Osiągnięcia uczniów II LO 2013/2014

 

Osiągnięcia uczniów II LO
Rok szkolny 2013/2014

Wykaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie
w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach

Dyplomy uczniów

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

Gra miejska „Trochę kultury”
zorganizowana w Lublinie w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych

3. miejsce dla drużyny w składzie: Mateusz Adamczyk, Dominika Budzyńska, Agnieszka Kukier i Mateusz Mizio (1a)

Konrad Pcian
Katarzyna Płaszczewska

2

Konkurs Literacki „Kajet”

KLAUDIA GIZA zdobywczyni II nagrody dyplom

Aleksandra Solarz

3

Przegląd Poezji Śpiewanej
i Piosenki Autorskiej

wyróżnienie Aleksandra Rudzińska (3k) dyplom

-

4

XXXV Pieszy Rajd Kleebergowski

I miejsce w konkursie sprawnościowym - Patrycja Szczepańska z kl. I A i Klaudia Małyska z kl. II E dyplom
II miejsce w Turystycznych Marszach na Orientację w kategorii TJ-Magdalena Tchórz i Radosław Czyżewski 3C dyplom
III miejsce w konkursie kompetencji turystycznych - Hubert Wójtowicz 1B dyplom
IV miejsce w Turystycznych Marszach na Orientację w kategorii TJ- Mateusz Michaluk 3L dyplom
IV miejsce w Turystycznych Marszach na Orientację w kategorii TM-Patrycja Szczepańska 1A i Sylwester Mitura 2A dyplom

Katarzyna Płaszczewska
Elżbieta Mizio

5

ranking IT Szkoła

II LO odebrało nagrodę za zajęcie IV miejsca w Polsce
i II w województwie lubelskim

Elżbieta Mizio

6

BUSOLMANIA 2013

W klasyfikacji końcowej marszów kolejne miejsca zajęli:
w kategorii początkujących:
II miejsce 3 drużyny -
Justyna Kobyłka, Anna Kobyłka, Karolina Piskała dyplom Piotr Guz, Jan Włodarczyk dyplom
Hubert Wójtowicz, Mateusz Mizio, Patryk Kaczor dyplom
VII miejsce Dawid Góźdź, Patryk Muzyka, Paulina Łukasiewicz dyplom
w kategorii juniorskiej:
I miejsce Sylwester Mitura, Mateusz Kapitan dyplom
III miejsce Hubert Wójtowicz, Mateusz Mizio, Patryk Kaczor dyplom
IV miejsce Piotr Guz, Jan Włodarczyk dyplom
w kategorii zaawansowanych:
II miejsce Katarzyna Płaszczewska, Elżbieta Mizio dyplom

Katarzyna Płaszczewska
Elżbieta Mizio

7

"Żeby Polska była Polską"
X Przegląd poezji, prozy, muzyki i pieśni niepodległościowej

Aleksandra Rudzińska (3k) I miejsce dyplom
Aleksandra Budzyńska (3a) III miejsce dyplom

Paweł Pasikowski

8

I Mistrzostwa Lubartowa w Marszach na Orientację

W kategorii TM:
I miejsce Krystian Fil
W kategorii TJ:
I miejsce Katarzyna Mitura i Mateusz Kapitan
III miejsce Magdalena Tchórz, Karolina Namiota, Aleksandra Mańkowksa
IV miejsce Dorota Góźdź i Agata Wójtowicz

Ewa Sławińska
Katarzyna Płaszczewska

9

Olimpiada przedsiębiorczości

Szkolny etap:
I miejsce Radosław Sawicki (2f)
II miejsce Roksana Barszczyk (1b)
III miejsce Piotr Guz (1a)
IV miejsce Patryk Kaczor (1b)
V miejsce Artur Stasiak i Mariusz Nogalski (2e)

Elżbieta Mizio

10

XXII Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki
„Moje Boże Narodzenie”

Dwie główne nagrody otrzymały uczennice II LO:
Karolina Namiota (3c)
Agata Trykacz (2g)

Radosław Borzęcki
Aleksandra Solarz

11

XV Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki
„Opowieści wigilijne”

Nagrody i wyróżnienia przyznane młodym literatom z II LO:
Karolina Namiota (3c)
Agnieszka Kukier (1a)
Agata Trykacz (2g)

Radosław Borzęcki,
Justyna Świderska-Niedobit,
Aleksandra Solarz

12

IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji

Uczennice klasy IIG zajęły szóste miejsce:
Aleksandra Chudek
Marcelina Oniszczuk
Anna Jałocha

-

13

XL Olimpiada Geograficzna

Joanna Wach (IIIL)
Anna Humeniuk (Ia)
zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego

Katarzyna Płaszczewska

14

Ogólnopolska Olimpiada
" Sowa Matematyczna"

Anna Kopyść (3a)
Karolina Nankiewicz (3a)
Paulina Muszyńska (3a)
Dariusz Sztorc (3a)
Ta drużyna zakwalifikowała się do etapu finałowego

Ewa Biernacka

15

LX Olimpiada Chemiczna

Julia Majchrzak (3b)
Rafał Karasiński (3b)
zakwalifikowali się do II etapu wojewódzkiego

Anna Borówka

16

Ogólnopolska Olimpiada
"O Diamentowy Indeks AGH"

26 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu
z fizyki:
Gol Marcin
Kubera Michał
Muzyka Bartłomiej
Nankiewicz Karolina
Strachowski Mateusz
Wróbel Ireneusz
z matematyki:
Gol Marcin
Kubera Michał
Nankiewicz Karolina
Strachowski Mateusz
Sztorc Dariusz
Wójcik Paweł
Humeniuk Anna
Trepka Krzysztof
Kasperek Agata
z geografii z elementami geologii:
Bogusz Klaudia
Dziedzic Angelika
Kapitan Mateusz
Kasperek Agata
Mendrek Kacper
Mizio Mateusz
Niewegłowski Dawid
Polak Eliza
Stasiak Artur
Struk Aleksandra
Szlendak Sylwia

Jolanta Prokopowicz,
Ewa Biernacka,
Krystyna Mazurek,
Iwona Bronst,
Katarzyna Płaszczewska

17

„Poznajemy Ojcowiznę”

Do etapu oddziałowego zakwalifikowali się:
Katarzyna Adamczyk (2e)
Mariusz Nogalski(2e)
Bartłomiej Ściseł (2e)
Mariusz Gołębiowski (1e)
Justyna Kobyłka(1e)
Wójtowicz Magdalena (1e)
Kamil Marzęda (1e)

Katarzyna Płaszczewska

18

XX Radzyńskie Marsze na Orientację
"AZYMUCIAK 2013"

Kategoria TM:
IV miejsce: Radosław Gliwka i Mateusz Mizio
VII miejsce: Piotr Guz i Jan Włodarczyk
Kategoria TJ:
V miejsce: Katarzyna Mitura i Mateusz Kapitan
VI miejsce: Sylwester Mitura
VII miejsce: Angelika Dziedzic i Paulina Grudzień
Wyróżnienia:
Konkurs sprawdzenia karty startowej uczestnika MnO:
Jan Włodarczyk, Patryk Kaczor, Sylwester Mitura
Konkurs wiedzy o Polsce:
Sylwester Mitura, Jarosław Fink, Mateusz Mizio
Konkurs wiedzy o gminie Ulan-Majorat:
Marlena Mitura, Krystian Fil

Katarzyna Płaszczewska,
Elżbieta Mizio
Przemysław Kural

19

Konkurs języka niemieckiego
Deutsch macht Spaß

5 osób zakwalifikowało się do drugiego etapu wojewódzkiego:
Miąc Michał (IIIb)
Kardasz Aleksandra (IIa)
Piątek Aleksandra (IIa)
Oniszczuk Marcelina (IIg)
Siwek Daria (IIIk)
uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

Konrad Pcian

20

XL Olimpiada Historyczna

Czworo uczniów z klasy 2G przystąpi do Etapu Okręgowego:
Natalia Marciniak
Tomasz Wiącek
Marcelina Oniszczuk
Katarzyna Cholewa

Adam Sabat

21

OLIMPIADA JĘZYKA ANGIELSKIEGO

Do etapu okręgowego zakwalifikował się uczeń klasy 2B
Krzysztof Latek

Przemysław Oniszczuk

22

Olimpiada Misyjna Znajomości Afryki

Do etapu okręgowego zakwalifikowały się:
Aleksandra Piątek (2a)
Andżelika Powałka (3l)
Dawid Niewęgłowski (3l)

Katarzyna Płaszczewska

23

Konkurs Wiedzy
o Samorządzie Terytorialnym

Karolina Namiota (3c) zajęła 3 miejsce w powiecie
zakwalifikowała siędo etapu wojewódzkiego

Teresa Rojek

24

X Jubileuszowy Ogólnopolski
Konkurs Polonistyczny
"Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Agata Trykacz (2g)
Marlena Zakaszewska (1g)
zakwalifikowały się do II etapu

Aleksandra Solarz
Radosław Borzęcki

25

VIII Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z ortografią na co dzień"

do II etapu zakwalifikowały się
Adrianna Pietrukaniec, Agata Trykacz, Aleksandra Koziej, Klaudia Gontarczyk, Natalia Marciniak (z kl.2g)
Marlena Zakaszewska (1g)

Aleksandra Solarz
Radosław Borzęcki

26

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

do II etapu zakwalifikowała się Aleksandra Piątek (2a)

Ewa Biernacka

27

Ogólnopolska Olimpiada
Teologii Katolickiej

do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się:
Natalia Marciniak (2g)
Mateusz Lisek (1h)

ks. Mariusz Kaczmarczyk
Teresa Kwiecień

28

XVII Ogolnopolski Konkurs Recytatorski

do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Bartłomiej Brodawka (2a)

Radosław Borzęcki

29

XLIII Olimpiada Biologiczna

do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
Anna Korzeniowska (2b)
Rafał Karasiński, Paweł Marzęda (3b)
praca A. korzeniowskiej nominowana do wyróżnienia

Ewa Hajduk

30

JUVENES TRANSLATORES 2013
konkurs tłumaczeniowy dla uczniów szkół średnich
w Unii Europejskiej

Wyróżnienie
Marcelina Oniszczuk (2g)

-

31

Złoto dla II LO

Szkoła uhonorowana została przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, która przyznała jej Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej.Dyplom

-

32

„WIEDZA BILETEM DO BRUKSELI”

Laureatem konkursu został:
DAWID WÓJCIK (1a)
II miejsce (wyróżnienie) Tomasz Wiącek (2g)
III miejsce (wyróżnienie) Agnieszka Skomorowska (2a)

Konrad Pcian

33

Brązowa Tarcza dla II LO

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2014”.

-

34

XXXII Wojewódzki Konkurs Recytatorski

Klaudia Bogusz (2a) zdobyła wyróżnienie w XXXII Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Czechowicza i Juliana Tuwima.

-

35

Diamentowy Indeks AGH

Karolina Nankiewicz i Mateusz Strachowski (3a) awansowali do etapu centralnego Olimpiady o Diamentowy indeks AGH z fizyki.

Jolanta Prokopowicz

36

Festiwal Herbertowski

Nagrody w kategorii muzycznej otrzymali:
Aleksandra Rudzińska (3k) i Arkadiusz Borzęcki (3a)
Aleksandra Budzyńska (2a) została wyróżniona

-

37

XIX Wojewódzki Festiwal kolęd

Duet Arkadiusz Borzęcki i Aleksandra Rudzińska
Dyplom

-

38

„DEUTSCH MACHT SPAß”
pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego

II miejsce MICHAŁ MIĄC (3b)
Wśród finalistów znalazły się również:
Aleksandra Kardasz (2a) (9 miejsce) Aleksandra Piątek (2a) (14 miejsce)

Konrad Pcian

39

PANGEA -konkurs matematyczny

Karolina Nankiewicz , Mateusz Strachowski (3a)
Marcin Cieniuch (3e)
Dorota Puchacz, Aleksandra Serwin (1a)
zakwalifikowali się do finału MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO PANGEA.

Ewa Biernacka Katarzyna Kowalczyk,
Krystyna Mazurek

40

POTRÓJNE ZWYCIĘSTWO

8 marca 2014r. był dla grupy uczniów z naszego liceum wyjątkowo szczęśliwym dniem.
W spektaklu zatytułowanym „Dream” przedstawili sceny z „Romea i Julii” oraz „Makbeta”. Młodzi aktorzy, bo tak z pewnością możemy im nazwać, odnieśli ogromny sukces. Zajęli pierwsze miejsce, pokonując grupy teatralne z różnych stron Polski.

Mikołaj Zegar
, zdobył Grand Prix. Jest to wyróżnienie przyznawane najlepszemu aktorowi występującemu podczas przeglądu.

Trzecim zwycięstwem tego dnia było pierwsze miejsce Klaudii Gizy w konkursie o Życiu i Twórczości Mistrza Szekspira.

Barbara Gałka
Rafał Wrotkowski

41

II Nocne Marsze na Orientację w Firleju

Klasyfikacja końcowa:
1 miejsce: Magdalena Nakonieczna, Patrycja Szczepańska
2 miejsce: Monika Piróg, Klaudia Kunce, Alicja Kostyła
3 miejsce: Agata Pudelska, Katarzyna Mitura, Mateusz Kapitan
4 miejsce: Dawid Góźdź, Radosław Gliwka

Przemysław Kural
Katarzyna Płaszczewska

42

"Mówię i piszę po polsku"

Do II Wojewódzkiego Konkursu poprawności językowej zakwalifikowały się dwie uczennice do następnego etapu
Zofia Pióro (1a)
Agata Trykacz (2g)

Radosław Borzęcki

43

Masters Tournament - Discover Canada 2014

Krzysztof Latek (2b) zakwalifikował się do Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych

Przemysław Oniszczuk

44

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Psychologicznej

Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się osoby:
Weronika Sidor (2g), zajmując 2 miejsce spośród 100 finalistów,
Anna Jałocha (2g), na miejscu 36,
Jacek Szabliński (3g) na miejscu 79
Wysokie miejsca w eliminacjach zajęli też uczniowie:
Katarzyna Zgodzińska (1g)
Paulina Belcarz (1g)
Klaudia Kowalczuk (1h)

Anna Suchodolska

45

ROMER - turniej geografii Polski

Do etapu centralnego zakwalifikowali się:
Agata Kasperek (3l)
Robert Drozd (3l)
Karolina Chmielewska (3l)

Katarzyna Płaszczewska

46

Konkurs Oratorski NIL NISI BENE (Mów dobrze lub wcale)

Radosław Sawicki (2f) zajął I miejsce
dyplom

Justyna Świderska-Niedobit

47

V WIOSENNE MARSZE NA ORIENTACJĘ O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA LUBARTÓW

W klasyfikacji końcowej zwycięzcami okazali się:
1. Krystian FIL, Marlena MITURA – SKKT „AZYMUT”
2. Jan WŁODARCZYK, Sylwester MITURA – SKKT „AZYMUT”

Katarzyna Płaszczewska

48

Alfik Matematyczny

Krzysztof Trepka (1a) 13 miejsce w województwie,
Radosław Sawicki (2f) 17 miejsce w województwie,
Mateusz Strachowski (3a) 15 miejsce w województwie

-

49

Konkurs matematyczny MAT

Mateusz Strachowski (3a) 2 miejsce w województwie
Radosław Sawicki (2f) 4 miejsce w województwie
Irek Wróbel (2a) 6 miejsce w województwie
Bartek Muzyka (2a) 8 miejsce w województwie
Krzysztof Trepka (1a) 11 miejsce w województwie

-

50

"AN DER KUL IST DEUTSCH COOL"

MICHAŁ MIĄC (3b) zajął I miejsce w wojewódzkim konkursie języka niemieckiego

Konrad Pcian

51

Stypendium za twórczość artystyczną

Aleksandra Rudzińska Dyplom

-

52

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Tomasz Wiącek zajął II miejsce w finale Ogólnopolskiego konkursu wiedzy biblijnej Dyplom

-

53

Konkurs Wiedzy Genetycznej

Rafał Karasiński (3b) zdobył I miejsce w województwie
Dyplom

Ewa Hajduk

54

Wyniki II etapu Konkursu Matematycznego

Do III etapu Konkursu Matematycznego Szkół Ponadgimnazjalnych organizowanego przez UMCS oraz LSCDN zakwalifikowali się uczniowie:
1. Mizio Mateusz (1a)
2. Sawicki Radosław (2f)
3. Nankiewicz Karolina (3a)

Krystyna Mazurek
Ewa Biernacka

55

OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Do etapu centralnego zakwalifikowali się:
Andżelika Powałka (3l)
Dawid Niewęgłowski (3l)

Katarzyna Płaszczewska

56

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej

Do etapu diecezjalnego Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej zakwalifikowali się:
- Piotr Guz
- Zofia Pióro
- Małgorzata Bilska

Teresa Kwiecień

57

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego 2013/2014

Krzysztof Latek (2b) zajął 17 miejsce

Przemysław Oniszczuk

58

II LO SZKOŁĄ INNOWACJI 2014

II LO znalazło się w gronie najlepszych szkół województwa lubelskiego.
Kapituła Konkursu przyznała szkole WYRÓŻNIENIA w następujących kategoriach:
• INNOWACYJNA INICJATYWA 2014 – za inicjatywę MATEMATYKA INNEGO WYMIARU – ORGANIZACJA MATEMATYCZNYCH MISTRZOSTW POLSKI DZIECI I MŁODZIEŻY Dyplom
• NAUCZYCIEL LIDER INNOWACJI 2014 KRYSTYNA MAZUREK Dyplom
• SZKOŁA LIDER INNOWACJI 2014 Dyplom

-

59

Konkurs Biochemiczny

Rafał Karasiński (3b) zajął I miejsce w województwie w Konkursie Biochemicznym.

Ewa Hajduk

60

XII Wojewódzki Festiwal Piosenki Anglojęzycznej

Aleksandra Rudzińska zajęła I miejsce Dyplom

-

61

Konkurs Politologiczny

II LO reprezentowali uczniowie z klasy (2f):
Radosław Sawicki,
Krzysztof Barczak
Kamil Pudlak

Rafał Wrotkowski

62

Case Study

Drużyna w składzie z klasy Ib:
Patrycja Szczepańska,
Marlena Mitura,
Aneta Baran
zostały laureatami pierwszego etapu Konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości
W konkursie również reprezentować będzie druga drużyna z kl. Ib w składzie:
Roksana Barszczyk,
Bochniak Aleksandra,
Iwona Komsta

Elżbieta Mizio

63

„Dobre obyczaje to lek na agresywne zachowanie”

I miejsce w konkursie zdobyła reprezentacja klasy I A w składzie:
Nakonieczna Magdalena
Szczepańska Patrycja
Guz Piotr
Jaszczuk Krzysztof
II miejsce reprezentacja klasy I H:
Szymankiewicz Marlena
Rozwadowska Natalia
Duda Jarosław
Sławecki Dawid
III miejsce reprezentacja klasy I B:
Bochniak Aleksandra
Barszczyk Roksana
Kowalczyk Klaudia
Pydyś Patrycja

Agnieszka Budzyńska,
Bożena Błonka

64

ROMER 2014

Miło nam poinformować, że finalistami VII Turnieju Geografii Polski "Romer" zostali:
Karolina Chmielewska (3l)
Robert Drozd (3l)
Agata Kasperek (3l)

Katarzyna Płaszczewska

65

DialNet Masters Cup 2014

17 marca obył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy o Internecie i Technologiach Informatycznych DialNet Masters Cup 2014.
W klasyfikacji końcowej najlepsze drużyny:
KARALUCHY (Ania Humeniuk, Ola Serwin, Mateusz Mizio)
PRAWAKI (Konrad Bielak, Krzysiek Trepka, Piotr Guz)
TURBOGROSZKI (Mateusz Strachowski, Mateusz Adamczyk, Piotr Karczewski)

Elżbieta Mizio

66

TIK?-TAK! wyniki konkursu

W rankingu najlepszych 100 szkół w Polsce II LO zajęło 8 miejsce.
W rankingu uczniów najlepsi w szkole okazali się:
1. Olgierd Adamowicz (1b)
2. Dominika Wiącek (1g)
3. Anna Kobyłka (1e )

Elżbieta Mizio

67

Ogólnopolska Olimpiada
"O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki

Mateusz Strachowski (3a) został laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki.

Jolanta Prokopowicz

68

Turniej Wiedzy Psychologicznej

Wśród setki finalistów, reprezentanci naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
Weronika Sidor (2g)- miejsce 18
Ania Jałocha (2g) - miejsce 25
Jacek Szabliński (3j) - miejsce 29

Anna Suchodolska

69

Sesja wyborcza Parlamentu

Piotr Guz i Natalia Marciniak zostali zakwalifikowani na sesję wyborczą Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego

-

70

KANGUR MATEMATYCZNY

W kategorii klas pierwszych w szkole:
I miejsce Radosław Lipski (1f) opiekun - Iwona Bronst
II miejsce Patryk Kaczor(1b) opiekun Eliza Czerska - Pokraka
III miejsce Jakub Sagan (1a )opiekun - Krystyna Mazurek
W kategorii klas drugich w szkole:
I miejsce Radosław Sawicki (2f) opiekun: mgr Ewa Biernacka
II miejsce Ireneusz Wróbel (2a) opiekun: mgr Ewa Biernacka
III miejsce Aleksandra Piątek (2a) opiekun: mgr Ewa Biernacka
W kategorii klas trzecich w szkole:
I miejsce Mateusz Strachowski (3a) opiekun: mgr Ewa Biernacka
II miejsce Dariusz Sztorc (3a) opiekun: mgr Ewa Biernacka
III miejsce Paweł Wójcik (3a) opiekun: mgr Ewa Biernacka

nauczyciela matematyki

71

"Matematyka bez granic"

Uczniowie Ia jako zespół klasowy zajęli 21 miejsce w kraju w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic" (w Polsce uczestniczyło 19504 uczniów z 750 klas z 307szkół).

Krystyna Mazurek

72

Logicy z II LO

Anna Matuszak i Krzysztof Trepka z klasy Ia
zostali finalistami II Konkursu Logicznego dla szkół ponadgimnazjalnych organizowanego przez Instytut Filozofii Teoretycznej oraz Katedrę Logiki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Krystyna Mazurek

73

XLIII Olimpiada Biologiczna

Uczniowie klasy III B Rafał Karasiński i Paweł Marzęda reprezentowali naszą szkołę i województwo lubelskie
Rafał uzyskał tytuł laureata a Paweł finalisty w etapie centralnym XLIII Olimpiady Biologicznej.

Ewa Hajduk

73

OLIMPIADA ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Laureaci etapu centralnego:
Andżelika Powałka (3l)
Dawid Niewęgłowski (3l)

Katarzyna Płaszczewska

74

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości 2014

Laureatkami IV miejsca zostały:
Patrycja Szczepańska, Marlena Mitura, Aneta Baran
Laureatkami V miejsca zostały:
Roksana Barszczyk, Bochniak Aleksandra, Iwona Komsta

Elżbieta Mizio

75

„Matematyka Innego Wymiaru”

Magdalena Nakonieczna (Ia )- 1 miejsce w województwie, 48 w kraju;
Patrycja Szczepańska (Ib) - 2 miejsce w województwie, 56 w kraju;
Anna Humeniuk (1a) 3 miejsce w województwie, 67 w kraju.

Krystyna Mazurek
Eliza Czerska-Pokraka

76

Sukcesy młodych literatów z "Trójki" -
Wojewódzki Konkurs Literacki „Kajet”

Komisja przyznała w dziedzinie prozy:
• II nagrodę dla Agaty Trykacz, uczennicy klasy 2g, za opowiadanie „Panna To”
• wyróżnienie dla Katarzyny Cholewy, uczennicy klasy 2g, za opowiadanie „Pawi śpiew”
natomiast w dziedzinie poezji :
• I nagrodę dla Anny Humeniuk, uczennicy klasy 1a, za zestaw wierszy
• wyróżnienie dla Aleksandry Kardasz, uczennicy klasy 2a, za zestaw wierszy

Aleksandra Solarz
Agnieszka Opolska

77

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości El Greco

Anna Humeniuk z II LO w Lubartowie zwyciężyła w konkursie wiedzy o życiu i twórczości El Greco i pojedzie do Hiszpanii na wycieczkę śladami malarza. Ania okazała się najlepsza w Polsce.

Teresa Kwiecień

78

XXIII edycja Konkursu literackiego im.Ludwika Stanisława Licińskiego

Dwie główne nagrody otrzymały uczennice naszego liceum:
Anna Humeniuk (1a)
Aleksandra Kardasz (2a)
Dyplom

Agnieszka Opolska

79

Wojewódzki Konkurs Biologiczny "Powtórka przed Maturą"

Anna Korzeniowska uczennica klasy II b uzyskała tytuł laureata.
Dyplom

Ewa Hajduk

80

-

-

-

81

-

-

-

82

-

-

-

83

-

-

-

Osiągnięcia sportowe

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

LICEALIADA
Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Szkół
za rok szkolny 2012/2013

I miejsce dla II LO dyplom

nauczyciele wychowania fizycznego

2

Memoriał Ryszarda Kalbarczyka
w indywidualnych biegach przełajowych

w kategorii dziewcząt:
III miejsce – Katarzyna Chlebiej (2a)
IV miejsce – Weronika Kuna (1b)
V miejsce – Magdalena Nakonieczna (1a)
X miejsce – Anna Grzeszczak (1f)
12 miejsce – Katarzyna Cieniuch (1f)

w kategorii chłopców klasy I-II
I miejsce – Sawicki Radosław (2f)
II miejsce – Góźdź Dawid (1e)
IV miejsce – Muzyka Bartek (2a)
VIII miejsce – Nicpoń Dariusz (1e)
XII miejsce – Osiak Dariusz (2f)

Urszula Jedut
Ryszard Gierach

3

Sztafetowe Biegi Przełajowe dziewcząt

II miejsce w powiecie (27.IX.2013 Lubartów)
IV miejsce w rejonie (4.X.2103 Lubartów)
skład drużyny:
1. Szczęch Milena 3c
2. Petryszak Bernadetta 3k
3. Nakonieczna Magdalena 1a
4. Przysiadła Barbara 1a
5. Kulawczuk Alicja 1F
6. Cieniuch Katarzyna 1F
7. Kukier Agnieszka 1A
8. Grzeszczak Anna 1F
9. Chlebiej Katarzyna 2A
10. Kobyłka Anna 1B
11. Kuna Weronika 1B
12. Barszczyk Roksana 1B
13. Urban Patrycja 1F

Urszula Jedut

4

Liga Lekkoatletyczna

Dziewczęta wywalczyły I miejsce w powiecie i tym samym awans do zawodów rangi rejonu. 2 punktów zabrakło im do awansu do zawodów wojewódzkich. Zajęły III miejsce w rejonie. Na uwagę zasługuje fakt wywalczenia I miejsca w sztafecie 4X100m.
skład drużyny
100m: Mariola Powała – IID, Anna Kopyść – IIIA, Katarzyna Woźniak – IB
400m: Milena Szczęch – IIIB, Katarzyna Mitura – IH, Patrycja Urban – IF
800m: Magdalena Nakonieczna – IA, Anna Kobyłka – IE, Bernadetta Petryszak – III H
Skok w dał: Agnieszka Kukier – IA, Karolina Szlachta – IB, Katarzyna Cieniuch – IF, Patrycja Urban - IF
Pchnięcie kulą: Iga Krawczyk – IID, Katarzyna Kozieł – IID, Anna Sidor – IIB
Sztafeta 4x100: Katarzyna Woźniak, Anna Kopyść (w rejonie Patrycja Urban), Milena Szczęch, Agnieszka Kukier

Urszula Jedut

5

Liga Lekkoatletyczna

Zespół chłopców zajął II miejsce w powiecie i V w rejonie

Marcin Świderek

7

Wojewódzka Licealiada Młodzieży Szkolnej w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców

Dagmara Baranowska (1f) IV miejsce,
Marta Kanak (2d) miejsce VII-VIII
Dagmara Baranowska w eliminacjach rejonowych i powiatowych zajęła I miejsce
Marta Kanak w powiecie wywalczyła II miejsce, a w rejonie III miejsce
Paweł Zieliński (1f) w powiecie zajął VI miejsce, a w rejonie miejsce VII-VIII

Małgorzata Czarniecka

8

Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu chłopców

Sztafeta chłopców II LO zajęła I miejsce,skład sztafety:
Wójcik Paweł (3a)
Borzęcki Arkadiusz (3a)
Tomasiak Jakub (3j)
Marzęta Przemysław (3l)
Gliwka Radosław (1e)
Kuźma Jakub (2f)
Cybul Arkadiusz (3e)
Góźdź Dawid (1e)
Guz Piotr (1a)
Kubera Michał (3a)
Pływanie indywidualne styl dowolny:
I miejsce Wójcik Paweł (3a)
II miejsce Borzęcki Arkadiusz (3a)
III miejsce Góźdź Dawid (1e)
V miejsce Marzęta Przemysław (3l)
styl klasyczny:
I miejsce Gliwka Radosław (1e)
IV miejsce Rola Michał (2a)
styl grzbietowy :
II miejsce Dybała Cezary (1f)
III miejsce Rybak Bartosz (3a)
IV miejsce Guz Piotr (1a)

Małgorzata Czarniecka

9

Mistrzostwa Powiatu w pływaniu dziewcząt

Sztafeta dziewcząt II LO zajęła II miejsce
Skład sztafety:
Czerniak Aleksandra (3a)
Wójcicka Monika (3e)
Zgodzińska Katarzyna (1g)
Kukier Agnieszka (1a)
Puchacz Dorota (1a)
Struk Aleksandra (2e)
Mendrek Aleksandra (2a)
Sokołek Agnieszka (2b)
Oniszczuk Marcelina (2g)
Wrotkowska Dorota (2d)
styl klasyczny:
II miejsce
Struk Aleksandra (2e)
styl grzbietowy:
II miejsce Kukier Agnieszka (1a)

Urszula Jedut

10

Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym.

II LO zajęło I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w Tenisie Stołowym dziewcząt.Dyplom

-

11

III Noworoczny Turniej Piłki Siatkowej

Drużyna dziewcząt naszego Liceum zajęła III miejsce.
Skład drużyny:
Wróbel Lidia (3k)
Kowalczyk Ewelina (3k)
Kozieł Katarzyna (2d)
Sidor Anna (2b)
Nakonieczna Magdalena (1a)
Mitura Marlena (1b)
Petryszak Bernadetta (3k)
Musiej Martyna (2b)
Sokołek Agnieszka (2b)
Grzeszczak Anna (1f)
Borówka Katarzyna (2b)

Małgorzata Czarniecka

12

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym

Drużyna dziewcząt w składzie - Baranowska Dagmara (1f), Kanak Marta (2d) i Urban Patrycja (1f) zajęła I miejsce

Drużyna chłopców w składzie- Włodek Patryk (3e), Zieliński Paweł(1f) i Jaszczuk Krzysztof(1a) zajęła IV miejsce.

Małgorzata Czarniecka

13

LICEALIADA - Piłka Siatkowa dziewcząt

Dnia 26 lutego 2014 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Lubartowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Licealiady
Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce
Skład naszej drużyny:
Kowalczyk Ewelina (3k)
Wróbel Lidia (3k)
Sidor Anna (2b)
Kozieł Katarzyna (2d)
Nakonieczna Magdalena (1a)
Mitura Marlena (1b)
Petryszak Bernadetta (3k)
Wójcik Agnieszka (3k)
Radomska Monika (3k)
Grzeszczak Anna (1f)
Szczepańska Patrycja (1b)

Urszula Jedut

14

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej chłopców

Zajęliśmy trzecie miejsce
Skład:
Kubera Michał, Szydłowski Paweł (III A)
Drozd Robert (III L)
Rola Michał (II A)
Rola Sebastian, Sikorski Bartosz, Dobrzyński Michał (II B)
Popko Maciej (II D)
Osiak Marcin, Kuźma Jakub, Barczak Krzysztof (II F)
Białek Maciej (I E)
Lipski Radosław (I F)

Ryszard Gierach

15

Mistrzostwa Powiatu w Szachach

Nasi zawodnicy zajęli odpowiednio:
Kacper Mendrek III L (II miejsce)
Cezary Dybała I F (IV miejsce)
Andrzej Wróblewski I F (VI miejsce)
Dawid Wójcik I A (VIII miejsce)
Radosław Gliwka I E (IX miejsce)
Zofia Pióro I A(XVI miejsce)

Ryszard Gierach

16

LICEALIADA 2013/2014

Dziewczęta zajęły I miejsce w Powiatowych mistrzostwach w piłkę ręczną dziewcząt w Ostrowie Lubelskim, a III miejsce w Rejonowych mistrzostwach w Puławach
Skład drużyny:
Raczyńska Monika (3a)
Kopyść Anna (3a)
Powałka Andżelika(3l)
Polak Eliza (3l)
Korzeniowska Anna(2b)
Musiej Martyna(2b)
Sitkowska KInga(2d)
Powałka Mariola (2d)
Malesa Katarzyna (2d)
Żelazna Monika (2e)
Rzechuła Katarzyna (2e)
Piskorska Karolina (2a)

Małgorzata Czarniecka

17

Turniej szachowy

Nasza drużyna zajęła bardzo dobre IX miejsce, a rywalizacji indywidualnej zawodnicy plasowali się odpowiednio na miejscach
- W kategorii kobiet:
Anna Humeniuk (10),
-W kategorii mężczyzn:
Kacper Mendrek (16),
Mateusz Michaluk (18),
Cezary Dybała (23)
Andrzej Wróblewski (24)

Ryszard Gierach

18

Licealiada 2014 - Koszykówka chłopców

Nasza szkoła reprezentowała powiat w mistrzostwach rejonu w Rykach ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w rejonie.
Naszą szkołę reprezentowali;
1. Guz Piotr
2. Mizio Mateusz
3. Wachnik Mateusz
4. Nitychoruk Rafał
5. Czajkowski Matusz
6. Borzęcki Arkadiusz
7. Tomasiak Jakub
8. Sawicki Radosław
9. Rola Sebastian
10. Marzęta Przemysław
11. Osiak Marcin
12. Kuźma Jakub
13. Piwowar Dominik

Marcin Świderek

19

ZAWODY STRZELECKIE O Puchar Dyrektora II LO

I miejsce - Sylwia Marzec
II miejsce - Mateusz Lisek
III miejsce - Paweł Marzęda

Jerzy Boncławek

20

Zawody wędkarskie

miejsce V (Sagan Jakub, Palczewski Cezary, Popko Maciej)
miejsce VII (Skrzypiec Karol, Pudlak Kamil, Barczak Krzysztof).

Ryszard Gierach

21

UNIHOKEJ 2014

Zawody zostały zorganizowane w ramach działań antyalkoholowych prowadzonych w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie a także w ramach Programu Bezpieczna Szkoła – działanie – „ Bliżej sportu i rekreacji – dalej od uzależnień”.
Wyniki końcowe :
I miejsce – Barczak Krzysztof, Zbiciak Mateusz (Przyszliśmy po puchar)
II miejsce – Kubera Michał, Szydłowski Paweł (Szybko myślący)
III miejsce – Popko Maciej, Białek Maciej (RPA)
IV miejsce – Lipski Radosław, Mitura Sylwester (Spokojni Panowie)

Ryszard Gierach

22

Sztafeta 4x100m

I miejsce w powiecie (Lubartów, 29.04.2014)
VI miejsce w województwie (Lublin, 5.06.2014r)
skład: Katarzyna Woźniak (IB), Patrycja Urban (IF), Magdalena Nakonieczna (IA), Magdalena Włoch (IIA), Anna Kopyść (IIIA), Katarzyna Mitura (IE).

Urszula Jedut

23

Turniej Siatkówki Dziewcząt
zorganizowanego w ramach profilaktyki uzależnień pod hasłem:
„Bliżej sportu i turystyki, dalej od uzależnień”

zwyciężyły dziewczyny z IG (2:1).
Skład zwycięskiej drużyny: Kinga Drewienkowska, Natalia Augustyniak, Marlena Zakaszewska, Olga Krasucka, Karolina Rozwałka, Paulina Łukasiewicz.

Urszula Jedut

 

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.