Osiągnięcia uczniów II LO 2011/2012

Osiągnięcia uczniów II LO
Rok szkolny 2011/2012

Wykaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie
w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach

Dyplomy uczniów

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

VI Miejski Konkurs Recytatorski
"Recytacje z Noblem"

wyróżnienie
Mitura Izabela dyplom

Agnieszka Opolska

2

LUBELSKIE SEGREGUJE ODPADY
konkurs ekologiczny

W kat. inscenizacja ekologiczna
I miejsce
Monika Bieniek 3b dyplom, Lidia Serewa 3b dyplom, Ewelina Mika 3a dyplom
W kat. plakat
I miejsce Lidia Serewa 3b dyplom
w kat prezentacja multimedialna
II miejsce Monika Bieniek 3b dyplom, Ewelina Mika 3a dyplom
wyróżnienie Kinga Malesa 2a dyplom

Przemysław Kural

Elżbieta Mizio

3

Jesienne Marsze
na orientacje

I miejsce drużyna w składzie: Mateusz Michaluk, Jarosław Fink, Jan Grymuza, Andżelika Powałka, Eliza Polak dyplom
II miejsce drużyna w składzie: Aleksandra Jabłońska, Kacper Bunia, Karolina Wołowicz, Diana Kwapińska, Tomasz Piskała
III miejsce drużyna w składzie: Monika Stężycka, Ewelina Topyła, Weronika Nowak dyplom

Katarzyna Płaszczewska

Przemysław Kural

4

Jesienne MnO "Busolmania 2011"

W kat.TP drużyna z II LO zajęła II miejsce
Skład: Alicja Badzio, Aneta Wiącek z klasy III E, Magdalena Matyjaszczyk, Sylwia Szajda, Karolina Piesta, Ewa Piesta, Izabela Wojtysiak, Agnieszka Żelazna z klasy II L, Robert Drozd, Mateusz Kapitan z klasy I L.

Katarzyna Płaszczewska
Ewa Sławińska
Jerzy Boncławek
Przemysław Kural
Rafał Wrotkowski

5

Olimpiada o finansach
etap szkolny

najlepszy wynik w szkole
Anna Kopyść 1a

Elżbieta Mizio

6

stypendia Fundacji ORLEN
DAR SERCA

Lidia Romanek z kl.2a
Katarzyna Kubera z kl.3a

List Gratulacyjny
List Gratulacyjny

7

stypendium dla uczniów uzdolnionych
Marszałka Województwa Lubelskiego

Izabela Bober (1b)
Lidia Romanek (2a)

-

8

STYPENDYSTA
Prezesa Rady Ministrów

Karol Jurasiński (2a)

Dyplom
List Gratulacyjny

9

Powiatowy konkurs fotograficzny
"Architektura w przyrodzie powiatu lubartowskiego"

II miejsce
Karolina Skubisz IL

Elżbieta Mizio

10

Ogólnopolski konkurs
"Barwy Wolontariatu"

Szkolny Klub Wolontariusza "Anioły z II LO"
zajął trzecią lokatę w Polsce
dyplom

Justyna Świderska-Niedobit

Marcin Świderek

11

X Misyjna Olimpiada
Znajomości Afryki

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się:
Paulina Pawłowska (IIL) z wynikiem 48/50 pkt.
Karolina Piesta (IIL) z wynikiem 45/50 pkt.

Katarzyna Płaszczewska

12

GALA WOLONTARIATU w Lublinie

Centrum Wolontariatu przyznało
Szkolnemu Klubowi Wolontariusza "ANIOŁY z II LO"
nagrodę specjalną będącą podsumowaniem
10 lat pracy wolontariackiej "Aniołów z II LO"
dyplom

Justyna Świderska-Niedobit

Marcin Świderek

13

V WOJEWÓDZKI KONKURS
NA REPORTAŻ „ZAWÓD: REPORTER” 2011

w kategorii: reportaż literacki:
wyróżnienia otrzymały
Karolina Namiota za pracę „Uśmiech najpiękniejsze podziękowanie” dyplom
Kinga Borzęcka za pracę „Czosnek, błąd i milczenie owiec”
w kategorii: fotoreportaż
nagroda
Sylwia Kanadys za fotoreportaże „Przyjaciele”, „Pasje” dyplom

Agnieszka Opolska


Cezary Misiurski

14

II Ogólnopolska Olimpiada Logiczno – Matematyczna

Finaliści:
Kamil Adamczyk, Emilia Jóźwiak, Aleksandra Szymanek, Jakub Kurlak, Karol Jurasiński, Aleksandra Majchrzak

Krystyna Mazurek

15

"Eko Detektyw 2011"
konkurs organizowany przez ZKGZ Lubartowskiej

Nagrody:
Izabela Wojtysiak (2L), Karolina Namiota (1c) dyplom, Magdalena Tchórz (1c) dyplom

Przemysław Kural

16

III Mikołajkowe Marsze
na Orientację
z RECALEM
o Puchar Burmistrza Miasta Lubartowa

I miejsce: Jarosław Fink, Jan Grymuza, Mateusz Michaluk
dyplom
II miejsce: Joanna Lipska, Sylwia Kaczor, Ewelina Łukasik
dyplom
III miejsce: Andżelika Powałka, Eliza Polak, Kacper Mendrek
dyplom

Katarzyna Płaszczewska

Przemysław Kural

17

VI edycja Konkursu Informatycznego BÓBR

etap szkolny
1. PATRYK PYŁA - 60 pkt
2. PAWEŁ KOZIOŁ - 54 pkt
3. PATRYK DOMAŃSKI - 40 pkt
4. Daniel Xaysomvang - 38 pkt
5. Jakub Wróblewski - 34 pkt
6. Dorota Furtak i Kamil Mitaszka - 31 pkt
7. Magda Tomala - 30 pkt
8. Justyna Chudzik - 29 pkt
9. Bartosz Skomorowski - 28 pkt
10. Dawid Ebert - 21 pkt

Elżbieta Mizio

18

Olimpiada Promocji
Zdrowego Stylu Życia

etap rejonowy
I miejsce: Rafał Karasiński dyplom
II miejsce: Róża Karasińska dyplom

-

19

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs
Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

zakwalifikowane do etapu oddziałowego
w kategorii indywidualnej
Kornelia Purc (IL)
w kategorii zespołowej
Czekierda Weronika i Furtak Dorota (obie z IIE)

Katarzyna Płaszczewska

Rafał Wrotkowski

20

WRONkartun
13 grudnia- 30 lat pózniej

I miejsce (praca grupowa)
Karolina Namiota dyplom
Magdalena Tchórz dyplom

Cezary Misiurski

21

VII Turniej PCK
"Zdrowo na sportowo z RECAL-em"

I miejsce zajęła drużyna II LO z klasy I L
dyplom
II miejsce drużyna II LO z klasy I B
W klasyfikacji indywidualnej
I miejsce zajęła Julia Majchrzak (1b)
II miejsce Milena Szczęch (1b)

Katarzyna Płaszczewska

Przemysław Kural

22

KONKURS MATEMATYCZNY
organizowanego przez Lubelskie Samorzšdowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
Zespół Szkół Elektrycznych w Lublinie
i PWSZ w Zamościu pod patronatem
Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie
oraz Wydziału Edukacji i Sportu UM w Zamościu

Do II etapu zakwalifikowali się:
Karol Jurasiński II a
Aleksandra Szymanek II a
Jakub Kurlak II a
Rafał Karasiński I b
Michał Kubera I a
Julia Majchrzak I b
Michał Burzyński III a
Michał Ziemichód III a

Ewa Biernacka
Krystyna Mazurek
Katarzyna Kowalczyk

23

Konkurs Literacki
im Klemensa Junoszy Szaniawskiego

Nagrody otrzymali
Kinga Musik (1j), Olga Wojczyńska (1j), Mikołaj Zegar (1a)
Wyróżnienia otrzymali
Kinga Borzęcka (2c), Dominika Trykacz (3c), Anna Kopyść (1a)

Agnieszka Opolska

Aleksandra Solarz

24

Ogólnopolski konkurs
na gazetkę szkolną online
„Finanse bez tajemnic”

II miejsce w Polsce
Mikołaj Zegar, Arkadiusz Borzęcki, Marcin Gol, Dariusz Sztorc
(wszyscy z kl.1a)
Gazetka on-line Materialista, czyli żądza pieniądza
strona konkursu

Elżbieta Mizio

25

XXXVIII Olimpiada Geograficzna

Agnieszka Żarko (3a)
zakwalifikowała się do II etapu

Katarzyna Płaszczewska

26

Powiatowy Konkurs "Opowieści wigilijne"

wyróżnienie:
Kinga Borzęcka (2c) dyplom

Agnieszka Opolska

27

Wojewódzki Konkurs
„Moje Boże Narodzenie”

druga nagroda
Kinga Borzęcka (2c) dyplom

Agnieszka Opolska

28

XXII Olimpiada Teologii Katolickiej
„Kościół naszym domem”

Zakwalifikowani do 2 etapu:
1. Julia Majchrzak (1b) 2. Magdalena Matyjaszczyk (2L) 3. Mikołaj Zegar (1a) 4. Arkadiusz Borzęcki (1a)

-

29

XLI Olimpiada Biologiczna

Do 2 etapu zakwalifikowała się:
Karolina Golecka (2b)

Małgorzata Kornacka

30

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia
Polskiego Czerwonego Krzyża

Zakwalifikowany do 2 etapu
Rafał Karasiński (1b)

Przemysław Kural

31

XXXVII Olimpiada Historyczna

Do 2 etapu zakwalifikowali się:
1. Aleksandra Cyfrowicz
2. Elżbieta Pawelec
3. Jan Szczęch
4. Maciej Ściseł

Adam Sabat
Piotr Wójcik

32

Olimpiada o Diamentowy Indeks
z geografii z elementami geologii

Paulina Pawłowska (2L)zakwalifikowana do II etapu

Katarzyna Płaszczewska

33

Olimpiada o Diamentowy Indeks
z matematyki

Zakwalifikowani do 2 etapu
z klasy 2a:
Adamczyk Kamil, Jurasiński Karol, Jóźwiak Emilia, Kurlak Jakub, Majchrzak Aleksandra, Romanek Lidia, Adrianna Wronowska, Zakaszewska Patrycja, Szymanek Aleksandra
z klasy 3a:
Kubera Katarzyna, Burzyński Michał, Palczewska Kalina, Socewicz Damian

Krystyna Mazurek

Biernacka Ewa

34

Olimpiada o Diamentowy Indeks
z fizyki

Zakwalifikowani do 2 etapu:
z klasy 2a:
Jurasiński Karol, Kurlak Jakub, Wronowska Adrianna
z klasy 3a:
Socewicz Damian, Burzyński Michał

Prokopowicz Jolanta

35

konkurs profilaktyczny
„Dobre obyczaje to lek na agresywne zachowanie”

I m. klasa Ik (Monika Radomska, Paweł Parczyński, Agnieszka Wójcik, Lidia Wróbel)
II m. klasa Ib (Izabela Bober, Barbara Iwanek, Julia Majrzchak, Paweł Marzęda )
III m. klasa Ij (Monika Grądek, Angelika Lipska, Katarzyna Olek, Elżbieta Pawelec )

Agnieszka Budzyńska
wychowawcy klas I-wszych

36

Olimpiadzie Wiedzy o Polsce
i Świecie Współczesnym

Zakwalifikowany do 2 etapu:
Hubert Gregorowicz (3j)

Adam Sabat

37

"Turystyczny scorelauf 2011"

Wyniki klasyfikacji

Katarzyna Płaszczewska dyplom
Przemysław Kural dyplom
otrzymali z rąk prezesa Klubu Imprez na Orientację "Inochodziec" Pawła Szarlipa i wiceprezesa Sławomira Juraszewskiego podziękowania za propagowanie imprez na orientację wśród młodzieży szkolnej w 2011 roku.

38

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO-PLANETA
przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie

Udział w etapie szkolnym
wzięło 28 uczniów
z klasy I L, II L, II A, III F

Katarzyna Płaszczewska

39

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Paweł Niewęgłowski
zakwalifikowany został do eliminacji okręgowych

Elżbieta Mizio

40

OGÓLNOPOLSKI KONKURS
ALFIK MATEMATYCZNY 2011

Laureat
JAKUB KURLAK (2a) dyplom

W pierwszej 10. w województwie znaleźli się:
Jakub Kurlak (2a) Im. w kraju i Im. w woj.
Karol Jurasiński (2a) 4m. w woj.
Rafał Karasiński (1b) 7m w woj.
Aleksandra Szymanek (2a) 8m. w woj.
Mateusz Strachowski (1a) 10m. w woj.
Lidia Romanek (2a) 10m. w woj.
Agnieszka Wójcik (3j) 10m. w woj.

Krystyna Mazurek (2a)

Ewa Biernacka (1a)
Katarzyna Kowalczyk (1b, 3j)

41

V Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Geografii Polski "Romer"

do II etapu zakwalifikowali się
Jakub Niewęgłowski, Bartłomiej Szczygieł, Patryk Czapski (3f)
Ewelina Topyła (2L)
Karolina Chmielewska, Agata Kasperek i Dawid Niewęgłowski (1L)

Katarzyna Płaszczewska

42

LXIII Olimpiada Matematyczna

Karol Jurasiński (2a)
Jakub Kurlak (2a)
zakwalifikowani zostali do zawodów II stopnia

Krystyna Mazurek

43

OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się
Łukasz Włoch (2b)
Lidia Wróbel (1k)
Rafał Karasiński (1b)

Małgorzata Kornacka (2b)
Ewa Hajduk (1k, 1b)

44

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs
Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

zostały laureatkami etapu międzyoddziałowego
Kornelia Purc(1L)
Weronika Czekierda i Dorota Furtak (2e)
zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego

Katarzyna Płaszczewska (1L, 2e)
R.Wrotkowski (1L)

45

konkurs języka niemieckiego
"DEUTCH MACHT SPAB"

do II etapu zakwalifikowały się:
Kinga Figura (3c)
Marcin Dziedzic (2a)
Kalina Palczewska (3a)

Małgorzata Milanowska-Jednous (3a)

Konrad Pcian (3c, 2a)

46

Wojewódzki Konkurs
"POMOC NIESIE RADOŚĆ"

Angela Więsek
otrzymała wyróżnienie dyplom
w kategorii fotografia

Justyna Świerska-Niedobit

47

Marsze na orientację
"Odkryj Lublin z mapą"
zorganizowanych przez Klub InO "Inochodziec"

W kategorii TP
I miejsce: Alicja Badzio, Wojciech Kępa
II miejsce: Sławomir Bocian, Paweł Sidor oraz Maciej Tomala i Damian Trąbka

Katarzyna Płaszczewska

Rafał Wrotkowski

48

MISTRZOSTWA II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĽCEGO
im. Piotra Firleja w LUBARTOWIE
W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ
"W FERIE NIE MA NAS W DOMU"

II miejsce: Arkadiusz Borzęcki (1a)

Przemysław Kural

49

VIII Regionalny Konkurs
"Dzień Bezpiecznego Komputera"

etap szkolny 1. Ebert Dawid 1e
2. Rosa Damian 1e
3. Kapitan Mateusz 1L
4. Niewęgłowski Dawid 1L

Elżbieta Mizio

50

XLI Maraton Ogólnopolskich Marszy na Orientację
w Garbatce koło Radomia

W kategorii TP w klasyfikacji 2x2 II miejsce: drużyna w składzie Sławomir Bocian i Paweł Sidor (3e)

Katarzyna Płaszczewska

51

Regionalny konkurs informatyczny
"Dzień bezpiecznego komputera"

wyróżnienie
Dawid Niewęgłowski (1L) dyplom

Elżbieta Mizio

52

Olimpiada "O DIAMENTOWY INDEKS AGH"

zakwalifikowali się do etapu centralnego
z matematyki:
* Jakub Kurlak z klasy IIa
z fizyki:
* Jakub Kurlak z klasy IIa
* Karol Jurasiński z klasy IIa
* Michał Burzyński z klasy IIIa

Krystyna Mazurek

Jolanta Prokopowicz

53

XIV Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji
Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a
w j. angielskim, organizowany przez Szkołę Języków Obcych „SOBIESKI”

wyróżnienie zespołowe za „bogactwo pomysłu scenicznego”

Rafał Wrotkowski
Barbara Gałka

54

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO
XII LUBELSKIEGO FESTIWALU
2012

Aleksandra Rudzińska i Jan Grymuza
otrzymali wyróżnienie
w kategorii muzycznej (szkoły ponadgimnazjalne)

Paweł Pasikowski

55

II etap konkursu matematycznego
organizowanego przez LSCDN, ZSE w Lublinie i PWSZ w Zamościu
pod patronatem Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS w Lublinie
oraz Wydziału Edukacji i Sportu UM w Zamościu

finalista
KAROL JURASIŃSKI

Krystyna Mazurek

56

V edycja Turnieju
Wiedzy o Polsce ROMER

do etapu centralnego zakwalifikowali się:
Patryk Czapski, Jakub Niewęgłowski i Bartłomiej Szczygieł z kl. III F

Katarzyna Płaszczewska

57

PRZEDSIĘBIORCZY UCZEŃ NA RYNKU PRACY
"LIDER PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2012"

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
1. miejsce: ZYGA Krystian kl.Ia
2. miejsce: KOPYŚĆ Anna kl.Ia
3. miejsce: NANKIEWICZ Karolina kl.Ia

Elżbieta Mizio

58

XXII Olimpiada Wiedzy Teologicznej
"Kościół naszym domem"

W Olimpiadzie IILO reprezentowały:
Magdalena Matyjaszczyk z kl. 2L i Julia Majchrzak z kl. 1B.

-

59

konkurs z języka niemieckiego
"DEUTCH MACHT SPAB"

KINGA FIGURA (3c) zakwalifikowała się do wojewódzkiego finału

Konrad Pcian

60

Wiosenne Marsze na Orientację

W klasyfikacji końcowej:
I miejsce zajęła drużyna w składzie:
Robert Drozd, Mateusz Kapitan, Agata Kasperek, Kacper Mendrek i Joanna Wach (IL),
II miejsce zajęła drużyna w składzie:
Aleksandra Jabłońska, Diana Kwapińska, Magdalena Matyjaszczyk, Monika Stężycka, Ewelina Topyła i Karolina Wołowicz (IIL),
III miejsce zajęła drużyna w składzie:
Alicja Kowalczyk, Weronika Mitura, Ewa Piesta, Karolina Piesta, Sylwia Szajda (IIL)

Katarzyna Płaszczewska

61

II Ogólnopolska Olimpiada Matematyczno-Logiczna
pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Lista finalistów:
Kamil Adamczyk,
Emilia Jóźwiak,
Karol Jurasiński,
Jakub Kurlak,
Aleksandra Majchrzak,
Aleksandra Szymanek

Krystyna Mazurek

62

XIX WIOSENNE MARSZE NA ORIENTACJĘ
"WIOSNO 2012"

Joanna Wach dyplom za zajęcie IV miejsca w konkursie o życiu i twórczości J.I. Kraszewskiego
Joanna Wach dyplom za zajęcie VII miejsca w konkursie krajoznawczym

Przemysław Kural

63

konkurs fotograficzny
"Dzikie wysypiska oraz
ponowne wykorzystanie zużytych opon"

1.Karolina Skubisz (IL),
2.Paulina Szczęch (IL)

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

64

Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych
"Grajmy razem" w Zamościu

Ola Majchrzak i Karol Jurasiński
III miejsce

-

65

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Rafał Karasiński (1b)
IV miejsce w województwie

Przemysław Kural

66

VI Powiatowym Konkursie
poświęconym pamięci Agnieszki Osieckiej

Katarzyna Sobczyńska
I miejsce w kategorii muzycznej

Paweł Pasikowski

67

X Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

zakwalifikowały się do etapu centralnego
Paulina Pawłowska (IIL)
Karolina Piesta (IIL)

Katarzyna Płaszczewska

68

XXXV Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Katarzyna Janek
I miejsce w eliminacjach powiatowych
do zawodów wojewódzkich zakwalifikował się
Przemysław Abramik

Przemysław Kural

69

X Festiwal Piosenki Anglojęzycznej w Chełmie

Katarzyna Olek i Sylwia Łabędź
zakwalifikowały się do drugiego etapu

Paweł Pasikowski

70

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu
"Gumowy Surowiec"

GUMISIEdrużyna II LO
II miejsce

Przemysław Kural

71

VII Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej

Uczennice II LO otrzymały wyróżnienie
Nasze reprezentantki:
Magdalena Dudek IIJ
Aleksandra Oniszko IIJ
Aleksandra Baran IIJ
Katarzyna Kubera IIJ
Aleksandra Majchrzak IIA
Aleksandra Szymanek IIA

Anna Przybysławska

72

Konkurs Matematyczny
organizowany dla szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Dziekana Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przez Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Zespół Szkół Elektronicznych w Lublinie

Laureat konkursu pod patronatem UMCS
Karol Jurasiński

Krystyna Mazurek

73

IV Kongres Młodych Matematyków

delegat
Karol Jurasiński

Krystyna Mazurek

74

konkursu organizowany przez Dyrekcję Generalną ds. Budżetu Komisji Europejskiej
"Moja droga do Europy zaczyna się w domu"

główną nagrodę
wycieczka do Brukseli i spotkanie z Komisarzem ds. Budżetu Europejskiego zdobył zespół uczniów klasy o profilu europejsko językowej II LO
Aleksandra Cyfrowicz, Maciej Melchior, Aleksandra Oniszko i Jakub Pietrzela

Przemysław Oniszczuk

75

V edycja Turnieju Geografii Polski
"ROMER"

Udział w finale:
Patryk Czapski dyplom
Bartłomiej Szczygieł dyplom
Jakub Niewęgłowski dyplom

Katarzyna Płaszczewska

76

X Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Paulina awłowska dyplom 1 dyplom 2
Karolina Piesta dyplom 1 dyplom 2
(obie z IIL)
zostały laureatkami

Katarzyna Płaszczewska

77

XL OMTTK PTTK

Wyniki z Eliminacji Oddziałowych:
I miejsce: Mateusz Kapitan, Mateusz Michaluk, Kacper Mendrek
II miejsce: Weronika Nowak, Magdalena Matyjaszczyk, Ewelina Topyła
III miejsce: Kacper Bunia, Karolina Piesta, Sylwia Szajda
IV miejsce: Eliza Polak, Andżelika Powałka, Tomasz Piskała

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

78

XL OMTTK "CHEŁM – SAWIN 2012"

w eliminacjach wojewódzkich
W klasyfikacji końcowej kolejno zajęto miejsca:
VI miejsce: Weronika Nowak, Magdalena Matyjaszczyk, Ewelina Topyła,
VII miejsce: Mateusz Kapitan, Mateusz Michaluk, Kacper Mendrek


Katarzyna Płaszczewska

Przemysław Kural

79

Wojewódzki Konkurs
"Święty Maksymilian Maria Kolbe wzorem dla nas współczesnych"

w kategorii poezji wyróżnienia otrzymali: Bartosz Adamczyk (2c), Maciej Melchior (2j) i Emilia Jóźwiak (2a)
w kategorii artykułów wyróżnienie otrzymała Agnieszka Goluch (2c)

Teresa Kwiecień
ks. Mariusz Karczmarczyk

80

konkursu technologii informacyjno komunuikacyjnych TIK?- TAK! 2012

II liceum zajęło XI lokatę
wśród 100 szkół z całej Polski
Publikujemy oficjalny ranking szkół.
Najlepszy wynik w szkole zdobyła Aleksandra Wysok z 404 pkt
II miejsce zajął Daniel Xaysomvang z 402 pkt
III miejsce Jan Szczęch - 398 pkt
IV miejsce Patryk Pyła - 390 pkt
V miejsce Dorota Furtak - 376 pkt

Elżbieta Mizio
Urszula Żurawska

81

VIII Potyczki Matematyczne

II miejsce drużyna z kl.IIa w składzie:
Karol Jurasiński (kapitan zespołu), dyplom
Jakub Kurlak, dyplom
Tomasz Wróbel dyplom

Krystyna Mazurek

82

Ogólnopolski Konkurs Geograficzny GEO-PLANETA
przeprowadzany przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie

Najlepsi z naszej szkoły okazali się
I miejsce Patryk Czapski dyplom,
II miejsce Jakub Niewęgłowski dyplom i Bartłomiej Szczygieł dyplom
(wszyscy z kl. III F)

Katarzyna Płaszczewska

83

XIX edycja Ogólnopolskiego Młodzieżowego
Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę”

Kornelia Purc (1L) dyplom
za pracę „Lazurowe mury… Miasto ognia z perspektywy słońca”
zajęła I miejsce w województwie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
II miejsce zajęły Weronika Czekierda i Dorota Furtak (II E) dyplom za pracę "Moje miasto-Lubartów"
III miejsce indywidualnie zajęła Kornelia Purc (IL) dyplom za pracę "Kwiatki, łączki, życie. Historia miasta oczami dziecka"

Katarzyna Płaszczewska

84

Stypendia artystyczne w roku 2012

Kinga Borzęcka z IIc dyplom
Dorota Marzęda z IIj dyplom
Adrianna Słoka z IIa dyplom

-

85

konkurs "Zostań Euklidesem"

Karol Jurasiński oraz Jakub Kurlak zostali laureatami
w nagrodę pojadą w czasie wakacji na obóz naukowo-wypoczynkowy nad Bałtykiem

Krystyna Mazurek

86

XII Lubelski Festiwal Herbertowski

w kategorii muzycznej wyróżnienie otrzymali:
Aleksandra Rudzińska dyplom i Jan Grymuza dyplom
za aktorską interpretację.

Paweł Pasikowski podziękowanie

87

IV WIOSENNE MISTRZOSTWA
W MARSZACH NA ORIENTACJĘ
O PUCHAR BURMISTRZA LUBARTOWA

I miejsce zajęły 4 drużyny z II LO
(A. Zelazna, A. Kot, D. Kwapińska, I. Wojtysiak, K. Wołowicz, K. Miduch)
(P. Szczęch, J. Fink, K. Purc, J. Grymuza, A. Powałka, E. Polak)
(J. Majchrzak, S. Ławecka, A. Lipska, I. Bober, B. Iwanek)
(D. Drozd, J. Wach, M. Kapitan, M. Michaluk, K. Mendrek)

Katarzyna Płaszczewska
Ewa Sławińska
Przemysław Kural

88

Kangur Matematyczny

W kategorii Junior wyróżnienia uzyskali:
Strachowski Mateusz (Ia) dyplom
Wójcik Paweł (Ia) dyplom
Chudzik Mateusz (Ia) dyplom
Sztorc Dariusz (Ia) dyplom
Karasiński Rafał (Ib) dyplom
W kategorii Student wyróżnienie uzyskał: Kurlak Jakub (IIa) dyplom

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk
Krystyna Mazurek

89

Ogólnopolski Konkurs "Matematyka Innego Wymiaru - Matematyczne Mistrzostwa Polski"

Jakub Kurlak zajął drugą lokatę w kraju
Karol Jurasiński był czwarty
W tym konkursie II LO zdobyło więcej laurów.
W kategorii klas drugich w pierwszej dziesiątce w województwie znaleźli się:
Drozd Karolina – 7,
Kępa Robert – 6,
Sylwek Muzyka – 9,
Ola Szymanek – 3,
Magda Woźniak – 7,
Tomek Wróbel – 9,
Patrycja Zakaszewska – 5,
Ola Majchrzak – 4.
W kategorii klas pierwszych znaleźli się:
i tak Lidka Wróbel – była 3 w województwie,
Agnieszka Kuczyńska zajęła 6 lokatę,
Monika Radomska 4,
na dziesiątej pozycji uplasowały się Ola Rudzińska oraz Daria Siwek

Krystyna Mazurek

90

XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej

Agnieszka Wójcik (3j) zajęła miejsce dziewiąte

ks. Robert Farian

91

Wojewódzki Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych - Lublin 2012

Ewelina Nicpoń laureatka

-

92

6. edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Z klasy do kasy”

Finaliści etapu wojewódzkiego
7 miejsce KBJ94 (w składzie: Jan Szczęch dyplom, Bartek Skomorowski dyplom, Krystian Wójtowicz dyplom)
14 miejsce Dzikie Larwy (w składzie: Mikołaj Zegar dyplom, Paweł Wójcik dyplom, Marcin Gol dyplom)

Elżbieta Mizio

93

Rok przed maturą z fizyki

Laureat Tomasz Wróbel (2a)

Jolanta Prokopowicz

94

X Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej w Chełmie

Katarzyna Olek (1j) dyplom
nagroda dyrektora IV LO

Paweł Pasikowski

95

Ogólnopolski Konkurs Matematyczny
MAT 2012

W naszej szkole najlepsi okazali się:
w klasach I
1. Mateusz Strachowski (1a) - I m. w woj. i 45m. w kraju
2. Rafał Karasiński (1b) - II m. w woj.
3. Paweł Wójcik (1a) - III m. w woj.
4. Mateusz Chudzik (1a) - IV m. w woj.
5.Pawe4ł Marzęda (1b) - V m. w woj.
w klasach II
1.Jakub Kurlak - I m. w woj. i 18 w kraju
2.Aleksandra Majchrzak - III m. w woj.
3.Aleksandra Szymanek - IV m. w woj.
4.Karol Jurasiński - V m. w woj.
5.Karol Ondra - VII m. w woj.
6.Sylwester Muzyka - VIII m. w woj.
7.Rafał Rybak - X m. w woj.
8.Adrianna Wronowska - XI m. w woj.
w klasach III
1. Agnieszka Wójcik IX m. w woj. i 82 w kraju

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk
Krystyna Mazurek

96

GENIUS LOGICUS

Certyfikaty zdobyli uczniowie z klasy II „a”
„Excellent solver”
Kamil Adamczyk
Karol Jurasiński
Jakub Kurlak
Emilia Jóźwiak
Aleksandra Szymanek
Aleksandra Majchrzak
Michał Skałecki
Lidia Romanek
Patrycja Zakaszewska
„Very good solver”
Adam Bielak

Krystyna Mazurek

97

-

-

-

98

-

-

-

Osiągnięcia sportowe

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

II Turniej Piłki Nożnej Chłopców
o Puchar Dyrektora ZSP Niemce

II miejsce drużyna II LO
Skład: Jakub Boruczenko, Bartłomiej Jonaszko (obaj III J), Paweł Waśkowski (III B), Adam Oniszczuk, Wojciech Kosiarek, Marcin Kretiuk, Rafał Sternik (wszyscy III F), Rafał Rybak, Robert Kępa (obaj II A), Dawid Niewęgłowski oraz Przemysław Marzęta (obaj I L)

Marcin Świderek

2

Powiatowe zawody lekkoatletyczne

kat. chłopcy
skok w dal
I m.Kazmierczak Dawid (2a)
II m.Ondra Karol (2a)
bieg 100m
I m.Ondra Karol (2a)
II m.Rybak Rafał (2a)
bieg 400m
I m.Nowacki Michał (3h)
III m.Włoch Łukasz (2b)
kat. dziewczęta
Szczęch Milena (1b)
I m - bieg 100m
II m - skok w dal
III m - skok w wzwyż

Ryszard Gierach

3

Powiatowe Biegi Przełajowe

kat. dziewczęta
II m. Szczech Milena I b
XI m. Grądek Monika I j
XV m. Mitruk Natalia I j
XVIII m. Gryzio Magda I c
kat. chłopcy
VII m. Wójcik Piotr II e
IX m. Ściseł Maciej I j
XI m. Włoch Łukasz II e
XII m. Grzegorczak Dawid II j
XIV m. Krasiński Rafał I b
XVI m. Pytka Michał I j
XVII m. Marzęda Paweł
XXV m. Lisek Wojciech I b

Ryszard Gierach

4

Mistrzostwa Wojewódzkie
Indywidualne Biegi Przelajowe

30m. - Wójcik Piotr (2e)
32m. - Kubera Michał (1a)
35m. - Włoch Łukasz (2b)
47m. - Kopyść Anna (1a)
48m. - Grzeszczak Dawid (2i)
52m. - Sztorc Dariusz (1a)
64m. - Borzęcki Arkadiusz (1a)

Ryszard Gierach

5

Turniej Piłki Nożnej o Puchar
Starosty Powiatu Lubartowskiego

II miejsce - drużynowo
skład drużyny: Rybak R., Ondra K., Kępa R. (1a), Marzęda P., Niewęgłowski D., Sierant K. (1L), Kosiorek W., Oniszczuk A., Kreciuk M., Sternik R., Adamczyk A., Szczygieł B. (3f), Boruczenko J. (3j)
Rafał Rybak - król strzelców
(zdobywca głównej nagrody)

Marcin Świderek

6

XI Ogólnopolski Turniej Szachowy
o Puchar Lubartowskiej Spółdzielczości

Jakub Kurlak (2a)
pierwsza lokata w kat. chłopcy do 18l. dyplom

Ryszard Gierach

7

Lubartowska Liga Szachowa 2011
o Puchar Dyrektora LOK

I miejsce
Jakub Kurlak (2a) dyplom

Ryszard Gierach

8

Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców

Drużyna IILO zajęła II miejsce dyplom

Marcin Świderek

9

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce dziewcząt

Reprezentacja IILO
zajęła II miejsce
Skład:
Woźniak Kinga, Baran Aleksandra, Więsyk Angela (IIj),
Twardowska Joanna, Gdela Paulina (IIIj),
Kopyść Anna (Ia),
Tomasiak Patrycja (IIIc),
Moskaluk Kaja (IIIF),
Matyjaszczyk Magdalena (IIL)

Urszula Jedut

10

Powiatowe zawody
Szkolnego Związku Sportowego
piłki siatkowej chłopców

zwyciężyła drużyna II LO
Skład zwycięskiej drużyny: Mitaszka Kamil, Kępa Robert, Wierzchoń Paweł, Kubera Michał, Włodek Patryk, Kaźmierski Dawid. Tomasiak Jakub, Rafał Sebastian, Jurasiński Karol, Szydłowski Paweł, Sztorc Dariusz.
dyplom

Ryszard Gierach

11

Szachowe Mistrzostwa Powiatub

Mistrz Powiatu: Jakub Kurlak dyplom
Wicemistrz: Paweł Kozioł dyplom
Kolejni zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:
5- Karol Grabek, dyplom
7- Jurasiński Karol,
9- Wróblewski Jakub,
13- Berger Patryk,
14- Tomasiak Jakub,
15- Wronowska Ada,
17- Filuś Paweł,
19- Karasiński Rafał

Ryszard Gierach

12

Mistrzostwa regionu w koszykówce chłopców

drużyna IILO zajęła I lokatę

Marcin Świderek

13

Mistrzostw Powiatu
Lubartowskiego w koszykówce
chłopców "Licealiada"

najlepsza drużyna z naszej szkoły w składzie:
Tomasiak Jakub Ij
Flak Przemysław IIc
Kępa Robert IIa
Rybak Rafał IIa
Jurasiński Karol IIa
Rybicki Jarosław Iij
Wawryniuk Łukasz IIb
Marzęda Przemysław Il
Borzęcki Arkadiusz Ia
Sternik Rafał IIIf
Rycek Maciej IIIe
Jonaszko Bartłomiej IIIj

Marcin Świderek

14

Wojewódzki Turniej Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach
o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty.

W kategorii chłopców zwycięzcą został
Jakub Kurlak (II A) dyplom
drużyna II LO zajęła II miejsce dyplom
Wronowska Ada (IIA) - IV miejsce dyplom, Kozioł Paweł (IIE) - VI miejsce dyplom, Jurasiński Karol (IIA) - VIII miejsce

Ryszard Gierach

15

-

-

-

16

-

-

-

17

-

-

-

 

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.