Osiągnięcia uczniów II LO 2016/2017

  • Drukuj

Osiągnięcia uczniów II LO
Rok szkolny 2016/2017

Wykaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie
w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

IV Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:
I miejsce - Wiktoria Pacek z kl. I g
II miejsce - Dominika Kula z kl. III a
III miejsce - Przemysław Szymanek z kl. I c


Dnia 10.10.2016r. odbył się etap powiatowy,
klasyfikacja
I miejsce - Wiktoria Pacek z klasy I g dyplom
II miejsce - Dominika Kula z klasy III a dyplom
IV miejsce - Przemysław Szymanek I c

Wiktoria Pacek (Ig) zdobyła w finale I miejsce dyplom
Wiktoria w nagrodę otrzymała laptop Lenovo.
Dominika Kula (IIIa) zajęła IV miejsce

Anna Suchodolska
podziękowanie

2

V edycja Rankingu IT Szkoła

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w tegorocznej Gali IT Szkoły otrzymało wyróżnienie za aktywny udział w programie zajmując statuetka

Elżbieta Mizio
podziękowanie

3

Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci

Uczeń klasy II a, Przemysław Podleśny, został przyjęty do grona uczestników programu pomocy wybitnie zdolnym

Jolanta Prokopowicz

4

Olimpiada Biologiczna

Filip Paśnik z klasy III b został wstępnie zakwalifikowany do II etapu

Ewa Hajduk

5

Olimpiada Tematyczna
"Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1776-1864. Za wolność Waszą i naszą"

do drugiego etapu zakwalifikowali się:
1. Jan Adamek, kl. I a
2. Filip Banasik, kl. I g
3. Mateusz Kołodziejczyk, kl. I a

Teresa Rojek

6

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Zbigniewa Herberta

Agata Braszko (IIb) – II miejsce, dyplom
Sylwia Piątek (IIb) – wyróżnienie,
Natalia Skubisz (II b) – wyróżnienie

Agnieszka Opolska

7

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

do etapu oddziałowego zakwalifikowali się: Edyta Filip, Przemysław Szymanek i Kinga Sobolewska kl. I C, Karolina Grabowska i Iga Szpanbrukier kl. I D

Katarzyna Płaszczewska

8

Olimpiada Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych

etap szkolny
I miejsce DOMINIKA ROGALA (2E)
II miejsce KAROLINA BOCIAN (2E)
III miejsce EWELINA KUĆ (1E), KAROLINA PODLEŚNA (1E), ALICJA FIJOŁEK (1A)

pozostałe miejsca:
IV - Szymon Kobyłka, Edyta Chlebiej, Oliwia Włoch
V - Karolina Nicpoń, Patrycja Adamczyk, Agnieszka Skwarek, Krzysztof Kasperek, Kaja Karwacka

Elżbieta Mizio

9

Młoda Krew Ratuje Życie

II LO - III miejsce dyplom puchar

-

10

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o HIV i Innych Zakażeniach Przenoszonych Drogą Płciową

II LO reprezentowały uczennice klasy II B- Karolina Wojtaszek oraz Sara Jabłońska, które zajęły I miejsce dyplom puchar

Ewa Hajduk

11

Stypendysta Prezesa Rady Ministrów

Przemysław Podleśny (2a)

-

12

Olimpiada Przedsiębiorczości

etap szkolny
I miejsce Aleksandra Mazurek (2e)
II miejsce Mateusz Kołodziejczyk (1a)
III miejsce Karolina Bocian (2e)

Elżbieta Mizio

13

VIII Mikołajkowe Marsze na Orientację o Puchar Burmistrza Miasta Lubartów

I miejsce: Oliwia KUŚMIERZAK, Karolina PASEK, Izabela SZCZYGIEŁ
II miejsce: Ola KRUPA, Jakub DEC, Paulina JEDUT
protokół końcowy

Katarzyna Płaszczewska
Łukasz Wasyluk

14

Olimpiada Znajomości Afryki

do etapu okręgowego zakwalifikowały się: Agnieszka Lisek (III D), Małgorzata Chrost (III D)

Katarzyna Płaszczewska

15

XVIII Powiatowy Konkurs Literacki "Opowieści Wigilijne"

Nagroda dla Anny Romanek (2c)

Aleksandra Solarz

16

Connaissance de la France

Sześciu uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie
Sebastian Lato, Kacper Kanak, Łukasz Najda, Jakub Woźniak, Mateusz Zyga z IG oraz Emil Salczyński z IIG

Anna Przybysławska

17

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z matematyki

Do etapu drugiego zakwalifikowali się: Piskorska Wiktoria, Pióro Michał i Podleśny Przemysław z klasy IIa i Kaczorkiewicz Wiktoria, Mazurek Bartosz i Oniszczuk Krzysztof z klasy IIIa.
Krzysztof osiągnął w pierwszym etapie wspaniały 100% wynik.

Ewa Biernacka

18

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z fizyki

do II etapu zakwalifikowali się
z klasy IIIA
zakwalifikowali się: Wiktoria Kaczorkiewicz, Bartosz Mazurek, Krzysztof Oniszczuk, Dominik Strachowski

z klasy IIA zakwalifikowali się: Karol Czechowski, Michał Pióro, Przemysław Podleśny, Dominik Rojek, Konrad Wójtowicz

Jolanta Prokopowicz

19

Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH z geografii z elementami geologii

do II etapu zakwalifikowali się:
Baran Klaudia, Chrost Małgorzata, Lisek Agnieszka (3d), Romanek Anna (2c), Bielak Monika, Bielak Weronika, Bocian Karolina, Mazurek Aleksandra, Rogala Dominika (2e)

Katarzyna Płaszczewska

20

Konkurs wiedzy o Portugalii i Brazylii
organizowanego przez organizowany przez Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy UMCS w Lublinie

Udział wzięli: Baran Antoni (1b), Bielak Monika, Bielak Weronika, Mazurek ALeksandra, Nicpoń Karolina, Skwarek Agnieszka (2e), Dudek Karolina, Gruba Marta (3c), Baran Klaudia, Chrost Małgorzata, Janasz Agnieszka, Lisek Agnieszka, Lisek Paula, Orzeł Damian, Pudelska Anna, Stasek Aleksandra, Świniarska Bogumiła (3d)

Najlepsze okazały się Weronika Bielak i Monika Bielak (2e)

Katarzyna Płaszczewska

21

Konkurs czytelniczy dla klas trzecich
"Z lekturą na ty"

Laureaci
I miejsce – Weronika Demucha (3c)
II miejsce – Małgorzata Chrost (3d)
III miejsce – Martyna Pacek 3a, Julia Florek (3e)

Bożena Błonka
Ewa Zbiciak

22

X edycja Olimpiady „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”

W wojewódzkich eliminacjach naszą szkołę reprezentować będzie Mateusz Kołodziejczyk (1a).
Zajął on wysokie miejsce i jest w nielicznej grupie osób, którym udało się przekroczyć wynik minimum 60% punktów

Teresa Rojek

23

Olimpiady przedmiotowe z
Informatyki, Chemii, Fizyki oraz Języka Angielskiego

Przemysław Podleśny (2a) zakwalifikował się do drugich etapów

Anna Okrasińska
Jolanta Prokopowicz
Przemysław Oniszczuk

24

Konkurs Wiedzy o życiu i twórczości Henryka Sienkiewicza

Wiktoria Pacek zdobyła II miejsce

Agnieszka Opolska

25

Ranking IT SZKOŁA (na dzień 19.12.2016)

II Liceum Ogólnokształcące zajmuje 6 miejsce w kraju ranking ogólnopolski i I miejsce w województwie ranking wojewódzki

Elżbieta Mizio

26

Konkurs fizyczny organizowany przez Politechnikę Warszawską

Przemysław Podleśny (2a) zakwalifikował się do finału konkursu

Jolanta Prokopowicz

27

Ogólnopolski Ranking Liceów „Perspektywy” 2017

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie uplasowało się na wysokim 376 miejscu w Polsce, 26 w województwie lubelskim, a co ważne - 1 w powiecie lubartowskim

Grono Pedagogiczne ranking

28

Konkurs plastyczny "Razem dla pokoju. Działamy lokalnie na rzecz pokoju na świecie"

Wyróżnienie otrzymali: Patrycja Adamczyk (2e) dyplom, Dominika Cieniuch dyplom, Michał Lipski (2e) dyplom

Justyna Świderska -Niedobit

29

XXXII Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się uczniowie:
Paśnik Filip - IIIb oraz Kożuch Patrycja i Bartkowicz Brandon - IIb

Ewa Hajduk

30

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Julia Szymanek, Przemysław Podleśny, Michał Pióro (IIa) oraz Wiktor Garbacz (IIe) zakwalifikowali się do II etapu Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk

31

XXII edycja konkursu Alfik Matematyczny

I miejsce w województwie zdobył Przemysław Podleśny z klasy II a. Przemek otrzymał nagrodę rzeczową.

Dyplom za uzyskanie bardzo dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
* Wiktoria Kaczorkiewicz z klasy III a,
* Karolina Borówka z klasy I a.
Wiktoria otrzymała również darmowy udział w konkursie MAKS.

Dyplom za uzyskanie dobrego wyniku w konkursie otrzymują:
* Magdalena Skrzypiec z klasy I a,
* Michał Pióro z klasy II a,
* Bartosz Mazurek z klasy III a.

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk

32

XLIII Olimpiada Historyczna

Mateusz Kaczor (2g) wziął udział w wojewódzkich eliminacjach olimpiady

Adam Sabat

33

Konkurs Geograficzny "Geo-Planeta"

Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się Patrycja Adamczyk (2e) dyplom
wyróżnienie otrzymała Małgorzata Chrost (3d) dyplom

Katarzyna Płaszczewska dyplom

34

GRAND IT TEST konkurs wiedzy w ramach projektu IT Szkoła

MARCIN FERENC (1a) zajmuje bardzo wysokie 16 miejsce w rankingu ogólnopolskim RANKING OGÓLNOPOLSKI

Elżbieta Mizio

35

XLVII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Weronika Demucha (3c)zakwalifikowała się do drugiego etapu zawodów; znalazła się w gronie dwudziestu najlepszych uczniów i awansowała do etapu ustnego olimpiady.

Rafał Wrotkowski

36

63 Olimpiada Chemiczna

Przemysław Podleśny (2a) w II etapie olimpiady uzyskując 25 miejsce na liście zawodników zakwalifikowanych do finału

Anna Okrasińska

37

XL Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"

Patrycja Kożuch zajęła I miejsce w eliminacjach miejskich dyplom

Konrad Pcian

38

XXIV Olimpiada Informatyczna

Przemek Podleśny (2a) zakwalifikował się do etapu centralnego

-

39

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

do finału centralnego zostali zakwalifikowani Krzysztof Oniszczuk (3a) z matematyki i z fizyki i Przemysław Podleśny (2a) z matematyki

Ewa Biernacka
Jolanta Prokopowicz

40

Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Do II etapu zakwalifikowali się"
1. Oliwia Włoch
2. Mateusz Kołodziejczuk
3. Katarzyna Szczygieł
4. Magdalena Wójcik
5. Agata Kanabus
6. Joanna Burdan i Przemysław Kula
7. Krzysztof Kasperek
8. Alicja Fijołek
9. Karolina Podleśna
"

Elżbieta Mizio

41

XIX Ogólnopolski Przegląd Inscenizacji Fragmentów Dzieł Williama Shakespeare’a w Języku Angielskim

GRAND PRIX za spektakl „A Latter-day Othello”
; Nagroda indywidualna Grand Prix - Jan Zegar;
W kategorii najlepszy aktor pierwsze miejsce - Wiktor Wilkowicz; W kategorii najlepszy zespół pierwsze miejsce - SCENA 44. z II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie;
W spektaklach wystąpili: Desdemona – Dagmara Kutnik, Emilia – Natalia Grudzień, Otello – Wiktor Wilkowicz, Iago – Jan Zegar; Mamiliusz – Ada Franczak, Hermiona – Justyna Guz, Paulina – Magda Skrzypiec, Leontes – Bartek Michalak, Poliksenes – Patryk Rzechuła, Camillo – Mateusz Kaczor, Antygonus – Kasia Ozon, Dion – Magda Gasiuk, Heomenes – Julia Lewtak, Emilia – Natalia Florek, Czas – Sara Kusio, Apollo – Jan Zegar, oraz: Alicja Misztal, Marta Gruba, Weronika Lis, Paulina Jedut i Karolina Rybak. Charakteryzacją aktorów zajęły się: Ula Kopeć i Julia Florek

Cezary Misiurski
Barbara Gałka
Rafał Wrotkowski

42

Konkurs matematyczny MAT

II miejsce w województwie w kategorii klas pierwszych zdobyła Karolina Borówka (1a)
III miejsce w województwie w kategorii klas pierwszych zdobył Jan Adamek (1a)
III miejsce w województwie w kategorii klas drugich i trzecich zdobył Bartosz Mazurek (3a)
IV miejsce w województwie w kategorii klas drugich i trzecich zdobyła Wiktoria Kaczorkiewicz (3a)
V miejsce w województwie w kategorii klas drugich i trzecich zdobył Michał Pióro (2a)
VII miejsce w województwie w kategorii klas drugich i trzecich zdobył Bartosz Zmysłowski (2a)

Katarzyna Kowalczyk
Ewa Biernacka

43

V Wojewódzki Konkurs Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku”

etap szkolny:
1. Magdalena Skrzypiec I a - 75 p.
2. Wiktoria Piskorska II a – 64,5 p.
3. Wiktoria Pacek I g – 64 p.
4. Martyna Siwek I c - 62 p.
5. Justyna Guz II g – 57,5 p.
6. Jakub Mitura I b – 53,5 p.
7. Weronika Golik II d – 53 p.
Magda Skrzypiec i Wiktoria Piskorska będą reprezentowały naszą szkołę podczas wojewódzkiego etapu

nauczyciele języka polskiego

44

IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

1. Wiktoria Pacek z klasy I g, zajmując bardzo wysokie 4 miejsce ze świetnym wynikiem 9,75 pkt.
2. Magdalena Skrzypiec z klasy I a, na 37 miejscu z bardzo dobrym wynikiem 9,17 pkt.
Wiktoria i Magda będą reprezentować naszą szkołę w finale konkursu

Anna Suchodolska

45

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego „An der KUL ist Deutsch cool!”

Dominik Malessa został zakwalifikowany do III etapu

Konrad Pcian

46

III Ogólnopolski Turniej All-chemiczny

Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:
1. Brandon Bartkowicz, Patrycja Kożuch i Natalia Matyjaszczyk z klasy 2B
2. Piotr Cieniuch z klasy 3B, Aleksandra Koperczak z klasy 2b i Przemysław Podleśny z klasy 2A,

Anna Okrasińska

47

XII Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej "Gwiezdny Krąg"

Mateusz Kołodziejczyk i Kacper Majcher
zakwalifikowali się do II etapu

opiekunowie klubu "EUROSTOP"

48

V Nocne Marsze na Orientację w Zawieprzycach

Zwycięzcami V Nocnych Marszów na Orientację okazali się:
I miejsce - Krystian Onyszko, Emil Salczyński
II miejsce - Alicja Fijołek, Julia Bednarska
II miejsce - Hugo Kielar, Przemysław Drabik
IV miejsce - Bartosz Tomala, Cezary Kuźma, Adam Bartoń

Katarzyna Płaszczewska
Łukasz Wasyluk

49

XVII Ogólnopolski Festiwal Herbertowski

Jury konkursowe w swoim werdykcie doceniło licealistów z II LO:
- w kategorii filmowej nagrodę otrzymał Krzysztof Kasperek z(1e)
- w kategorii fotograficznej wyróżnienie otrzymała Aleksandra Krupa (2c), która wykonała zdjęcie do wiersza „Do rzeki”
- w kategorii muzycznej wyróżnienia otrzymały: Magdalena Dąbrowska (2d) (wokal i gitara, interpretacja wiersza „Dwie krople”) oraz zespół: Aleksandra Kukiełka (wokal i gitara), Karolina Pudlak (keyboard) i Sara Kusio (skrzypce) (1a), które dokonały aranżacji muzycznej wiersza „Piosenka o nas”

Justyna Świderska-Niedobit
Aleksandra Solarz
Paweł Pasikowski

50

Konkurs MATPRET Matematyczne Preteksty

Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Karolina Borówka, Kaja Karwacka, Karol Pucek, Magdalena Skrzypiec i Aleksander Wójtowicz

Katarzyna Kowalczyk

51

Ogólnopolski Konkurs Logiczny

Do finału zakwalifikowali się:
Jan Adamek (1a) i Wojciech Zybała (2a)

Katarzyna Kowalczyk
Ewa Biernacka

52

Olimpiada z Fizyki

finalistą etapu centralnego PRZEMYSŁAW PODLEŚNY (2a)

Jolanta Prokopowicz

53

Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Wyniki II etapu Olimpiady WoPiERP:
1. Joanna Burdan 22 m. w województwie i 201 w kraju;
2. Mateusz Kołodziejczuk i Katarzyna Szczygieł 23 m. w województwie i 215/222 w kraju;
3. Alicja Fijołek i Agata Kanabus 24 m. w województwie i 245/246 w kraju;
4. Krzysztof Kasperek 26 m. w województwie i 274 w kraju;
5. Przemysław Kula 27 m. w województwie i 284 w kraju;

Elżbieta Mizio

54

LXVIII Olimpiada Matematyczna.

Przemysław Podleśny jest finalistą

Ewa Biernacka

55

VIII edycja Wiosennych Marszów na Orientację

Kategoria TJ liczyła 5,5 km, do odnalezienia było 9 PK i 2 LOP oraz wykonanie 3 zadań dodatkowych. W tym przedziale I miejsce wywalczyli: Nina Krawczak i Krzysztof Kasperek z, II miejsce - Klaudia Pydyś, Marta Piesta i Krystian Onyszko, III miejsce - Monika Kwas i Monika Kołodziejczuk

Katarzyna Plaszczewska

56

XII Miejski Konkurs Recytatorski „Strofy Miłości”

Wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły Natalia Grudzień, która interpretowała „Kwiaciarkę” J. Tuwima.
Komisja doceniła także Kaję Karwacką, przyznając jej wyróżnienie za „Orfeusza i Eurydykę”

Agnieszka Opolska
Justyna Świderska-Niedobit

57

Konkurs „Lekcje o Funduszach Europejskich” zorganizowany w ramach współpracy z Ministerstwem Rozwoju

Nagrodzeni:
klasa 2e - Patrycja Adamczyk, Katarzyna Lipska, Aleksandra Mazurek
klasa 1e - Marcin Ferenc, Mateusz Kołodziejczuk, Sara Kusio

Elżbieta Mizio

58

IV edycja Konkursu Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie

Michał Aftyka, (3g) znalazł się w wąskim gronie laureatów i uzyskał indeks KUL-u na wybrany przez siebie kierunek: bezpieczeństwo narodowe lub stosunki międzynarodowe

Adam Sabat

59

XXI Zjazd Oddziału Miejskiego PTTK im. Aleksandra Janowskiego w Lublinie

Brązową odznakę zasłużonych w pracy PTTK wśród młodzieży otrzymała p. Katarzyna Płaszczewska

odznaczenie

60

XVII Ogólnopolskim Festiwalu Herbertowskim organizowanym corocznie przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta w Lublinie pod honorowym patronatem pani Katarzyny Herbert.

- w kategorii filmowej nagrodę GRAND PRIX otrzymał Krzysztof Kasperek (1e)
- w kategorii fotograficznej wyróżnienie otrzymała Aleksandra Krupa (2c), która wykonała zdjęcie do wiersza „Do rzeki”
- w kategorii muzycznej wyróżnienia otrzymały: Magdalena Dąbrowska (2d) (wokal i gitara, interpretacja wiersza „Dwie krople”) oraz zespół: Aleksandra Kukiełka (wokal i gitara), Karolina Pudlak (keyboard) i Sara Kusio (skrzypce) (1a), które dokonały aranżacji muzycznej wiersza „Piosenka o nas” –

Justyna Świderska-Niedobit
Aleksandra Solarz
Paweł Pasikowski

61

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Przemysław Podleśny (2a) finalistą

Ewa Biernacka

62

Ogólnopolska Olimpiada "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego"

Mateusz Kołodziejczyk (1a) zajął 5. miejsce w województwie

Teresa Rojek

63

II Konkurs Poezji Śpiewanej Pamięci Jacka Kaczmarskiego organizowanym przez Dom Chemika w Puławach

Jakub Grzegorczyk (3c) wziął udział, został laureatem I etapu

Paweł Pasikowski

64

Konkurs Matematyczny im. Samuela Chróścikowskiego

Przemysław Podleśny (2a) zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1000zł

Ewa Biernacka

65

Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH

Krzysztof Oniszczuk (3a) został podwójnym laureatem - z matematyki i z fizyki,
Przemysław Podleśny (1a) z matematyki.

Ewa Biernacka
Jolanta Prokopowicz

66

MATPRET Matematyczne Preteksty

Magdalena Skrzypiec (Ia) zajęła II miejsce w Polsce w kategorii PG1.

Katarzyna Kowalczyk

67

XV edycja Olimpiady Znajomości Afryki

udział w etapie wojewódzkim Małgorzata Chrost (3d), Agnieszka Lisek (3d)

Katarzyna Płaszczewska

68

4 edycja Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o krajach hiszpańskojęzycznych Domeykiada 2017

Udział: Marcin Ferenc, Paweł Woźniak (1a), Przemysław Drabik (1b), Jakub Jaksim (1g)

Katarzyna Płaszczewska

69

V Ogólnopolski Turniej Szkół EKO

Udział w kategorii techniczno-inżynieryjnej i przyrodniczej: Weronika Bielak, Weronika Jeżowska i Karolina Nicpoń (2e)

Katarzyna Płaszczewska

70

IV Edycji Konkursu Wiedzy o Polsce, Europie i Świecie

Woźniak Jakub, Banasik Filip, Golonka Julia, Goluch Weronika (1g), Drabik Przemysław (1b) - laureaci

Katarzyna Płaszczewska

71

Międzynarodowe Zawody Matematyczne

drużyna Seniorów (Przemysław Podleśny, Dominik Rojek z kl IIa oraz Wiktoria Kaczorkiewicz, Krzysztof Oniszczuki i Bartosz Mazurek z kl. IIIa) zajęła 7 miejsce w Warszawie, 17 w Polsce (na 99 drużyn startujących) i 31 w rankingu międzynarodowym (na 405 drużyn). Drużyna Seniorów zajęła 3 miejsce w województwie lubelskim ulegając tylko drużynom z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie i Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie.

Drużyna Juniorów (Kaja Karwacka. Magdalena Skrzypiec, Jan Adamek, Mateusz Kołodziejczyk i Aleksander Wójtowicz - wszyscy z kl. Ia) osiągnęła również dobry wynik, tuż za miejscem nagradzanym w Warszawie, i podobnie 3 miejsce w województwie lubelskim, za drużynami z I LO im. Stanisława Staszica w Lublinie i Prywatnego Liceum im. Królowej Jadwigi, 77 miejsce w Polsce (na 126 drużyn), 170 na świecie (na 450 drużyn)

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk

72

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się: Edyta Filip, Przemysław Szymanek i Kinga Sobolewska kl. I C, Karolina Grabowska i Iga Szpanbrukier kl. I D

Katarzyna Płaszczewska

73

XI Powiatowym Konkursie pamięci Agnieszki Osieckiej

*w kategorii recytacji: II miejsce zdobyła SARA KUSIO
* w kategorii muzycznej: II miejsce zdobyła ALEKSANDRA KUKIEŁKA dyplom, wyróżnienie zdobyła WERONIKA PETERWAS

Justyna Świderska-Niedobit
Paweł Pasikowski

74

IX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej

W finale Wiktoria Pacek (Ig) i Magdalena Skrzypiec (Ia) zakwalifikowały się do "szczęśliwej dziesiątki". WIKTORIA PACEK została LAUREATKĄ KONKURSU, zdobywając nagrodę główną w postaci stypendium o wartości 3000 zł. Obie uczennice otrzymały cenne nagrody książkowe.

Anna Suchodolska

75

XV Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

Przemysław Podleśny, zajął drugie miejsce, uzyskał tytuł laureata i będzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej, która odbędzie się w stolicy Irlandii - Dublinie.

Ewa Biernacka

76

Olimpiada Informatyczna

Przemysław Podleśny (2a) zdobył brązowy medal. Jako laureat etapu centralnego Przemek ma wstęp na każdy kierunek informatyczny na dowolnej uczelni w Polsce.

-

77

II Konkurs Poezji śpiewanej Jacka Kaczmarskiego organizowanego przez Ośrodek Kultury w Puławach

Jakub Grzegorczyk zdobył wyróżnienie

Paweł Pasikowski

78

Olimpiadza Biologiczna

Filip Paśnik (3b) tytuł finalisty etapu okręgowego

Ewa Hajduk

79

V Konkurs Wiedzy Genetycznej

Filip Paśnik (3b) tytuł finalisty etapu wojewódzkiego

Ewa Hajduk

80

VIII Konkurs Biochemiczny

Filip Paśnik (3b) tytuł finalisty etapu wojewódzkiego

Ewa Hajduk

81

Mathématiquessansfrontiéres czyli Matematyka bez granic.

Uczniowie Ia jako zespół klasowy zajęli 1 miejsce w regionie krajowym, 1 miejsce w województwie lubelskim i 7 miejsce w kraju w międzynarodowym konkursie "Matematyka bez granic"

Uczniowie klasy Ib i Ie
ex aequo na 5 miejscu w regionie, 5 miejscu w województwie i 42 miejscu w kraju

(w Polsce w liceach uczestniczyło 9709 uczniów z 331 klas ze144 szkół)

Katarzyna Kowalczyk
Eliza Czerska-Pokraka
Iwona Bronst

82

IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Geograficznego "Geo-Planeta" Plus

Anna Romanek z kl. II C zajęła II miejsce w Polsce uzyskując tytuł laureata krajowego w kategorii licealista dyplom

Agnieszka Lisek z kl. III D uzyskała bardzo dobry wynik w kraju dyplom

Małgorzata Chrost, również z kl. III D - wyróżnienie dyplom

Katarzyna Płaszczewska

83

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

uczniowie II LO zajęli III miejsce w rejonowym etapie dyplom puchar

Konrad Pcian

84

SYMULACJA OBRAD PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

I miejsce (tablety) zdobyła frakcja „Grupa Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów w Parlamencie Europejskim”, w składzie której zasiadała reprezentantka II LO – Kaja Karwacka

Konrad Pcian

85

Kangur Matematyczny 2017

Przemysław Podleśny kl.2a – bardzo dobry wynik w kategorii Student dla klas drugich.

6 osób zostało wyróżnionych:
W kategorii Junior klas pierwszych:
Aleksander Wójtowicz kl. 1a
Magdalena Skrzypiec kl. 1a
Kaja Karwacka kl. 1a
Karolina Borówka kl. 1a

W kategorii Student klas trzecich:
Bartosz Mazurek kl. 3a
Wiktoria Kaczorkiewicz kl. 3a

Ewa Biernacka
Katarzyna Kowalczyk

86

Ogólnopolski konkursu z zakresu przedsiębiorczości przeprowadzony w ramach Akademii Przedsiębiorczości na Wydziale Nauk Ekonomicznych SGGW w Warszawie

KAJA KARWACKA z klasy Ia została LAUREATKĄ dyplom
nagroda indeks na WNE SGGW w Warszawie

FINALISTAMI konkursu zostali:
Patrycja Adamczyk 2e dyplom
Adriana Franczak 2e dyplom
Karol Iwanek 2e dyplom
Olga Kujawa 2e dyplom
Katarzyna Lipska 2e dyplom
Aleksandra Mazurek 2e dyplom

W konkursie wzięło udział 51 uczniów z II LO. 22 uczniów otrzymało dyplom ukończenia Akademmii Przedsiębiorczości

Elżbieta Mizio

87

XX Wojewódzki Konkurs Filatelistyczny z cyklu "Moja mała ojczyzna"

Karolina Grabowska (klasa 1d) i Klaudia Pydyś (klasa 1c) zajęły ex aequo II miejsce, a Iga Szpanbrukier (klasa 1d) - miejsce III.

Katarzyna Płaszczewska

88

NIL NISI BENE - konkurs oratorski

Karolina Grzelczak II miejsce

Justyna Świderska - Niedobit

89

XXVI Konkurs Literacki im. Ludwika Stanisława Licińskiego

Nagrody otrzymały:
Patrycja Kutnik z kl. II c - za opowiadanie pt. „Szklane róże” dyplom
Anna Romanek z kl. II c - za opowiadanie pt. „Blagier” dyplom
Emilia Czukiewska z kl. II g - za opowiadanie pt. „Margot” dyplom

Aleksandra Solarz

90

"Wielki Test o Bolesławie Prusie"

Natalia Kosior z kl. II c, Oliwia Kuśmierzak z klasy II g oraz Przemysław Szlachta z kl. III g otrzymali wyróżnienia

Aleksandra Solarz

91

VII edycja Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego "Powtórka przed Maturą"

Brandon Bartkowicz - uczeń klasy II b został laureatem dyplom

Ewa Hajduk

92

XII Ogólnopolski Konkurs Norwidowski

Aleksandra Kukiełka (wokal i gitara) Sara Kusio (skrzypce) oraz Karolina Pudlak (wszystkie uczennice z klasy 1a) zdobyły I miejsce

Paweł Pasikowski

93

XXIV Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy "Poznajemy Ojcowiznę"

na etapie wojewódzkim
II miejsce - Karolina Grabowska i Iga Szpanbrukier z kl. I d- w kategorii multimedialnej
III miejsce - Kinga Sobolewska i Przemysław Szymanek z kl. Ic- w kategorii multimedialnej zespołowej
IV miejsce - Edyta Filip z kl. Ic w kategorii indywidualnej

Katarzyna Płaszczewska

94

Ogólnopolski rankingu IT SZKOŁA

II LO zajęło w roku szkolnym 2016/2017
VI lokatę na najaktywniejszą szkołę w Polsce,
a I miejsce w województwie lubelskim

Elzbieta Mizio

95

Ogólnopolski konkurs GRAND IT TEST

MARCIN FERENC (1a) zajął bardzo wysokie 22 miejsce, zdobywając 26527 pkt.

Elżbieta Mizio

96

-

-

-

Osiągnięcia sportowe

L.p.

Nazwy konkursów

Uczestnicy zawodów

Nauczyciel prowadzący

1

Powiatowe Współzawodnictwo Sportowe Szkół LICEALIADA za rok szkolny 2015/16

Nasze liceum zajęło II miejsce
dyplom

Nauczyciele wychowania fizycznego

2

XVI Memoriał Ryszarda Kalbarczyka w Indywidualnych Biegach Przełajowych

W kategorii szkól ponadgimnazjalnych nasza uczennica - Natalia Mitura, zajęła II miejsce w biegu na dystansie 1000m
Wysokie lokaty zajęli również:
Agata Wasilewska (IIIB) - V miejsce -bieg 1000m
Ziemichód Mateusz (IIA) - V miejsce, Piotr Błaszczak (IIIE), również V miejsce (chłopcy biegali na dystansie 2000m, w różnych kategoriach wiekowych)

Urszula Jedut
Ryszard Gierach

3

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt

II miejsce
Zawodnicy:
Wasilewska Agata – IIIB, Marzęta Weronika - IIIA,Sienkiewicz Aleksandra – IID, Borzęcka Maja – IID, Meksuła Monika – IID, Sidor Paulina – ID, Robak Natalia –IIA, Rybak Karolina – IIA, Piskorska Wiktoria – IIA, Mitura Natalia – ID, Budzyńska Aleksandra – IB

Urszula Jedut

4

Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców

III miejsce
Zawodnicy:
Salczyński Emil – II G, Melchior Dominik, Goluch Bartłomiej – III A, Baran Antek – I D, Sykut Alan – II B, Ziemichód Mateusz – II A, Onyszko Krystian – I C, Musiał Paweł – I D, Najda Łukasz – I G, Serwin Andrzej, Błaszczak Piotr – III E

Ryszard Gierach

5

LIGA LEKKOATLETYCZNA DZIEWCZĄT

II miejsce w powiecie
III miejsce w rejonie

Zawodnicy:
Matyjaszczyk Dorota – Ig, Sidor Paulina – Id, Mitura Natalia – Id, Gontarczyk Klaudia - Ic, Budzyńska Aleksandra – Ib, Dąbrowska Dorota – Ib, Kot Paulina - Ic, Robak Natalia – IIa, Borzęcka Maja – IId, Meksuła Monika – IId, Sienkiewicz Aleksandra – IId, Gazda Andżelika – IIG, Urban Katarzyna – IIg, Wasilewska Agata – IIIb, Kutnik Dagmara – IIIg, Lisek Paula - IIID

Urszula Jedut

6

LIGA LEKKOATLETYCZNA CHŁOPCÓW

II miejsce w powiecie
Zawodnicy:
Ziemichód Mateusz – IIa, Błaszczak Piotr – IIIe, Kula Michał – IIId, Goluch Bartłomiej – IIIa, Lipski Michał – IIe, Skrobowski Michał – IIe, Kobyłka Szymon – IIe, Garbacz Wiktor – IIe, Baran Antoni – Ie, Najda Łukasz – Ig, Muzyka Kacper – Ie, Lato Szymon - Ie, Marzęda Nikodem- Ie, Badurowicz Paweł – Id, Bogusz Bartłomiej - Ia

Marcin Świderek

7

XVI Rowerowy Tor Przeszkód

zespół II LO w składzie:
Bogumiła Olejniczek (IIIc), Adrian Pękala (IIe) i Szymon Lato (Ie),
zajął I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
Szymonowi Lato zajął I miejsce w kategorii indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych. Główna nagroda turnieju - rower górski, który stał się własnością Szymona.

Urszula Jedut

8

Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

Wiktoria Piskorska II A - III miejsce
Małgorzata Zgodzińska II B - VII-VIII miejsce
Damian Orzeł III D - VII-VIII miejsce
Andrzej Serwin III D - IX-XII miejsce
Damian Szostak II C - IX-XII miejsce

Wiktoria Piskorska reprezentowała naszą szkołę na Mistrzostwach Rejonu w Dęblinie 14.11.2016r. Piskorska Wiktoria (II A) zajęła IX-XII miejsce w rejonie w Indywidualnym Tenisie Stołowym.

Małgorzata Czarniecka

9

Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych

Drużyna II LO w składzie: Bartosz Mazurek (IIIA), Dominika Kula (IIIA), Alan Sykut (IIB) oraz Michał Pióro (IIA) zajęła II miejsce

Ryszard Gierach

10

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w pływaniu sztafetowym i indywidualnym.

drużyna dziewcząt, jak i chłopców, zajęła I miejsca w sztafetach pływackich 10x25m.

Oto składy naszych sztafet:
Dziewczęta:
Kutnik Dagmara – IIIg, Robak Natalia – IIa, Rybak Karolina – IIa, Grudzień Natalia – IIa, Szymanek Julia – IIa, Florek Michalina – IIa, Gontarczyk Klaudia – Ic, Mitura Natalia – Id, Pacek Wiktoria – Ig, Golonka Julia – Ig
Chłopcy: Kuźma Cezary – Ia, Kula Przemysław – Ie, Lato Szymon – Ie, Tabała Mateusz – Ie, Lipski Michał – IIe, Lisek Radosław – IIc, Pióro Michał – IIa, Czechowski Karol – IIa, Michalak Bartosz – IIa, Kula Michał - IIId

W pływaniu indywidualnym nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
- w stylu dowolnym dziewcząt (50m):
I miejsce – Robak Natalia IIa
II miejsce – Tabała Ada – IIIa
IIImiejsce – Kutnik Dagmara – IIIg
- w stylu dowolnym chłopców:
III miejsce – Kuźma Cezary - Ia
- w stylu grzbietowym dziewcząt:
I miejsce – Borzęcka Maja - IId
II miejsce – Rybak Karolina – IIa
- w stylu grzbietowym chłopców:
I miejsce – Tabała Mateusz – Ie
III miejsce – Michalak Bartosz – IIa
- w stylu klasycznym dziewcząt:
I miejsce – Gontarczyk Klaudia – Ic
II miejsce – Szymanek Julia – IIa
- w stylu klasycznym chłopców:
II miejsce – Lato Szymon – Ie
III miejsce – Czechowski Karol – IIa

Urszula Jedut
Marcin Świderek

11

Mistrzostwa Rejonu w pływaniu w Puławach

Sztafeta dziewcząt z naszej szkoły zajęła wysokie IV miejsce.

Indywidualnie najlepszą lokatę uzyskała MAJA BORZĘCKA – II miejsce w stylu grzbietowym, zapewniając sobie awans do zawodów rangi wojewódzkiej.

W stylu dowolnym NATALIA ROBAK zajęła miejsce IV, natomiast KLAUDIA GONTARCZYK, która płynęła stylem klasycznym, również lokatę IV

Urszula Jedut

12

Powiatowe Zawody w Halowej Piłce Nożnej Chłopców

Drużyna chłopców z naszej szkoły zajęła II miejsce

Oto skład drużyny: Lato Szymon Ie, Muzyka Kacper Ie, Najda Łukasz Ig, Gajos Jakub Ig, Golonka Mateusz Ic, Skrobowski Michał IIe, Kobyłka Szymon IIe, Michalak Bartosz IIa, Aftyka Aleks IIIa, Baran Michał IIIa, Kaźmierski Sylwester IIIa, Strachowski Dominik IIIa, Kula Michał IIId, Golda Arkadiusz IIIe.

Marcin Świderek

14

Mistrzostwa Powiatu Lubartowskiego w siatkówce dziewcząt

Drużyna II LO zajęła I miejsce

Zespół grał w następującym składzie: Kozak Patrycja - IIIB, Bodziak Agnieszka - IIIB, Drozd Agata - IIIb, Marzęta Weronika - IIIA, Piskorska Wiktoria -IIA, Koperczak Aleksandra -IIB, Płowaś Weronika - IIB, Meksuła Monika - IID, Gomoła Klaudia - ID

Urszula Jedut

15

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców

Drużyna II LO zajęła w nich I miejsce

Skład: Rojek Dominik, Góźdź Adrian (2A), Garbacz Wiktor, Skrobowski Michał, Kobyłka Szymon, Lipski Michał (2E), Baran Michał (3A), Wilkowicz Wiktor (3B), Rola Przemysław (3G).

Ryszard Gierach

16

Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, a drużyna chłopców III miejsce

Reprezentacja naszej szkoły wystąpiła w następującym składzie:
Dziewczęta: Piskorska Wiktoria II A, Zgodzińska Małgorzata II B, Wójcik Lidia I C
Chłopcy: Szostak Damian II C, Serwin Andrzej III D, Orzeł Damian III D

Małgorzata Czarniecka

17

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt

Reprezentantki naszej szkoły zajęły III miejsce dyplom puchar
Skład drużyny: Monika Meksuła II D, Karolina Rybak II A, Angelika Gazda II G, Adrianna Gierach III E, Weronika Lis II G, Milena Furtak II G, Aleksandra Koperczak II B, Renata Iwanek II D, Katarzyna Gaweł II C, Bogusława Olejniczek III C, Iga Szpanbrukier I D, Aleksandra Sienkiewicz II D, Angelika Mucha II D

Małgorzata Czarniecka

18

Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt

II LO - I miejsce
Skład drużyny: Rybak Karolina II A, Rodzik Marta III B, Rybak Natalia II A, Nowosad Angelika I D, Mazurek Aleksandra II E, Lech Izabella III B, Kutnik Dagmara III G, Gierach Adrianna III E, Gaweł Katarzyna II C, Cieniuch Justyna I D, Bordzoł Monika I B

Małgorzata Czarniecka

19

Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców

II miejsce II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
1. Garbacz Wiktor II e
2. Góźdź Adrian II a
3. Lato Szymon I e
4. Lipski Michał II e
5. Onyszko Krystian I c
6. Pękala Adrian II e
7. Rojek Dominik II a
8. Rola Przemysław III g
9. Skrobowski Michał II e
10. Sykut Alan II b
11. Wilkowicz Wiktor III b
12. Woźniak Paweł I a

Marcin Świderek

20

Turniej Koszykówki Mężczyzn o Puchar JM Rektora UMCS

II miejsce
Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
1. Garbacz Wiktor II e
2. Góźdź Adrian II a
3. Lato Szymon I e
4. Lipski Michał II e
5. Onyszko Krystian I c
6. Pękala Adrian II e
7. Rojek Dominik II a
8. Rola Przemysław III g
9. Skrobowski Michał II e
10. Sykut Alan II b
11. Wilkowicz Wiktor III b
12. Woźniak Paweł I a
13. Gajos Jakub I g

Marcin Świderek

21

AMERICAN SCHOOL OF WARSAW

Na 22 startujące drużyny zajęliśmy 10 miejsce w szachach błyskawicznych co przy startujących trzech zawodnikach uważamy za sukces oraz 18 miejsce w szachach tempo gry 15 min

Nasza drużyna: Alan Sykut (IIA), Michał Pióro (IIB) oraz Dominika Kula (IIIA)

Ryszard Gierach

22

Rozgrywki finałowe koszykówki dziewcząt "LICEALIADA"

V miejsce dyplom

Skład drużyny: Rybak Karolina II A, Rodzik Marta III B, Nowosad Angelika I D, Gierach Adrianna III E, Gaweł Katarzyna II C, Bordzoł Monika I B, Rusinek Julia II B, Lech Izabela III B, Mazurek Aleksandra II E

Małgorzata Czarniecka

23

Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej dziewcząt

Nasza reprezentacja w składzie:
Gomoła Klaudia, Czarnecka Natalia, Ściseł Ola, Kuć Ewelina, Rybak Gabriela, Wójcik Lidia, Gontarczyk Klaudia, Rybak Karolina, Nicpoń Karolina, Ostęp Anna, Kosik Adrianna, Kosior Natalia, Kujawa Olga - zajęła II miejsce

Ryszard Gierach

24

Koszykówka dziewcząt "LICEALIADA" - półfinał

II miejsce dyplom

Skład drużyny: Rybak Karolina II A, Rodzik Marta III B, Rybak Natalia II A, Nowosad Angelika I D, Gierach Adrianna III E, Gaweł Katarzyna II C, Cieniuch Justyna I D, Bordzoł Monika I B, Rusinek Julia II B

Małgorzata Czarniecka

25

-

-

-

26

-

-

-

Serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów.