Osiągnięcia uczniów II LO 2012/2013

Osiągnięcia uczniów II LO
Rok szkolny 2012/2013

Wykaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie
w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach

Dyplomy uczniów

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

Oglnopolski konkurs "Interaktywna Mapa Przemian"
na sprawozdanie
z obchodów Dni Funduszy Europejskich

III miejsce dla IILO info

Elżbieta Mizio

2

Ogólnopolski konkurs "Interaktywna Mapa Przemian"

Elżbieta Pawelec (2j)
główna nagroda publikacja w miesięczniku "COGITO" artykułu VIVAT UNIA VIVAT EUROPA!

Aleksandra Solarz
Urszula Żurawska

3

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny "WODA"

praca Klaudii Gizy (1g)
wybrana została do wystawy pokonkursowej

-

4

XII Jesienna Busolmania

W klasyfikacji końcowej
W kategorii TP:
II miejsce Paulina Grudzień i Angelika Dziedzic,
III miejsce Agata Wójtowicz i Dorota Góźdź,
VII miejsce Sylwia Szlendak i Zyta Drgas,
VIII miejsce Olga Mitura i Maciej Popko,
IX miejsce Karol Skrzypiec i Katarzyna Malesa.
W kategorii TJ:
I miejsce Kacper Mendrek i Artur Stasiak oraz druga drużyna z tym samym wynikiem: Mateusz Michaluk i Mateusz Kapitan, III miejsce Eliza Polak i Krzysztof Mikita,
IV miejsce Andżelika Powałka i Mariola Powałka.

Przemysław Kural
Daniel Kisiewicz

5

X Ogólnopolski Konkurs
Literacki im. Marii Komornickiej

Olga Wojczyńska (2j)
wyróżnienie

Aleksandra Solarz

6

stypendia w ramach
"Lubelskiego programu pomocy stypendialnej
dla uczniów szczególnie uzdolnionych 2010-2013"

Piątek Aleksandra 1a
Mitura Sylwester 1a
Gontarczyk Klaudia 1g
Romanek Lidia 3a

-

7

XVI Jesienny Konkurs Recytatorski

nagroda Klaudia Bogusz - 1a

Rafał Wrotkowski

8

STYPENDYSTA PREZESA RADY MINISTRÓW
na rok szkolny 2012/2013 z województwa lubelskiego

Karol Jurasiński 3a

-

9

STYPENDIUM MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
za rok szkolny 2011/2012

Kurlak Jakub
Majchrzak Aleksandra
Jurasiński Karol
Szymanek Aleksandra

-

10

VII edycja Konkursu Informatycznego "Bóbr"

W etapie szkolnym najlepsi
okazali się zajmując

I miejsce Dawid Ebert i Jakub Komarek obaj zdobyli po 62,5 pkt
II miejsce Marcin Mitura zdobył 57,5 pkt
III miejsce Daniel Xaysomvang 55 pkt
IV miejsce Cezary Babczyński 45 pkt

Elżbieta Mizio

11

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Dawid Niewęgłoski (2L)
Ewelina Topyła (3L)
Andżelika Powałka i Paweł Bobikowski (2L)

Katarzyna Płaszczewska

12

XXXIX Olimpiada Historyczna

do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Borzęcka Kinga 3c
Szczęch Jan 3e
Cyfrowicz Aleksandra 3j
Ściseł Maciej 2j
Oniszczuk Marcelina 1g
Rybicki Jarosław 3j
Wiącek Tomasz 1g

Teresa Rojek
Piotr Wójcik
Adam Sabat

13

VIII Turniej PCK
"Żyj zdrowo z RECALEM"

II miejsce PCK II LO kl.1e dyplom

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

14

ogólnopolski konkurs "Bądzmy aktywni RAZEM"

II miejsce
Milena Gomoła 2j dyplom i Ela Pawelec 2j dyplom

Aleksandra Solarz
Urszula Żurawska

15

VI edycja Wojewódzkiego Konkursu
"ZAWÓD: REPORTER"

wyróżnienie Elżbieta Pawelec 2j

Aleksandra Solarz

16

XXI Wojewódzki Konkurs Literacki
"Moje Boże Narodzenie"

Agata Trykacz(1g)
otrzymała nagrodę w kat. literackiej

Aleksandra Solarz

17

Olimpiada Języka Angielskiego

do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Lidka Wróbel (2k) i Krzysztof Latek (1b)

Przemysław Oniszczuk
Paweł Pasikowski

18

Olimpiada Przedsiębiorczości

etap szkolny:
I miejsce Radosław Sawicki 1j (30 pkt
II miejsce Tomasz Szydłowski 2a (21 pkt) oraz Ewelina Topyła 3L (21 pkt)
III miejsce Adrianna Wesołowska 2a (18,5 pkt)
Do etapu okręgowego zakwalifikował się Radosław Sawicki.

Urszula Żurawska
Elżbieta Mizio

19

NA TROPIE ZUŻYTYCH BATERII

I miejsce: Kacper Mendrek, Marek Midalski - IIL/RCEZ (-75 p.)
II miejce: Ola Lisek, Ola Cybul, Mateusz Zbiciak, Bartek Komar, Patryk Ciszewski - If (-210 p.)
IV miejsce Aleksandra Struk, Artur Stasiak, Jakub Kubera, Marcin Zieliński - Ie (-420 p.)
VI miejsce: Agata Górksa, Patrycja Grabowska, Paweł Parczyński - IIk (-840 p.)

Przemysław Kural

20

Olimpiada Filozoficzna

Do etapu okręgowego zakwalifikował się Radosław Sawicki (1f)

Justyna Świderska-Niedobit

21

Konkurs Matematyczny
dla Szkół Ponadgimnazjalnych

wyniki konkursu

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk
Krystyna Mazurek

22

XXXIX Olimpiada Geograficzna

Joanna Wach (2L) zakwalifikowała się do etapu okręgowego

Katarzyna Płaszczewska

23

XXIX Olimpiada Biologiczna

do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Karasiński Rafał, Marzęda Paweł, Wróbel Lidia i Gołecka Karolina

Ewa Hajduk

24

konkurs "Strefa 007"

I miejsce Tomasz Wiącek (1g)
II miejsce Mikołaj Zegar (2a)
III miejsce Bartłomiej Brodawka (1a)

Aleksandra Solarz
Rafał Wrotkowski

25

konkurs "CZYTELNIK ROKU 2012"

Jarosław Rybicki zajął III miejsce
w kategorii młodzież 14-19 lat

-

26

X edycja Ogólnopolskiego Konkursu na
"Najlepszy Szkolny Klub Krajoznawczo-Turystyczny"

SKKT PTTK "Azymut" działajšcy przy II LO został laureatem

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural
Ewa Sławińska

27

XIV Powiatowy Konkurs Literacki
"Opowieści wigilijne" 2012

Nagrodzeni: Agata Trykacz (1g) i Jacek Szabliński (2j)

Aleksandra Solarz

28

XXI Wojewódzki Konkurs Literacki
"Moje Boże Narodzenie"

Agata Trykacz nagroda za opowiadanie

Aleksandra Solarz

29

Ogólnopolska Olimpiada
"O Diamentowy Indeks AGH"

z matematyki:
1. Kamil Adamczyk
2. Emilia Jóźwiak
3. Aleksandra Szymanek
4. Aleksandra Majchrzak
5. Marcin Dziedzic
6. Lidia Romanek

z geografii z elementami geologii:
1. Jan Grymuza
2. Paulina Pawłowska
3. Weronika Nowak
4. Mateusz Kapitan
5. Jakub Golonka

z fizyki:
1. Cezary Sławecki

z matematyki i z fizyki:
1. Adrianna Wronowska
2. Jakub Kurlak
3. Tomasz Wróbel
4. Karol Jurasiński

Krystyna Mazurek
Jolanta Prokopowicz
Katarzyna Płaszczewska

30

konkurs z języka niemieckiego
"DEUSCH MACHT SPAB"

zakwalifikowały się do drugiego etapu
Patrycja Zakaszewska 3a, Aleksandra Szymanek 3a, Daria Siwek 2k, Bartosz Adamczyk 3c

Małgorzata Milanowska-Jednous
Konrad Pcian

31

konkurs "Poznajemy Ojcowiznę"

do etapu oddziałowego (powiatowego) zakwalifikowali się:
Kornelia Purc 2L, Patryk Banach, Paweł Zieliński 2e, Aleksandra Czerniak, Ewelina Marciniak 2a, Czekierda Weronika, Furtak Dorota 3e

Katarzyna Płaszczewska

32

Olimpiada Wiedzy o Integracji
Europejskiej

Mateusz Dobosz oraz Paweł Wierzchoń, obaj z 3c Zakwalifikowali się oni do drugiego etapu

Teresa Rojek

33

konkurs informatyczny
"Dzień Bezpiecznego Komputera 2013"

do etapu regionalnego zakwalifikowały się:
I miejsce DAWID EBERT 2e
II miejsce SYLWESTER MITURA 1a
III miejsce EWA DROZD 2a

Elżbieta Mizio

34

X Jubileuszowy Ranking
Liceów Ogólnokształcących
"Perspektyw" i "Rzeczpospolitej"

Już trzeci rok z rzędu nasza szkoła jest w tym rankingu i TRZECI ROK z rzędu zajmujemy najwyższą lokatę w naszym mieście i powiecie

nauczyciele II LO

35

Olimpiada Logiczno-Matematyczna

do etapu centralnego zakwalifikowali się:
KAMIL ADAMCZYK, KAROL JURASIŃSKI, JAKUB KURLAK

Krystyna Mazurek

36

Konkurs Wiedzy
o Samorządzie Terytorialnym

w 2 etapie
Tomasz Wypyszyński (2c) zajął III miejsce
Agnieszka Wójcik (2k) zajęła IV miejsce
Oboje zakwalifikowali się do III etapu konkursu

Teresa Rojek

37

XXVIII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Do etapu okręgowego zakwalifikowali się następujšcy uczniowie: Rafał Karasiński, Róża Karasińska i Paweł Marzęda (2b)

Ewa Hajduk

38

Ogólnopolski Konkurs
ALFIK Matematyczny 2012

Jakub Kurlak (3a) zajął pierwsze miejsce w województwie i 20 w kraju
W pierwszej dziesiątce w województwie znalezli się również:
w kategorii klas I:
Radosław Sawicki kl. If dyplom i Agnieszka Skomorowska kl. Ia dyplom,
w kategorii klas II:
Rafał Karasiński kl. IIb i Mateusz Chudzik kl. IIa,
w kategorii klas III:
Jakub Kurlak kl. IIIa dyplom, Dziedzic Marcin kl. IIIa dyplom i Aleksandra Szymanek kl. IIIa dyplom.

Krystyna Mazurek
Katarzyna Kowalczyk
Ewa Biernacka

39

Olimpiada Biologiczna

Rafał Karasiński (2b)
został laureatem etapu wojewódzkiego i zakwalifikował się do etapu centralnego

Ewa Hajduk

40

LXIV Olimpiada Matematyczna

Karol Jurasiński i Jakub Kurlak
znalezli się w gronie 24 osób z naszego województwa, które zakwalifikowały się do zawodów drugiego stopnia

Krystyna Mazurek

41

Olimpiada Solidarności

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Marciniak Natalia i Oniszczuk Marcelina (I g)

Adam Sabat

42

DEUTSCH MACHT SPAß

Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się:
Patrycja Zakaszewska (3a) Aleksandra Szymanek (3a) Daria Siwek (2k)

Konrad Pcian

43

IX Regionalny Konkurs
"Dzień Bezpiecznego Komputera"

DAWID EBERT (2e)
zajął III miejsce w województwie

Elżbieta Mizio

44

LIX Olimpiada Chemiczna

Julia Majchrzak (2b) wzięła udział w etapie rejonowym olimpiady

Anna Borówka

45

RANKING IT Szkoła (luty 2013)

I miejsce w rankingu dla II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja z Lubartowa
Ranking ITSzkoła

Elżbieta Mizio

46

MAT - Ogólnopolski konkurs matematyczny

I miejsce w województwie w kategorii klas trzecich zajął Karol Jurasiński (3a)
Miejsca w pierwszej dziesiątce w województwie w naszej szkole zajęło 13 uczniów:
KLASY I
Sawicki Radosław z klasy If – 3 miejsce;
Wróbel Ireneusz z klasy Ia – 4 miejsce;
Muzyka Bartłomiej z klasy Ia – 7 miejsce;
Pištek Aleksandra z klasy Ia – 9 miejsce.
KLASY II
Karasiński Rafał z klasy IIb – 3 miejsce;
Chudzik Mateusz z klasy IIa – 6 miejsce;
Strachowski Mateusz z klasy IIa – 9 miejsce.
KLASY III
Jurasiński Karol z klasy IIIa – 1 miejsce;
Kurlak Jakub z klasy IIIa – 2 miejsce;
Szymanek Aleksandra z klasy IIIa -4 miejsce;
Wróbel Tomasz z klasy IIIa – 6 miejsce;
Majchrzak Aleksandra z klasy IIIa – 7 miejsce;
Muzyka Sylwester z klasy IIIa – 10 miejsce.

Krystyna Mazurek
Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk

47

konkurs matematyczny "ZOSTAŃ EUKLIDESEM"

Do finału konkursu z naszej szkoły zakwalifikowali się:
Kurlak Jakub;
Jurasiński Karol;
Kępa Robert;
Zakaszewska Patrycja.

Krystyna Mazurek

48

Wojewódzki Konkurs Recytatorski
im. Józefa Czechowicza

Karolina Skubisz (2L) otrzymała wyróżnienie

Rafał Wrotkowski

49

konkurs
Świadomy wie co robić z ZSEE"

uczniowie (Radosławow Sawicki, Julia Majchrzak, Mateusz Kapitan, Mateusz Michaluk) naszej szkoły z KME LOP "Szarotka" zajęli II miejsce w Polsce

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

50

Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci"

ELEKTROGUMISIE z IILO zajęli I miejsce w Polsce w I etapie konkursu.
W konkursie uczestniczš:
If: B. Komar, A. Cybul, A. Lisek, K. Symbor, M. Zbiciak, P. Ciszewski,
Id: K. Jaworska,
IIb: J. Majchrzak,
IIL M. Michaluk, M. Kapitan.

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

51

VI edycja Turnieju
Geografii Polski "ROMER"

Do II etapu zakwalifikowali się: Ewelina Topyła, Magdalena Matyjaszczyk, Karolina Piesta (3L)
Dawid Niewęgłowski, Dawid Niewęgłowski, Joanna Wach, Robert Drozd, Chmielewska Karolina (2L)

Katarzyna Płaszczewska

52

Olimpiada "Diamentowy Indeks AGH"

do etapu centralnego zakwalifikowali się
Karol Jurasiński z matematyki i fizyki
Tomasz Wróbel z fizyki

Krystyna Mazurek
Jolanta Prakopowicz

53

konkurs "Przedsiębiorczy i innowacyjni"
Współorganizatorami są
Koło Innowacji i Transferu Wiedzy do Biznesu KUL,
Koordynator kierunku „naukoznawstwo” KUL,
Komisja Naukoznawstwa Towarzystwa Naukowego KUL

W etapie szkolnym
I miejsce Sylwia Szlendak
II miejsce Artur Stasiak, Aleksandra Struk, Sylwester Mitura
III miejsce Angelika Dziedzic, Mariusz Nogalski
IV miejsce Aleksandra Pištek, Klaudia Gontarczyk
V miejsce Aleksandra Chudek
VI miejsce Karolina Zakaszewska
VII miejsce Klaudia Małyska

Elżbieta Mizio

54

IT-Szkoła

Po raz kolejny nasze liceum zajęło I miejsce w Ogólnopolskim rankingu IT Szkoła

Elżbieta Mizio

55

IT-Szkoła

W dniu 5.03.2013 r., decyzją Prorektora Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki został II Liceum Ogólnokształcącemu im. P. Firleja nadany status Studenta Programu IT Szkoła Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Status ten uprawnia II LO do korzystania z zasobów MSDNAA (Microsoft Developer Network Academic Alliance).

Elżbieta Mizio

56

Ogólnopolski Przegląd
Fragmentów Dzieł
Williama Shakespeare’a
w Języku Angielskim

inscenizacja „Rękopis znaleziony na scenie” - wyróżnienie zespołowe
Mikołaj Zegar (2a) III miejsce w kategorii indywidualnej
najciekawszy plakat uznano afisz przygotowany przez naszych kolegów i koleżanki

Barbara Gałka
Rafał Wrotkowski
Cezary Misiurski

57

STYPENDYSTKA

Departament Kultury, Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego ma zaszczyt poinformować, że Uchwałą z dnia 25 lutego 2013 roku Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną.
Wśród nagrodzonych znajduje się Elżbieta Pawelec (2j) dyplom

-

58

V Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Do kolejnego etapu konkursu, zakwalifikowała się: Weronika Sidor (1g)
Wysokie miejsca w eliminacjach zajęli również uczniowie: Paweł Filuś (2c), Aleksandra Kardasz (1a), Amanda Aftyka (2c)

Anna Suchodolska

59

"Debiuty"
XIV Ogólnopolskiego Konkursu
Młodych Wokalistów i Zespołów Wokalnych
Lublin 2013

Katarzyna Olek (2j wyróżniona nagrodą specjalną)

Paweł Pasikowski

60

III Nietypowy Rajd Powitania Wiosny 2013

W rajdzie wzięło udział 9 drużyn (37 uczestników).
I miejsce (60 punktów) Mateusz Kapitan, Kacper Mendrek, Jakub Tomasiak i Mateusz Michaluk
II miejsce (36punktów) Dorota Wrotkowska, Katarzyna Wrotkowska, Dawid Chudzik, Paweł Dawidziuk i Marek Michalski (II LO/RCEZ)
III miejsce (33 punkty) Patryk Ciszewski, Radosław Sawicki i Kamil Mitura
IV miejsce Wojciech Lisek i Paweł Marzęda (27 punktów)

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural
Ew aSławińska
Jerzy Boncławek

61

XX Zjazd Oddziału Miejskiego PTTK
im. Aleksandra Janowskiego

Wielkim sukcesem dla lubartowskiego klubu "Azymut" jest wybór Mateusza Michaluka na członka Zarządu Oddziały Miejskiego w Lublinie.
Kolejnym wyróżnieniem jest uhonorowanie pana Przemysława Kurala Złotą Odznaką za działalność na rzecz młodzieży.

Przemysław Kural
Katarzyna Płaszczewska

62

VI Ogólnopolski Turniej Geografii Polski "Romer"

Do etapu centralnego zakwalifikowali się:
Chmielewska Karolina, Drozd Robert, Niewęgłowski Dawid z kl. II L Piesta Karolina, Topyła Ewelina z kl. III L

Katarzyna Płaszczewska

63

Wojewódzki konkurs
z języka niemieckiego
„Deutsch macht Spaß”

Patrycja Zakaszewska (2a) zajęła VI miejsce w finale

Konrad Pcian

64

Marsze na orientacje „Ośnieżone krokusy”

W klasyfikacji końcowej miejsca zajęli:
I miejsce: Jakub Tomasiak, Kacper Mendrek
II miejsce: Bartłomiej Brodawka, Aleksandra Mendrek, Sylwester Mitura
III miejsce: Mateusz Kapitan, Mateusz Michaluk, Eliza Polak

Katarzyna Płaszczewska
Ewa Sławińska
Przemysław Kural

65

Literacki Konkurs Katyński

Nagrody:
Klaudia Giza - klasa IG, – za wiersz "Na imię mi Jacek";
Natalia Mitruk – klasa II J, – za wiersze "Zabrano", "Echo";
Elżbieta Pawalec – klasa II J, – za opowiadanie "NON OMNIS MORIAR";
Aleksandra Piątek – klasa IA, – za wiersz "Białego Orła zakuli w kajdany";
Tomasz Wiącek – klasa IG, – za pracę "Stalina plan zbawienia Polaków".

Bożena Błonka
Ewa Zbiciak

66

V Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Weronika Sidor (1g) zajęła wysokie 25 miejsce

Anna Suchodolska

67

III Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!”

II LO zajęło 37 miejsce w Polsce (na 100 miejsc opublikowanych)
W klasyfikacji indywidualnej w szkole
I miejsce Daniel Xaysomvang (2e)
II miejsce Dariusz Sztorc (2a)
III miejsce Marcin Gol (2a)
IV miejsce Mateusz Strachowski (2a)
V miejsce Ewelina Marciniak (2a)

Elżbieta Mizio

68

VI Ogólnopolski Turniej Geografii Polski

Finaliści etapu centralnego:
Karolina Piesta, Ewelina Topyła (3L)
Karolina Chmielewska, Robert Drozd, Dawid Niewęgłowski (2L)

Katarzyna Płaszczewska

69

XI Ogólnopolska Szkolna
Internetowa Gra Giełdowa SIGG

II LO reprezentowała drużyna w składzie:
Mariusz Nogalski, Artur Stasiak, Bartek Bronisz i Jakub Kubera (1e),
która zajęła 36 miejsce w województwie.

Elżbieta Mizio

70

VI Ogólnopolski Konkurs
Wiedzy Biblinej

II miejsce w finaleTomasz Wiącek (1g) dyplom

-

71

XVIII Wojewódzki
Festiwal Kolęd

II miejsce dla duetu wokalno - instrumentalnego
Aleksandra Rudzińska i Arkadiusz Borzęcki- dyplom

-

72

XI Marsze na Orientację
pamięci Doroty i Andrzeja Miąskiewiczów
w Wisznicach

IV miejsce Jakub Tomasiak,
V miejsce Mateusz Kapitan i Mateusz Michaluk

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

73

XLII Olimpiada Biologiczna

Rafał Karasiński (2b) uzyskał tytuł finalisty etapu centralnego

Ewa Hajduk

74

Olimpiada Matematyczna

wyróżnienie dla Jakuba Kurlaka
za wyniki osiągnięte w zawodach II stopnia LXIV Olimpiady Matematycznej

Krystyna Mazurek

75

Konkurs ze znajomości lektur
organizowanego przez bibliotekę szkolną

I miejsce – Patrycja Zakaszewska – 3A dyplom
II miejsce – Tomasz Wypyszyński – 2C dyplom
III miejsce Kacper Mendrek - 2L dyplom

-

76

WOJEWÓDZKI FESTIWAL
PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

Aleksandra Nowakowska zajęła III miejsce

Paweł Pasikowski

77

VIII Wojewódzki Festiwal Piosenki Francuskiej

Katarzyna Jaworska (1d) wzięła udział

Anna Przybysławska

78

Ogólnopolska Olimpiada
"O diamentowy indeks AGH"

Karol Jurasińskizostał Laureatem

Krystyna Mazurek

79

Ogólnopolski Konkurs
"Poznajemy Ojcowiznę"

finalistki etapu centralnego
Weronika Czekierda i Dorota Furtak (3e)

Katarzyna Płaszczewska

80

konkurs doświadczeń fizycznych
pod hasłem „Doświadczeń pełne życie
jest lepsze niż picie!”

I miejsce – Marcin Gol (2a)
II miejsce – Karol Ondra (3a)
III miejsce – Bartosz Rybak (2a)

Jolanta Prokopowicz
Jerzy Boncławek

81

XLII Olimpiada Biologiczna

Rafał Karasiński (2b) został finalistą, czym zwiększył szansę podjęcia studiów na kierunku lekarskim.

Ewa Hajduk

82

Konkurs turystyczny
"Marsz na orientację"
w XLI Ogólnopolskim Młodzieżowym
Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym

Drużyna IILO (Mateusz Kapitan, Mateusz Michaluk i Jakub Tomasiak) na etapie wojewódzkim zajęła II miejsce.
Natomiast Agata Kasperek, Kacper Mendrek i Artur Stasiak wywalczyli III miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w konkursie "Karta do Kroniki" etapu wojewódzkiego XLI OMTTK.

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

83

Konkurs "Drugie Życie Elektrośmieci"

ELEKTROGUMISIE z II LO zajęli I miejsce w Polsce w klasyfikacji końcowej konkursu. Grupa zdobyła 264,33 punkty.
W konkursie uczestniczyli:
If: B. Komar, A. Cybul, A. Lisek, K. Symbor, M. Zbiciak, P. Ciszewski,
Id: K. Jaworska,
IIb: J. Majchrzak,
IIL M. Michaluk, M. Kapitan.

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

84

Ogólnopolski konkurs
„Jestem szefową”

Milena Gomoła (2j) znalazła się w ścisłym finale

Aleksandra Solarz
Urszula Żurawska

85

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny
„Świadomy wie co robić z ZSEE”

Koło Młodych Ekologów Ligi Ochrony Przyrody „SZAROTKA” funkcjonujące przy II LO zajęło IV miejsce w Polsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.
W konkursie uczestniczyli: Radosław Sawicki (If), Mateusz Michaluk (IIL), Julia Majchrzak (IIb), Katarzyna Jaworska (Id), Mateusz Kapitan (IIL).

Katarzyna Płaszczewska
Przemysław Kural

86

Konkurs "Rok przed maturą"
z chemii

Julia Majchrzak (2b), Barbara Iwanek (2b) i Magdalena Nitychoruk (2k)
wzięły udział w etapie wojewódzkim

Anna Borówka
Anna Okrasińska

87

IT SZKOŁA

IV miejsce w Polsce w Ogólnopolskim rankingu na najaktywniejszą szkołę ponadgimnazjalną
ranking

Elżbieta Mizio

88

Wojewódzki Konkurs Literacki Kajet

Klaudia Giza (1g) wyróżniona 2 nagrodą

Aleksandra Solarz

89

"Dobre obyczaje to lek na agresywne zachowanie"

I miejsce zajęła męska drużyna z klasy I e dyplom
II miejsce 2 j dyplom
III miejsce I c dyplom

Agnieszka Budzyńska
Bożena Błonka
Elżbieta Mizio
Aleksandra Solarz
Małgorzata Milanowska-Jednous

90

Ogólnopolski konkurs "Szkolne i przedszkolne projekty recyklingowe"

Laureaci
Julia Majchrzak (II b) i Mateusz Kapitan (II L)
Nagrodą w konkursie jest wyjazd do Niemiec i Holandii

Przemysław Kural

91

Matematyczne Mistrzostwa Polski 2013
w ramach projektu
"Matematyka Innego wymiaru"

Karol Jurasiński 3 miejsce w kraju, 1 miejsce w województwie
Jakub Kurlak 5 miejsce w kraju, 2 miejsce w województwie
Aleksandra Symanek 8 miejsce w kraju, 3 miejsce w województwie
Aleksandra Majchrzak 11 miejsce w kraju, 4 miejsce w województwie
Marcin Dziedzic 27 miejsce w kraju, 5 miejsce w województwie
Sylwester Muzyka 27 miejsce w kraju, 5 miejsce w województwie
Emilia Jóźwiak 32 miejsce w kraju, 8 miejsce w województwie
Lidia Wróbel 29 miejsce w kraju, 2 miejsce w województwie
Rafał Karasiński 35 miejsce w kraju, 3 miejsce w województwie

Krystyna Mazurek



Iwona Bronst
Katarzyna Kowalczyk

92

-

-

-

93

-

-

-

Osiągnięcia sportowe

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

XXXVI Ogólnopolski Wyścig Kolarski po Ziemi Lubartowskiej

Patryk Pożak (3e) I miejsce

-

2

V Bieg Papieski

Naszą szkołę reprezentowało siedmiu uczniów, którzy starowali w IV kategorii (szkoły ponadgimnazjalne) na dystansie 2700m. Byli to: Karol Ondra z klasy III a oraz Adam Szysiak, Jakub Syta, Paweł Kozioł, Kamil Sobich, Patryk Pyła i Grzegorz Mazur z klasy III e.

Daniel Kisiewicz

3

Zawody Powiatowe
w Indywidualnym Tenisie Stołowym
Dziewcząt i Chłopców

Wyniki klasyfikacji:
w kategorii dziewcząt
I miejsce - Kanak Marta
IV miejsce Kopyść Anna
w kategorii chłopców
III miejsce Kępa Robert
V miejsce Włodek Patryk

Małgorzata Czarniecka

4

"Licealiada 2012/13"

I miejsce dla IILO w pływaniu sztafetowym zarówno chłopców jak i dziewcząt

-

5

Drużynowe Mistrzostwa
Powiatu Lubartowskiego w Szachach

Nasza reprezentacja w składzie:
Kurlak Jakub, Kozioł Paweł, Berger Patryk, Wronowska Adrianna
zajęła I miejsce

Ryszard Gierach

6

XIII Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej

Drużyna II LO zajęła I miejsce dyplom

Marcin Świderek

7

Mistrzostwa Powiatu
w Drużynowym Tenisie Stołowym
Dziewcząt i Chłopców "Licealiada"

I miejsce zajęła drużyna dziewcząt z naszego LO w składzie: Marta Kanak - ID, Grzegorczyk Agnieszka - III C
II miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie: Kępa Robert - III A , Włodek Patryk - II E

Małgorzata Czarniecka

8

Mistrzostwa Rejonu
w Drużynowym Tenisie Stołowym
Dziewcząt i Chłopców "Licealiada"

Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce
(Marta Kanak - ID, Grzegorczyk Agnieszka - III C, Kopyść Anna)
Drużyna chłopców również zajęła IV miejsce
(Kępa Robert - III A, Włodek Patryk - II E)

Małgorzata Czarniecka

9

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce
Skład Drużyny:
Kowalczyk Ewelina 2K, Wróbel Lidia 2K, Petryszak Bernadetta 2K, Radomska Monika 2K, Sidor Anna 1B, Sokołek Agnieszka 1B, Borówka Katarzyna 1B, Musiej Martyna1B, Raczyńska Monika 2A, Baran Aleksandra 3J, Więsej Angela 3J, Matyjaszczyk Magdalena 3L, Kozieł Katarzyna 1D

Małgorzata Czarniecka

10

Szachowe Mistrzostwa Powiatu

w zawodach indywidualnych Mistrzem Powiatu został Paweł Kozioł, awicemistrzem został Jakub Kurlak.
W pierwszej dziesiątce nasi zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach: 5- Jurasiński Karol, 6- Tomasiak Jakub, 8- Filuś Paweł, 9- Berger Patryk

Ryszard Gierach

11

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Druzyna II LO zajęła I miejsce
Skład drużyny:
Matyjaszczyk Magdalena (3l), Więsek Angela (3j), Baran Aleksandra (3j), Woźniak Kinga 3j, Woźniak Ilona (3j), Malesa Karolina (3b), Korzeniowska Anna (1b), Sidor Anna (1b), Musiej Martyna (1b), Piskorska Karolina (1a), Sitkowska Kinga (1d), Kopyść Anna (2a)

Małgorzata Czarniecka

12

Mistrzostwa Rejonowe w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Drużyna II LO wywalczyła III miejsce
Skład drużyny:
Matyjaszczyk Magdalena (3l), Więsek Angela (3j), Baran Aleksandra (3j), Woźniak Kinga 3j, Woźniak Ilona (3j), Malesa Karolina (3b), Korzeniowska Anna (1b), Sidor Anna (1b), Musiej Martyna (1b), Piskorska Karolina (1a), Sitkowska Kinga (1d), Kopyść Anna (2a)

Małgorzata Czarniecka

13

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

Drużyna II LO zajęła II miejsce
Skład drużyny: Więsek Angela - III J, Baran Aleksandra - III J, Woźniak Kinga - III J, Sidor Anna - I B, Kozieł Katarzyna - I D, Raczyńska Monika - II A, Wójcicka Monika - II E, Rudzińska Aleksandra - II K

Małgorzata Czarniecka

14

Wojewódzki Turniej Szachowy
Szkół Ponadgimnazjalnych
o Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty

Drużyna II LO - IV miejsce
drużyna II LO w składzie - Adrianna Wronowska, Paweł Kozioł, Jakub Kurlak, Karol Jurasiński

Ryszard Gierach

15

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego
LICEALIADA

W Sztafecie 4x100m Chłopców, drużyna z IILO zajęła I miejsce
Drużyna wystąpiła w składzie: Karol Ondra, Rafał Rybak, Jakub Tomasiak, Marcin Osiak, Radosław Sawicki (rezerwowy)

Marcin Świderek

16

Mistrzostwa Województwa
w Biegach Sztafetowych

drużyna z II LO zajęła 3. miejsce
Drużyna wystąpiła w składzie:Karol Ondra (3a), Rafał Rybak (3a), Jakub Tomasiak (2j), Marcin Osiak (1f)

Marcin Świderek

17

-

-

-

18

-

-

-

 

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.