 114p.
14.Sylwia Kaczor (1j2) - 110p.
15.Grzegorz Mrugała (1e) - 94p.

nauczyciele poloniści

51

XIX Ogólnopolska Olimpiada Promocji
Zdrowego Stylu Życia PCK

I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Monika Bieniek (IIb) dyplom

Przemysław Kural

52

VI Miejskim Konkursie Recytatorskim
"Strofy Miłości"

Wyróżnienie
Monika Wilkowicz (1a)

Aleksandra Solarz

53

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Zwycięzcą eliminacji powiatowych w grupie szkół ponadgimnazjalnych
został Przemysław Abramik (2b)
III miejsce - Wioleta Jurko (2b) dyplom

Przemysław Kural

54

TURNIEJU PCK
"ZDROWO NA SPORTOWO Z RECALEM"

Konkurs powiatowy
III miejsce: 117,5 punkty; kl.1E
IV miejsce: 114 punkty; kl.1A
V miejsce: 111 punkty; kl.1L
VI miejsce: 108 punkty; kl.1J2
VIII miejsce: 106,5 punkty; kl.1J1
VII miejsce: 107 punkty; kl.1B

Przemysław Kural
wychowawcy klas

55

Konkurs matematyczny
organizowanego dla szkół ponadgimnazjalnych
pod patronatem Dziekana Wydziału Matematyki,
Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie

Tytuł FINALISTY uzyskał:
Karol Jurasiński 1a dyplom

Krystyna Mazurek

56

IV Ogólnopolska Olimpiada
"O DIAMENTOWY INDEKS AGH"

EWELINA PETRYSZAK 3b
została finalistką
w dziedzinie matematyki

Iwona Bronst

57

XXVI Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Krzysztof Bogusz 3b
zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego

Ewa Hajduk

58

VI Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji

wzięło udział 2 drużyny:
1. Krystyna Sidor (2j), Agnieszka Wójcik (2j), Magdalena Malessa (3j)
zajęły I miejsce
w nagrodę każda osoba dostała odtwarzacz MP4 i album o Francji
2. Aleksandra Cyfrowicz (1j1), Justyna Kolczyńska (1j1), Ewelina Nakonieczna (1j1)

Anna Przybysławska

59

konkurs z fizyki
Rok przed maturą

etap szkolny
1.Aleksandra Szymanek 1a
2.Jakub Kurlak 1a
3.Michał Burzyński 2a

Jolanta Prokopowicz

60

Festiwal Piosenki Francuskiej

Naszą szkołę reprezentowali
Katarzyna Kubera (Ij1) - śpiew
Dawid Chojak (IIj) - gitara

Anna Przybysławska

61

IX Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

PAULINA PAWŁOWSKA 1L
uzyskała tytuł finalisty

Katarzyna Płaszczewska
ks. Mariusz Karczmarczyk

62

XV Konkurs Wiedzy Biblijnej

na etapie diecezjalnym
nasz powiat reprezentowały aż trzy uczennice naszej szkoły:
- Agnieszka Wójcik (IIj)
- Dorota Marzęda (Ij)
- Monika Gęca (IIj)
Największą ilość punktów uzyskała Agnieszka Wójcik
w nagrodę uczestniczyła w dwudniowych warsztatach
w Częstochowie

-

63

I Ogólnopolski Festiwal
Piosenki Rosyjskiej

reprezentantka II LO
Monika Rola dyplom
otrzymała wyróżnienie
Monice akompaniował Patryk Sagan 2c

Paweł Pasikowski

64

Mistrzostwa Powiatu
Szkół Ponadgimnazjalnych
w strzelaniu sportowym

w klasyfikacji indywidualnej:
III miejsce Adam Jaszczuk IIe dyplom

Przemysław Kural

65

II edycja konkursu
wiedzy o mapie
"Geo-challenge"
pod patronatem UMCS w Lublinie

I miejsce w woj.: Robert Telepski3d
II miejsce w woj.: Paweł CyganW półfinale uczestniczyli również Karol Kwiatek i Piotr Sułek

Katarzyna Płaszczewska

66

II Powiatowy Konkurs Recytatorski
"Najpiękniejsze słowa o miłości
w poezji i prozie anglojęzycznej"

I miejsce - Emilia Jankowska 1b dyplom
II miejsce - Ewelina Lipska 3c dyplom
III miejsce - Ewelina Nicpoń 1c dyplom
Wyróżnienie - Adrianna Reszke 2h dyplom

Paweł Pasikowski

67

VII edycja
Ogólnopolskiego Konkursu Norwidowskiego

Do finału zakwalifikowali się:
w kategorii literackiej:
Kinga Borzęcka(Ic)
Ewelina Nakonieczna(Ij)

w kategorii muzycznej:
Katarzyna Sobczyńska(IIc)
Monika Rola(IIIa)
Patryk Sagan(IIc)

w kategorii plastycznej:
Adrianna Słoka(Ia)

Agnieszka Opolska
Radosław Borzęcki
Paweł Pasikowski
Cezary Misiurski

68

Jubileuszowa XL Olimpiada Biologiczna

KRZYSZTOF BOGUSZ 3b
uzyskał siedemnastą lokatę
otrzymał tytuł laureata III stopnia
LAUREAT III st.
dyplom LAUREATA

Ewa Hajduk

69

V Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

MARTINA KOLONEK 2c
została laureatką
i zajęła IV miejsce w Polsce dyplom

Ewa Hajduk

70

Ogólnopolski
Konkurs Informatyczny TIK? - TAK!

II LO zajęło w rankingu 51 pozycję
wśród 474 szkół z całej Polski zdobywając 5262p
eliminacje szkolne:
1. Ondra Karol 1a- 287p
2. Wierzchoń Paweł 1c- 272p
3. Goluch Agnieszka 1c- 255p
4. Mitaszka Kamil 1e- 246p
5. Rękas Martyna 1c- 235p
6. Mika Ewelina 2a- 231p
7. Szczęch Jan 1e- 230p
8. Tomala Magdalena 1e- 226p
9. Turlewicz Karolina 1e- 225p

Elżbieta Mizio


Urszula Żurawska

71

I edycji konkursu
"Nakręć Lubartów"

film "Każdego dnia" autorstwa Jakuba Wróblewskiego Ie dyplom
zdobył aż 2 nagrody: Wyróżnienie oraz Nagrodę Publiczności (film zdobył niemal 35% wszystkich głosów
wśród osób znajdujących się podczas
Weekendu Filmowego na sali kina Lewart)

Elżbieta Mizio

72

XXXIV Ogólnopolski
Turniej Wiedzy Pożarniczej

w eliminacjach wojewódzkich
Przemysław Abramik dyplom
zajął I miejsce

Przemysław Kural

73

Konkurs Fizyczny "Lwiątko"

W kategorii kl. I najlepsi okazali się:
Dziedzic Marcin - 65,00pkt.
Kurlak Jakub - 62,50pkt
Jurasiński Karol - 56,25pkt

W kategorii kl. II udział wzięli:
Burzyński Michał - 42,75pkt.
Socewicz Damian - 34,50pkt.
Ziemichód Michał - 26,25pkt.

Z kl. III udział wzięli:
Kukier Tomasz - 63,50pkt.
Wołowik Bartosz - 60,00pkt.
Mazurek Marek - 45,50pkt.

Jolanta Prokopowicz

74

V Rocznicowa Impreza na Orientację
"RoKInO 2011"

W klasyfikacji końcowej:
I miejsce Sylwia Szajda, Katarzyna Miduch IL
II miejsce Agnieszka Żelazna, Izabela Wojtysiak IL
III miejsce Ewa Piesta, Karolina Piesta IL
IV miejsce Damian Karpiński, Maciej Tomala, Damian Trąbka IIE
V miejsce Paweł Sidor, Sławomir Bocian, Dariusz Reszka IIE

Katarzyna Płaszczewska

Przemysław Kural

75

VIII Lubelskie Spotkanie z Poezją Jana Pawła II

W kategorii wokal wyróżnieni zostali:
Zespół Wokalny II LO dyplom
Iwona Kapitan (1L) dyplom

Teresa Kwiecień

Ks. Mariusz Karczmarczyk

Paweł Pasikowski

76

Ogólnopolski Konkurs na Szkolną Witrynę

w kwietniowej edycji 2011r.
I miejsce dyplom
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych

Elżbieta Mizio

77

XXXIX Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej
Turystyczno-Krajoznawczy w Biłgoraju

W klasyfikacji końcowej
V miejsce Magdalena Matyjaszczyk, Karolina Piesta, Ewelina Topyła dyplom
IX miejsce Kacper Bunia, Natalia Perkowska, Agnieszka Matera

Katarzyna Płaszczewska

Przemysław Kural

78

"Młodzi przeciwko patologiom społecznym"

Martina Kolonek (IIc), Aleksandra Oniszko i Aleksandra Cyfrowicz (obie Ij)
zakwalifikowały się do finału etapu centralnego konkursu

Radoslaw Borzęcki

79

konkurs na prezentację multimedialną
"Lubelskie segreguje odpady"

W etapie szkolny równorzędne nagrody zdobyły:
* KINGA MALESA 1a
*EWELINA MIKA 2a i MONIKA BIENIEK 2b

Elżbieta Mizio

80

Międzynarodowy Konkurs
"KANGUR MATEMATYCZNY"

Po zakończeniu konkursu matematycznego na terenie Polski
nagroda II-go stopnia:
Karol Ondra 1a dyplom
Karol Jurasiński 1a dyplom
nagroda III-go stopnia:
1. Jakub Kurlak 1a dyplom
2. Sylwester Muzyka 1a dyplom
3. Aleksandra Góźdź 1a dyplom
4. Emilia Jóźwiak 1a dyplom
5. Magdalena Woźniak 1a dyplom
6. Aleksandra Szymanek 1a dyplom
7. Lidia Romanek 1a dyplom
8. Marcin Dziedzic 1a dyplom
9. Tomasz Wróbel 1a dyplom
10. Robert Kępa 1a dyplom
11. Cezary Marzęda 3e dyplom

Krystyna Mazurek (1a)







Katarzyna Kowalczyk (3e)

81

IV Mistrzostwa Gminy Garbów
w Marszach i Rowerowej Jeździe na Orientację
pod patronatem Wójta Gminy Garbów

W kategorii TP - I miejsca równorzędnie zajęły:
* Magdalena Wójcicka i Magdalena Zgrzebska dyplom
* Klaudia Borzęcka i Justyna Tomasiak dyplom
* Karolina Piesta, Ewa Piesta i Paulina Pawłowska dyplom
* Izabela Wojtysiak i Agnieszka Żelazna dyplom
* Monika Stężycka i Ewelina Topyła dyplom
W kategorii TJ - II miejsce należy do naszego liceum a wywalczyli go
Adrian Jankowski i Sławomir Bocian z klasy II E

Katarzyna Płaszczewska

Ewa Sławińska

Rafał Wrotkowski

82

II edycja Konkursu Historii Mówionej

II miejsce
Kinga Borzęcka 1c dyplom

Agnieszka Opolska

83

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Finalistka Monika Bieniek 2b dyplom

Przemysław Kural

84

VII Ogólnopolski Konkurs Norwidowski

W kategorii poezja śpiewana:
I miejsce uzyskał zespół z II LO dyplom
wokalistki: Monika Rola (tegoroczna absolwentka), Katarzyna Sobczyńska (IIc)
oprawa muzyczna: Patryk Sagan (IIc), Katarzyna Janek (Ib), Agnieszka Łukasiewicz (Ib)
w kategorii plastycznej:
III miejsce Adrianna Słoka (Ia)

Paweł Pasikowski

Cezary Misiurski

85

Wojewódzki Konkurs Litercki "KAJET"

Wyróżnienie Kinga Borzęcka 1c dyplom

Agnieszka Opolska

86

X Ogólnopolski Konkurs Literacki
"O ZŁOTE PIÓRO"

III miejsce
Dorota Marzęda (1j)
dyplom

Radosław Borzęcki

87

V Edycja Ogólnopolskiego Konkursu
"Młodzi przeciw patologiom społecznym"

w kategorii literackiej
LAUREACI
Martina Kolonek 2c dyplom
Aleksandra Cyfrowicz 1j dyplom
Aleksandra Oniszko 1j dyplom

Radosław Borzecki

88

Konkurs matematyczny "ZOSTAŃ EUKLIDESEM"

Zakwalifikowani do finału
Jakub Kurlak dyplom
Emilia Jóźwiak dyplom
Patrycja Zakaszewska dyplom

Krystyna Mazurek

89

XX Konkurs Literacki
im. L.S. Licińskiego

Nagroda
Dominika Trykacz 2c dyplom
Kinga Borzęcka 1c dyplom

Agnieszka Opolska

90

Konkurs matematyczny "Zostań Euklidesem"

laureat Jakub Kurlak Ia

Krystyna Mazurek

91

-

-

-

92

-

-

-

93

-

-

-

94

-

-

-

95

-

-

-

96

-

-

-

97

-

-

-

Osiągnięcia sportowe

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

LICEALIADA
Powiatowe "Współzawodnictwo Sportowe Szkół"
2009/2010

II LO zajęło I miejsce

-

2

LIGA LEKKOATLETYCZNA

W powiecie
Zespołowo
I miejsce
w kat. dziewczęta
Zespołowo I miejsce
w kat. chłopcy
W rejonie
Zespołowo I miejsce
w kat. chłopcy
W województwie
Zespołowo
IV miejsce
w kat. dziewczęta
Zespołowo I miejsce
w kat. chłopcy
Skład drużyn

Urszula Jedut
Marcin Świderek

2

X MEMORIAŁ
im. Ryszarda Kalbarczyka

w biegach na 1000m (dziewczęta) i 1500m (chłopcy)
W pierwszej dziesiątce znaleźli się:
Dziewczęta:
- Emilia Kosowska (II F) – II miejsce
- Aleksandra Wysok (kl.Ij2) – III miejsce
- Matyjaszczyk Magdalena (IL) – VI miejsce
- Alicja Kowalczyk (IL) – VII miejsce
- Magdalena Iwanek (IJ) – IX miejsce
- Wioleta Jurko (IIB) – X miejsce
Chłopcy:
Kat. rocznik 1993 i młodsi:

- Michał Nowacki (IIF) – II miejsce
- Karol Odra (IA) – V miejsce
Kat.rocznik 1992
- Jacek Wysok(III e) – VII miejsce
- Marcin Wierzchoń (IIIH) – VIII miejsce
- Jakub Barczak (IIIc)– X miejsce

Urszula Jedut
Ryszard Gierach

3

Zawody powiatowe
Indywidualny Tenis Stołowy
dziewcząt i chłopców

VI m - Grzegorczyk Agnieszka (1c)
I m - Kępa Robert (1a)
II m - Kostecki Patryk (3d)

Małgorzata Czarniecka

4

Zawody rejonowe
Indywidualny Tenis Stołowy

II m - Kępa Robert (1a)
IV m - Kostecki Patryk (3d)

Małgorzata Czarniecka

5

Finał wojewódzki w Chełmie
Indywidualny Tenis Stołowy

V m - Kępa Robert (1a)
IX-XII m - Kostecki Patryk (3d)

Małgorzata Czarniecka

6

IV Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewczšt

I miejsce drużynowo
Każmierska Paulina 2H
Górska Dominika 2J
Zbiciak Aleksandra 2J
Iwanek Magdalena 2F
Warsz Natalia 2F zdobyła puchar króla strzelców turnieju
Ostęp Sylwia 3A
Piesta Karolina 1L
Matyjaszczyk Magda 1L
Baran Ola 1J2
Więsyk Angela 1J2
Lipska Joanna 1J1
Szajda Sylwia 1L
Wawruch Katarzyna 3J

Małgorzata Czarniecka

7

X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Szachowy

JAKUB KURLAK 1a dyplom dyplom
I miejsce w kat. C18
najlepszy zawodnik z Lubartowa

wychowawca LOK

8

Mistrzostwa Powiatu
w koszykówce dziewcząt

II miejsce dla drużyny dziewcząt
skład naszego zespołu:
Woźniak Kinga Ij
Baran Aleksandra Ij
Więsyk Angela Ij
Matyjaszczyk Magdalena Il
Moskaluk Kaja IIf
Gdela Paulina IIj
Bronisz Kamila IIj
Twardowska Joanna IIj
Tomasiak Patrycja IIc
Kubera Katarzyna IIa

Urszula Jedut

9

Mistrzostwa Powiatu
w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Drużyna Naszego LO zajęła II miejsce
Skład Drużyny: Matyjaszczyk Magdalena 1L Woźniak Magdalena 1a Drozd Karolina 1a Góźdz Aleksandra 1a Baran Aleksandra 1J1 Więsyk Angela 1J1 Łukasiewicz Justyna 2j Łukasiewicz Karolina 2j Grzelczak Aleksandra 2j

Małgorzata Czarniecka

10

Wojewódzka Licealiada Młodzieży Szkolnej
w Drużynowym Tenisie Stołowym

Nasza drużyna chłopców w składzie:
Kępa Robert 1a i Kostecki Patryk 3d
zajęła III miejsce

Malgorzata Czarniecka

11

Mistrzostwa Powiatu
w Siatkówce Dziewcząt

Drużyna IILO zajęła IV miejsce
skład drużyny:
Skład drużyny: Abramik M. 2F, Iwanek M. 2F, Skubisz E. 2F,
Warsz N. 2F, Jankowska K. 2F, Baran A. 1J1,
Kapitan I. 1L, Kowalczyk A. 1L, Borówka E. 1B,
Jeżowska E. 1B, Bartkowicz P. 1B, Piasta Ż. 1B, Bocian K. 2J

Małgorzata Czarniecka

12

Mistrzostwa świata w taekwondo
w Nowej Zelandii

tytuł Mistrzyni świata
Justyna Szajuk
(2c)
w kategorii walk do 50 kg

Jerzy Jedut

13

Rejonowy Turniej
Koszykówki Chłopców

II miejsce
drużyna chłopców
Nasza drużyna po raz pierwszy od 10 lat zakwalfikowała się do tego etapu rozgrywek co było niewatpliwym sukcesem naszej reprezentacji

Marcin Świderek

14

Mistrzostwa Świata Juniorów;
09-13.03.2011;Wellington (Nowa Zelandia);

Justyna Szajuk: złoty medal w walkach indywidualnych w kategorii 50 kg
(4 wygrane walki), srebrny medal w walkach drużynowych,
Bartek Guz: miejsce 5-8 w walkach indywidualnych w kategorii 63 kg
(dwie walki wygrane), złoty medal w drużynowych technikach specjalnych,
srebrny w drużynowych walkach
Kaja Moskaluk: srebrny medal w walkach drużynowych

Jerzy Jedut

15

III Turniej Szachowy
"NAWIEPRZAŃSKI LAUR"

II miejsce: Jakub Kurlak dyplom

-

16

-

-

-

17

-

-

-

 

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.