Osiągnięcia uczniów II LO 2015/2016

  • Drukuj

Osiągnięcia uczniów II LO
Rok szkolny 2015/2016

Wykaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie
w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach

Dyplomy uczniów

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

RANKING IT SZKOŁA 2015

II Liceum Ogólnokształcące zajęło w Rankingu IT Szkoła 2015
X miejsce w kraju i II w województwie lubelskim
statuetka

Elżbieta Mizio podziękowanie

2

III Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Piotr Guz (3a) zajął I miejsce

Anna Suchodolska

3

KRAJOWY FUNDUSZ na rzecz dzieci

Anna Humeniuk (3a) objęta programem pomocy dla wybitnie zdolnych list przewodni

Krystyna Mazurek

4

X miejska edycja Konkursu Recytatorskiego "Recytacje z ... Noblem"

Izabela Szczygieł (1g) zdobyła główną nagrodę

Aleksandra Solarz

5

III Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Piotr Guz(3a) - I miejsce dyplom

Anna Suchodolska

6

stypendium Ministra Edukacji Narodowej

Przemysław Podleśny (1a)

dyplom

7

NOCNE MARSZE NA ORIENTACJE W ZAWIEPRZYCACH

Wyniki

Katarzyna Płaszczewska
Elżbieta Mizio

8

SZANSONADA 2015
VI Konkurs Piosenki Angielskiej

udział: Agnieszka Brzozowska (3e), Kamil Marzęda (3e), Aleksandra Bochniak (3b), Patrycja Szczepańska (3b)

Paweł Pasikowski

9

stypendium Prezesa Rady Ministrów

Anna Humeniuk (3a)

dyplom

10

Krajowy Fundusz na rzecz dzieci

Anna Humeniuk (3a)

list

11

VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta

Wiktoria Piskorska (1a) - wyróżnienie dyplom

Agnieszka Opolska

12

Konkursu Wiedzy "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" 2015/2016

W etapie szkolnym:
1. Bielak Weronika
2. Bocian Karolina
3. Kępa Diana
4. Bielak Monika
5. Rogala Dominika
6. Ostęp Anna
7. Jusiak Kamila i Kujawa Olga
8. Bystrzycka Aleksandra i Nicpoń Karolina

Do II etapu zakwalifikowały się Bielak Weronika, Bocian Karolina i Kępa Diana uczennice z kl.1e

Elżbieta Mizio

13

XLV Olimpiada Biologiczna

uczennica z kl.III B Karolina Szlachta zakwalifikowała się do zawodów II Stopnia

Ewa Hajduk

14

Olimpiada Solidarności. Dwie Dekady Historii

w etapie szkolnym udział wzięli: Amadeusz Tomasiak (II g) i Przemysław Szlachta (II g). Obaj uczniowie zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

Adam Sabat

15

Turniej "Młoda krew atuje życie"

III miejsce dla II LO dyplom

Jerzy Boncławek

16

XIV edycja Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki

do II etapu zakwalifikowały się:
Karolina Szymańska (2c)
Izabela Zbiciak (2c)
Patrycja Adamczyk (1e)

Katarzyna Płaszczewska

17

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

w etapie szkolnym wziął udział Robert Urban uczeń (3g), który awansował dalej do kolejnego etapu.

Adam Sabat

18

VII Mikołajkowy Marsz na Orientację o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

klasyfikacja końcowa

Katarzyna Płaszczewska
Iwona Bronst

19

Olimpiada Informatyczna

Przemysław Podleśny (1a) zakwalifikował się do zawodów II stopnia

Elżbieta Mizio

20

Olimpiada Przedsiębiorczości

, w etapie szkolnym wzięło 28 uczniów naszej szkoły
Klasyfikacja:
1. Dawid Wójcik (3a)
2. Bartosz Zmysłowski (1a)
3. Marta Rodzik (2b)
4. Wiktor Wilkowicz (2b)
5. Milena Furtak (1g)
6. Dominik Rojek (1a)
7. Emilia Czukiewska (1g)
8. Brajan Pytka (1a)
9. Natalia Grudzień (1a)
10. Wiktor Garbacz (1a)

Elżbieta Mizio

21

XVII Powiatowy Konkurs Literacki „Opowieści Wigilijne”

Anna Humeniuk (3a) – 1. nagroda (poezja)
Anna Romanek (1c) – 2. nagroda (proza)
Emilia Czukiewska (1g) – wyróżnienie (proza)

Aleksandra Solarz

22

XI Olimpiada Przedsiębiorczości

Dawid Wójcik (3a) zakwalifikował się do zawodów II Stopnia

Elżbieta Mizio

23

XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej
"Święty Jan Paweł II - wychowawca młodych pokoleń"

Izabela Szczygieł (1g)
Karolina Rybak (1a)
zakwalifikowały się do eliminacji II stopnia

Teresa Kwiecień
ks. Łukasz Włosek

24

Olimpiada Fizyczna

Przemysław Podleśny (1a)
zakwalifikował się do zawodów II stopnia /small>

Jolanta Prokopowicz

25

XXIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny
i Literacki „Moje Boże Narodzenie”

Anna Romanek (1c) otrzymała za swoje opowiadanie nagrodę
dyplom

Aleksandra Solarz

26

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Hubert Wójtowicz (3b)
zajął II miejsce w powiecie

Jerzy Boncławek

27

Olimpiada Chemiczna

Przemysław Podleśny (1a) zakwalifikował się do zawodów II stopnia

Anna Okrasińska

28

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH
z geografii z elementami geologii

Do 2 etapu zakwalifikowali się
Kl. III E
Czapski Kamil
Gliwka Radosław
Gołębiowski Mariusz
Góźdź Dawid
Kobyłka Justyna
Pudelska Agata
Mitura Katarzyna
Kl. III H
Dajek Klaudia
Rozwadowska Natalia
Wójcik Ewelina
Kl. III A
Humeniuk Anna
Kl. II D
Lisek Agnieszka
Lisek Paula
Pudelska Anna

30.01.2016 w/w uczniowie reprezentowali II LO w etapie wojewódzkim Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii

Katarzyna Płaszczewska

29

wojewódzki konkurs języka niemieckiego
"An der KUL ist Deutsch cool!"

Do 2 etapu zakwalifikowali się
Klasa III A - Anna Matuszak, Barbara Przysiadła, Piotr Guz, Aleksandra Serwin, Anna Humeniuk, Dominika Wróbel, Dawid Wójcik, Dominika Budzyńska
Klasa III B - Iwona Komsta
Klasa III F - Dominik Piwowar
Klasa III H - Urszula Jarosińska

Konrad Pcian

30

Olimpiada
o Diamentowy Indeks AGH z fizyki-

Do 2 etapu zakwalifikowali się
III a - Piotr Karczewski, Radosław Lipski, Mateusz Mizio, Bartosz Strachowski, Krzysztof Trepka
II a - Bartosz Mazurek, Krzysztof Oniszczuk, Dominik Strachowski
I a - Przemyslaw Podleśny

Jolanta Prokopowicz

31

Turnieju Wiedzy o Zawodach
VIII edycja ogólnopolska

Aleksandra Mazurek z 1e
zakwalifikowała się do etapu międzyszkolnego

Elżbieta Mizio

32

RANKING "PERSPEKTYWY 2016"

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie,
zajęło 433. miejsce w kraju
28. w województwie lubelskim.
Jednocześnie szkoła po raz kolejny uzyskała prestiżowe wyróżnienie: "brązową tarczę". ranking

społeczność IILO

33

IV MARSZE NA ORIENTACJE W ZAWIEPRZYCACH

Zwycięzcami zawieprzyckich zmagań okazali się:
Miejsce pierwsze: Natalia Kosior, Ada Franczak
Miejsce drugie: Julia Szymanek, Natalia Grudzień, Karolina Rybak
Miejsce trzecie: Ada Tabała, Radek Gliwka, Kacper Ligęza

Elżbieta Mizio
Katarzyna Płaszczewska

34

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki

Do 2 etapu zakwalifikowali się:

Klasa Ia
Przemysław Podleśny

Klasa IIa
Wiktoria Kaczorkiewicz
Bartosz Mazurek
Krzysztof Oniszczuk

Klasa IIIa
Dominika Budzyńska
Anna Humeniuk
Piotr Karczewski
Alicja Kostyła
Agnieszka Kukier
Radosław Lipski
Mateusz Mizio
Aleksandra Serwin
Bartosz Strachowski
Krzysztof Trepka

Ewa Biernacka
Krystyna Mazurek

35

Misyjna Olimpiada Znajomości Afryki

Udział w etapie wojewódzkim:
Karolina Szymańska (2c)
Izabela Zbiciak (2c)
Patrycja Adamczyk (1e)

Katarzyna Płaszczewska

36

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Robert Urban (3G) - udział

Adam Sabat

37

XXI edycja konkursu Alfik Matematyczny

I miejsce w województwie i II miejsce w kraju zdobył Przemysław Podleśny
Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
* Wiktoria Kaczorkiewicz (IIa)
* Wiktor Garbacz (Ia)
* Bartosz Mazurek (IIa)
Wiktoria otrzyma również darmowy udział w konkursie MAKS.

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
* Bartosz Zmysłowski (Ia)
* Filip Paśnik )IIb)
* Krzysztof Oniszczuk (IIa)
* Mateusz Mizio (IIIa)
* Radosław Lipski (IIIa)

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk
Krystyna Mazurek

38

V edycja Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Wyniki etapu szkolnego
1. Wierzbicka Iga
2. Gazda Angelika
3. Kuśmierzak Oliwia
4. Mazurek Aleksandra, Sokół Patrycja i Matuszak Aleksandra
5. Czukiewska Emilia i Serwin Weronika
6. Pasek Karolina
7. Wasilewska Anna
8. Charliński Arkadiusz

11 osób zakwalifikowało się do II etapu

Elżbieta Mizio

39

LXVII Olimpiada Matematyczna

Przemysław Podleśny (1a) zakwalifikował się do etapu okręgowego

Ewa Biernacka

40

XLV Olimpiada Biologiczna

Karolina Szlachta uzyskała tytuł Laureata etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej

Ewa Hajduk

41

IV edycja Konkursu Wiedzy Genetycznej

Karolina Szlachta i Patryk Kaczor zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

Ewa Hajduk

42

konkurs j. niemieckiego "An der KUL ist Deutsch cool!"

Do etapu wojewódzkiego zakwaifikowała się
Urszula Jarosińska

Konrad Pcian

43

VII Konkurs Biochemiczny

Filip Paśnik - kl. II b
Patryk Kaczor - kl.III b
Sebastian Socewicz - kl. III b.
zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

Ewa Hajduk

44

Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH

Przemysława Podleśnego z klasy IA zakwalifikował się do etapu centralnego z matematyki i fizyki

Ewa Biernacka
Jolanta Prokopowicz

45

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MAT

Nagrodę rzeczową za zajęcie 1. miejsce w województwie i 2. w kraju zajął Przemysław Podleśny z klasy Ia

Dyplom uznania za uzyskanie bardzo dobrego wyniku otrzymali: Michał Pióro z klasy Ia, Wiktoria Kaczorkiewicz i Krzysztof Oniszczuk z klasy IIa

Dyplom uznania za uzyskanie dobrego wyniku otrzymali: Wiktoria Piskorska z klasy Ia, Bartosz Mazurek z klasy IIa, Filip Paśnik z klasy IIb, Radosław Lipski, Mateusz Mizio, Bartosz Strachowski i Dominika Budzyńska z klasy IIIa

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk
Krystyna Mazurek

46

Olimpiada Przedsiębiorczości

-Dawid Wójcik z klasy IIIa w eliminacjach okręgowych zdobył 27,5 pkt i zajął 51 lokatę.
Jest to wysoki wynik, ale zabrakło 9,5 pkt, aby zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego.
Dawid otrzymał nagrodę specjalną w postaci vouchera na kurs "Pierwszy krok do biznesu".

Elżbieta Mizio

47

IV Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej "Mówię i piszę po polsku"

w etapie szkolnym wzięło udział 13 uczniów wytypowanych przez nauczycieli polonistów.
Po zsumowaniu punktów z dyktanda i testu z zakresu poprawności ortograficzno-językowej najwyższe wyniki uzyskali:
1. Przemysław Podleśny I a - 87 p.
2. Martyna Pacek II a - 79,5 p.
3. Karolina Kutnik II b - 77 p.
4. Zofia Pióro III a - 76 p.
5. Weronika Golik I d - 68,5 p.
6. Izabela Zbiciak II c - 68 p.
7. Karolina Wojtaszek I b - 61,5 p.
Przemek Podleśny i Martyna Pacek zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego

nauczyciele poloniści

48

XVIII edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare'a w Języku Angielskim

Wśród nagrodzonych znaleźli się dwaj uczniowie II LO: Jan Zegar za rolę Stefano w spektaklu 'Nothing in Prospero's Cloak' oraz Mateusz Adamczyk za rolę Shylocka w spektaklu 'Bitter Harvest, a Story of Some Geschäft'.
Grupa Teatralna z II LO zdobyła pierwsze miejsce zespołowe

Rafał Wrotkowski
Barbara Gałka

49

VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

Piotr Guz z kl. III a, który zajął 23 miejsce spośród 101 osób zakwalifikowanych do finału, uzyskując wynik 87,92% punktów

Wysokie miejsca w eliminacjach zajęli także uczniowie:
Marta Rodzik z kl. II b, z wynikiem 75,83% punktów,
Szymon Kobyłka z kl. I e, z wynikiem 67,71% punktów,
Wioleta Soroczyńska z kl. I c z wynikiem 65,21% punktów

Anna Suchodolska

50

wojewódzki konkurs "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych"

Weronika Bielak, Karolina Bocian i Diana Kępa z klasy IE,
osiągnęły bardzo dobry wynik - 19 punktów. II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie z wynikiem 19 pkt uplasowało się na wysokim - 6 miejscu.

Elżbieta Mizio

51

Olimpiada Solidarności - Dwie dekady historii

Amadeusz Tomasiak z klasy II G, zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego

Adam Sabat

52

Wiosenne Marsze na Orientację

I miejsce: Karolina MROCZEK, Aleksandra DUDZIAK, Dominik MELCHIOR
II miejsce: Lidia DYBAŁA, Ola WERESZCZYŃSKA, Iga TOPYŁA
III miejsce: Krystian FIL, Natalia KOSIOR, Ola KRUPA, Michał PIÓRO
klasyfikacja końcowa

Katarzyna Płaszczewska

53

Konkurs Wiedzy Chemicznej

Wśród uczniów klas III najlepszą wiedzą z chemii wykazali się:
1. Socewicz Sebastian 11.2 pkt. / 12 pkt.
2. Wójtowicz Hubert 10.5 pkt. / 12 pkt.
3. Borzęcki Adrian 9.8 pkt. / 12 pkt.

Wśród uczniów klas II najlepsi byli:
1. Podleśny Przemysław 11.3 pkt / 12 pkt.
2. Szablińska Agnieszka 9.5 pkt. / 12 pkt.
3. Rogala Weronika 8.1 pkt. / 12 pkt.

Anna okrasińska

54

konkursu języka niemieckiego "An der KUL ist Deutsch cool!"

uczennica klasy III H - URSZULA JAROSIŃSKA zajęła 8. miejsce w finale

Konrad Pcian

55

X Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej

Sylwia Piątek z kl. I b, zajęła I miejsce
Natalia Grudzień z kl. I a zdobyła wyróżnienie w kategorii recytacji, zaś Wiktorię Piskorską z kl. I a wyróżniono w kategorii muzycznej.

Agnieszka Opolska

56

"Konkurs wiedzy o Fair Trade"

Najlepsi okazali się:
Julia Szymanek, Konrad Wójtowicz (oboje z 1a),
Sylwester Kaźmierski (2a), Anna Pudelska (2d).

Na drugim miejscu uplasowali się:
Michalak Bartosz (1a), Ozon Katarzyna (1a), Goluch Bartłomiej (2a), Rojek Dominik (1a), Pióro Michał (1a), Dec Martyna (2d), Ligęza Kacper (2e), Białousow Kinga (2b), Lech Izabela (2b), Góźdź Adrian (1a).

Elżbieta Mizio

57

Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości

do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się
Zespół I klasa 1a: Julia Szymanek, Jagoda Kuźma, Brian Pytka
Zespół II klasa 1c: Klaudia Ligęza, Justyna Łęcka, Anna Romanek
Zespół III klasa 1e: Aleksandra Mazurek, Katarzyna Wasak, Katarzyna Lipska
Zespół IV klasa 1g: Iga Wierzbicka, Emil Salczyński, Patrycja Sokół

Elżbieta Mizio

58

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Przemysław Podleśny został laureatem etapu centralnego Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z dwóch przedmiotów: matematyki i fizyki.

Ewa Biernacka
Jolanta Prokopowicz

59

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA

Do finału zakwalifikowało się dwóch uczniów: Przemysław Podleśny z klasy Ia i Bartosz Mazurek z klasy IIa

Ewa Biernacka

60

Konkurs Logiczny KUL

Do finału zakwalifikowali się: Przemysław Podleśny, Wojciech Zybała, Karol Czechowski, Karolina Rybak, Bartosz Zmysłowski z klasy Ia, Karolina Mroczek, Sylwester Kaźmierski, Krzysztof Oniszczuk z klasy IIa.

Ewa Biernacka

61

VIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

PIOTR GUZ z kl. III a został LAUREATEM KONKURSU

Anna Suchodolska

62

Konkurs Matematyczny im. Samuela Chróścikowskiego

Przemysław Podleśny (Ia) zajął trzecie miejsce i otrzymał nagrodę rzeczową - czytnik e-booków Amazon Kindle Touch 7

Ewa Biernacka

63

"Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości"

drużyna z klasy 1c, w składzie:
Klaudia Ligęza, Anna Romanek, Justyna Łęcka, zajęła 3 miejsce w województwie

Elżbieta Mizio

64

Międzynarodowy Konkurs Fizyczny Lwiątko

Przemyslaw Podleśny
uzyskał tytuł Hiperona

Jolanta Prokopowicz

65

IV Ogólnopolski Konkurs Logiczny zorganizowany przez Wydział Filozofii KUL w Lublinie

Do finału zakwalifikowało się ośmioro uczniów naszego liceum:
Karol Czechowski, Przemysław Podleśny, Karolina Rybak, Bartosz Zmysłowski, Wojciech Zybała z klasy Ia oraz Sylwester Kaźmierski, Karolina Mroczek i Krzysztof Oniszczuk z klasy IIa

laureatem został Przemysław Podleśny

Ewa Biernacka

66

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny PANGEA

Przemysław Podleśny zajął w kategorii klas pierwszych pierwsze miejsce w kraju

Ewa Biernacka

67

SYMULACJA OBRAD PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

I miejsce (tablety) zdobyła frakcja „Europejskich Konserwatystów i Reformatorów”, w składzie której zasiadała reprezentantka II LO – Urszula Kopeć.

Konrad Pcian

68

VII Ogólnopolskie Dyktando Młodych

Przemek Podleśny zajął I miejsce,
Konrad Wójtowicz uplasował się na II miejscu

Agnieszka Opolska

69

Międzynarodowy Konkurs "Matematyka bez Granic" - edycja Polska

klasa I A zajęła III miejsce
Klasa Ia zajęła 3 miejsce w rejonie i 15 w kraju
Klasa Ib zajęła 15 miejsce w regionie i 41 w kraju
Klasa Ie zajęła 17 miejsce w regionie i 44 w kraju

Ewa Biernacka
Eliza Czerska-Pokraka
Katarzyna Kowalczyk

70

Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny"
Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych
Kangourou Sans Frontières

Tytuł laureata otrzymał Przemysław Podleśny z klasy Ia,
wyróżnienia za bardzo dobry wynik - Michał Pióro i Dominik Rojek

Ewa Biernacka

71

Powiatowy Konkurs Matematycznym "POLUBIĆ MATEMATYKĘ"

Krzysztof Oniszczuk zajął pierwsze miejsce
Bartosz Mazurek – trzecie miejsce

Ewa Biernacka

72

"Talent za Talent" to ogólnopolski konkurs dla maturzystów

nasz absolwent Piotr Guz zakwalifikował się do II etapu konkursu

-

73

Końcowy ranking IT Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące zajęło
X miejsce w Polsce i II miejsce w województwie.

Elżbieta Mizio

74

Diamentowy Indeks AGH

Przemek Podleśny z klasy I a,
został podwójnym laureatem Olimpiady z matematyki i fizyki

Ewa Biernacka
Jolanta Prokopowicz

75

MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO
KANGUR 2016

Przemysław Podleśny (1a) laureat dyplom

Ewa Biernacka

76

Olimpiada Solidarności. Dwie dekady Historii

Amadeusz Tomasiak z klasy IIg wraz z uczniami reprezentującymi województwo lubelskie: Emilią Jankiewicz z Zespołu Szkół nr 2 im. Księcia P.K. Sanguszki w Lubartowie i Krzysztofem Łoza z I LO w Zamościu, zajęli VI miejsce.

Adam Sabat

77

BATERIADA

zwycięzcą trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu dla szkół ponadgimnazjalnych BATERIADA zostało II Liceum Ogólnokształcących im. Piotra Firleja w Lubartowie zajmując I miejsce i uzyskując tytuł Lidera zbiórki baterii dyplom1 dyplom2

Elżbieta Mizio

78

-

-

-

Osiągnięcia sportowe

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Szkół
za rok szkolny 2015/2016

II LO zajęła I miejsce
dyplom
puchar

nauczyciele WF

2

LIGA LEKKOATLETYCZNA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

Drużyna chłopców zajęła II miejsce

Skład drużyny:
Białek Maciej III E - 100m ,sztafeta 4x100m
Czapski Kamil III E - 400 m
Muzyka Patryk III E - skok w dal
Rola Przemysław II G - 100m
Wysok Patryk II G - 400 m
Kula Michał II D - 400m
Goluch Bartłomiej II A - 1500m
Melchior Dominik II a - 1500 m
Bilski Przemysław II A - 1500m
Zegar Jan I A - 100m ,sztafeta 4x100m
Ziemichód Mateusz I A - skok w dal, sztafeta 4x100m
Michalak Bartosz I E - skok w dal, sztafeta 4x100m
Skrobowski Michał I E - pchnięcie kulą
Kobyłka Szymon I E - pchnięcie kulą
Lipski Michał I E - skok w dal

Małgorzata Czarniecka

3

Licealiada 2015/16 – Liga lekkoatletyczna dziewcząt i chłopców

dziewczęta zajęły I miejsce w powiecie

Oto skład naszej reprezentacji:
1. Lisek Paula – IId – bieg na 100m, sztafeta 4x100m
2. Woźniak Katarzyna – IIIb – bieg na 100m, sztafeta 4x100m
3. Gazda Andżelika – IG – bieg na 100m, sztafeta 4x100
4. Mitura Katarzyna – IIIe – bieg na 400m
5. Sienkiewicz Aleksandra – Id – bieg na 400m
6. Robak Natalia – Ia – bieg na 400m
7. Barszczyk Roksana – IIIb – bieg na 800m
8. Marzęta Weronika – IIa – bieg na 800m
9. Urban Katarzyna – Ig – bieg na 800m
10. Gierach Adriana – IIe – pchnięcie kulą
11. Kutnik Dagmara – IIg – pchnięcie kulą
12. Dudek Karolina – IIc – pchnięcie kulą
13. Nakonieczna Magdalena – IIIa – skok w dal, sztafeta 4x100m
14. Meksuła Monika – Id – skok w dal
15. Lis Weronika – Ig – skok w dal
16. Franczak Adriana – Ie – skok w dal
17. Agnieszka Kukier –IIIa- rezerwowa

Urszula Jedut

4

Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

drużyna dziewcząt zajęła 2. miejsce

Skład sztafety: Przysiadła Barbara – IIIA
Urban Katarzyna – I G
Robak Natalia – IA
Meksuła Monika – I D
Furs Dominika – IID
Wasilewska Agata – IIB
Borzęcka Maja –ID
Kobyłka Anna – IIIE
Gazda Andżelika – IG
Sienkiewicz Aleksandra – ID
Rezerwowa: Rybak Karolina - IA

Urszula Jedut

5

Rejonowa liga lekkoatletyczna

Nasze dziewczyny zajęły III miejsce

Urszula Jedut

6

Powiatowe zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

Wyniki:
kat. dziewcząt
Baranowska Dagmara III F - I miejsce
Piskorska Wiktoria I A - III miejsce
Zgodzińska Małgorzata I B - IV miejsce
Ostęp Anna I E - VII-VIII miejsce

kat. chłopców
Serwin Andrzej II D - VII-VIII miejsce
Zieliński Paweł III F - IX-XII miejsce
Orzeł Damian II D - IX-XII miejsce
Szostak Damian I C - XIII-XVI miejsce

Małgorzata Czarniecka

7

Zawody Tenisa stołowego - rejon

uczennica klasy III F Dagmara Baranowska wywalczyła tytuł Mistrzyni Rejonu w Indywidualnym Tenisie Stołowym

Małgorzata Zgodzińska kl I B miejsce IX-XII
Wiktoria Piskorska kl I A miejsce XIII-XVI

Małgorzata Czarniecka

8

Wojewódzka Licealiada Młodzieży Szkolnej
w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt

Dagmara Baranowska (3f) zajęła II miejsce

Małgorzata Czarniecka

9

Rowerowy Tor Przeszkód

Nasza Szkoła reprezentowana była przez drużynę w składzie:
Mizio Mateusza (IIIA)
Olejniczak Bogumiłę (IIE)
Pękalę Adriana (IE),

zespół z II LO zajął II miejsce

Ryszard Gierach

10

Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych

Naszą Szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
Sykut Alan (IB),
Mazurek Bartek, Kula Dominika (IIA),
Wróblewski Andrzej (IIIF), która zajęła II miejsce

Ryszard Gierach

11

X Jubileuszowe Mistrzostwa Powiatu
w indywidualnych biegach przełajowych
Memoriał Ryszarda Kalbarczyka

W kategoriach chłopców II LO reprezentowali następujący uczniowie:
Bielak Konrad (IIIA) - 6 miejsce,
Ziemichód Mateusz(IA) - 9 miejsce
Sykut Alan(IB) - 21 miejsce.

Ryszard Gierach

12

Mistrzostwa Powiatu w pływaniu indywidualnym
oraz sztafetach pływackich

Reprezentacja II LO chłopców występowała w następującym składzie:
Pióro Michał, Czechowski Karol (IA), Winiarczyk Rafał (IB), Lisek Radosław (IC), Borowicz Jakub, Michalak Bartek (IE), Goluch Bartek, Mazurek Bartek (IIA), Kula Michał (IID), Wierzchoń Przemek (IIE), Bielak Konrad, Jaszczuk Krzysztof, Guz Piotr (IIIA), Gliwka Radosław (IIIE), Włodarczyk Jan (IIIF).
Wyniki naszych zawodników:
I miejsce - Sztafeta pływacka chłopców
I miejsce - Gliwka Radosław - styl klasyczny
I miejsce - Włodarczyk Jan - styl grzbietowy
II miejsce - Lisek Radosław - styl grzbietowy
II miejsce - Czechowski Karol - styl klasyczny
III miejsce - Borowicz Jakub - styl grzbietowy
IV miejsce - Michalak Bartek - styl klasyczny
IV miejsce - Guz Piotr - styl grzbietowy
V miejsce - Mazurek Bartek - styl klasyczny
V,VI,VII,VIII miejsce - Kula Michał, Wierzchoń Przemek, Pióro Michał, Jaszczuk Krzysztof - styl dowolny

ponadto poza konkurencją startowali: Goluch Bartek - styl klasyczny, Bielak Konrad, Winiarczyk Rafał obaj - styl dowolny

Ryszard Gierach

13

Sztafety pływackie dziewcząt

I miejsce w powiecie (listopad 2015 Lubartów)
IV miejsce w rejonie (grudzień 2015 Puławy)

Skład:
Robak Natalia – IA
Urban Katarzyna – IG
Tabała Ada – IIA
Rusinek Julia – IB
Rybak Karolina – IA
Wierzbicka Iga - IG
Grudzień Natalia – IA
Szymanek Julia – IA
Kutnik Dagmara – IIG
Borzęcka Maja – ID
Florek Michalina – IA

Urszula Jedut

14

Pływanie indywidualne (listopad, grudzień 2015)

Styl dowolny:
Robak Natalia – IA – I miejsce w powiecie, IV miejsce w rejonie
Borzęcka Maja – ID -II miejsce w powiecie – V miejsce w rejonie
Kutnik Dagmara – IIG - III miejsce w powiecie

Styl grzbietowy:
Karolina Rybak – II miejsce w powiecie

Styl klasyczny:
Dudziak Aleksandra – II miejsce w powiecie
Bujek Patrycja – III miejsce

Urszula Jedut

15

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

Drużyna dziewcząt wywalczyła I miejsce
Skład drużyny:
Baranowska Dagmara - III F,
Piskorska Wiktoria - I A,
Zgodzińska Małgorzata - I B

Drużyna chłopców wywalczyła II miejsce
Skład drużyny:
Szostak Damian - I C,
Serwin Andrzej - II D,
Orzeł Damian - II D

Małgorzata Czarniecka

16

Mistrzostwa Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce.
Skład drużyny:
Aftyka Aleks - II A
Baran Michał - II A
Strachowski Dominik - II A
Kaźmierski Sylwester - II A
Zieliński Paweł - III F
Iwanek Mateusz - III F
Marzęda Rafał - III E
Czapski Kamil - III E
Golda Arkadiusz - II E
Skrobowski Michał - I E

Małgorzata Czarniecka

17

Mistrzostwa Rejonu w Drużynowym Tenisie Sto?owym Dziewcząt i Chłopców

Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie:
Dagmara Baranowska III F, Wiktoria Piskorska I A i Gosia Zgodzińska z I B
zdobyła I miejsce,

chłopcy w składzie:
Szostak Damian I C, Serwin Andrzej II D i Orzeł Damian II D
wywalczyli V miejsce.

Małgorzata Czarniecka

18

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce
Skład drużyny:
Marzęta Weronika II A
Rodzik Marta II B
Koperczak Aleksandra I B
Mitrus Magdalena II G
Płowaś Weronika I B
Sidor Paulina II G
Wałach Justyna II E
Meksuła Monika I D
Gierach Adriana II E
Piskorska Wiktoria I A
Gaweł Katarzyna I C
Rybak Karolina I A
Olejniczek Bogusława II E

Małgorzata Czarniecka

19

Wojewódzka Licealiada Młodzieży Szkolnej

drużyna dziewcząt w składzie:
Dagmara Baranowska III F, Wiktoria Piskorska I A oraz Małgorzata Zgodzińska I B
zdobyła III miejsce
Dziewczęta wywalczyły brąz spośród 12 najlepszych zespołów województwa

Małgorzata Czarniecka

20

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt

II LO zajęło II miejsce dyplom

-

21

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców

Nasza drużyna w składzie:
Wiktor Wilkowicz (IIB), Michał Baran, Kaźmierski Sylwester (IIA), Przemysław Rola (IIG), Garbacz Wiktor, Rojek Dominik, Góźdź Adrian (IA), Skrobowski Michał, Lipski Michał, Kobyłka Szymon (IE)
zajęła IV miejsce dyplom

Ryszard Gierach

22

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce
Skład drużyny: Robak Natalia I A, Rybak Karolina I A, Urban Katarzyna I G, Mazurek Aleksandra I E, Rusinek Julia I B, Gaweł Katarzyna I C, Rodzik Marta II B, Lech Izabela II B, Gierach Adrianna II E, Kutnik Dagmara II G

Małgorzata Czarniecka

23

Mistrzostwa Powiatu w szachach indywidualnych

zwycięstwo ucznia II LO Bartosza Mazurka (IIA), dyplom
a III miejsce zdobył Alan Sykut (IB) dyplom
II LO reprezentowali także Pióro Michał (IA) miejsce 11, Rosa Piotr (IIA) miejsce 13, Sowa Ludwika (IIA) miejsce 14 oraz Kula Dominika (IIA) miejsce 19

Ryszard Gierach

24

liga halowej piłki nożnej „Mikołaj z piłką”

po zaciętej walce rozgrywki zakończyły się zwycięstwem klasy II A w składzie: Aftyka, Baran, Bilski, Strachowski, Kaźmierski, Matyjaszczyk
II miejsce - IIE - Golda, Wróblewski, Bordzoł, Kurlak,
III miejsce - IIIE- Białek, Czapski, Marzęda K., Marzęda R., Muzyka, Nicpoń,
IV miejsce - IC - Dec, Paruzel, Łukaszek, Lisek, Szostak,
V miejsce - IE - Michalak, Rogala, Skrobowski, kobyłka,
VI miejsce - IA - Zybała, Czechowski, Ziemichód, Wójtowicz, Rojek, Rola,
VII miejsce - IIBCD - Kula, Serwin, Grzegorczyk, Cieniuch, Orzeł,
VIII miejsce - IIIF - Piwowar, Iwanek, Zieliński, Włodarczyk, Łysko,
IX miejsce - II GB - Wysok, Tomasiak, Rola, Rapacewicz, Wilkowicz.

Najlepszym zawodnikiem został Strachowski Dominik - II A

Ryszard Gierach

25

test sprawności fizycznej "Zuchory"

Kamil Czapski uczeń klasy III E w bieżącym roku szkolnym dokonał spektakularnego wyczynu - w corocznie realizowanym teście sprawności fizycznej Zuchory uzyskał maksymalna liczbę punktów tj. 36. W każdej z 6 prób osiągnął maksymalny wymiar punktowy i tym samym po raz pierwszy w historii II LO uzyskał "maksa"
Radosław Gliwka uczeń klasy III E corocznie reprezentował II LO w zawodach pływackich ale najdłuższy dystans to tylko 50 metrów. Miło jest nam zakomunikować, iż na niedawnym nocnym maratonie pływackim pokonał on dystans 10 000 metrów. Radek był jednym z dwóch uczestników, którzy pokonali najdłuższy dystans.
Ponadto w maratonie startowali także Maja Borzęcka kl. I D ( 6150 m) oraz Krzysztof Jaszczuk kl. III A.

Ryszard Gierach

26

I Międzynarodowy Drużynowy Turniej Szachowy dla Szkół Ponadgimnazjalnych

Wśród 16 drużyn (4 osobowych) – nasza: Alan Sykut (IA), Michał Pióro (IB) oraz Dominika Kula (IIA). Na 16 drużyn zajęliśmy 12 miejsce
Ogromny sukces indywidualny odnieśli: Dominika uzyskując 5 punktów na 7 możliwych oraz Alan grając na tzw 1 planszy (najlepsi zawodnicy) uzyskał 4 pkt. na 7.

Ryszard Gierach

27

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach 4x100 oraz sztafetach szwedzkich

Nasza Szkoła wypadła w nich bardzo dobrze zajmując dwa pierwsze oraz dwa drugie miejsca i tak:
I miejsca sztafety 4 x 100 metrów dziewcząt i chłopców
II miejsca sztafety szwedzkie dziewcząt i chłopców.

Składy:
dziewczęta - 4x100 - Rybak Karolina, Gazda Andżelika, Koperczak Aleksandra, Lisek Paula, szwedzka- Meksuła Monika, Rusinek Julia, Sienkiewicz Aleksandra, Robak Natalia,
chłopcy - 4x100 - Białek Maciej, Muzyka Patryk, Kula Michał, Ziemichód Mateusz, szwedzka- Sykut Alan, Rosa Piotr, Goluch Bartek, Góźdź Dawid, Rola Przemek.

Urszula Jedut
Ryszard Gierach

28

Mistrzostwa Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w sztafetach 4x100 oraz sztafetach szwedzkich

I miejsca sztafety 4 x 100 metrów dziewcząt i chłopców
II miejsca sztafety szwedzkie dziewcząt i chłopców
Składy:
dziewczęta - 4x100 - Rybak Karolina, Gazda Andżelika, Koperczak Aleksandra, Lisek Paula, szwedzka- Meksuła Monika, Rusinek Julia, Sienkiewicz Aleksandra, Robak Natalia,
chłopcy - 4x100 - Białek Maciej, Muzyka Patryk, Kula Michał, Ziemichód Mateusz, szwedzka- Sykut Alan, Rosa Piotr, Goluch Bartek, Góźdź Dawid, Rola Przemek.

Urszula Jedut
Ryszard Gierach

29

Powiatowe Zawody Wędkarskie

drużyna II LO zajęła II miejsce
Skład drużyny:
Weronika Golik I D, Kacper Bordzoł II E, Adrian Pękala I E
W klasyfikacji indywidualnej Kacper Bordzoł zajął III miejsce

Małgorzata Czarniecka

30

-

-

-

31

-

-

-

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.