Osiągnięcia uczniów II LO w roku szkolnym 2022/2023

Wykaz uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie biorących udział w olimpiadach przedmiotowych, konkursach, turniejach, zawodach w roku szkolnym 2022/2023

 L.p.  Nazwy konkursów  Uczestnicy Nauczyciel prowadzący
 1. Etap szkolny IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym I Miejsce (ex aequo): Adrianna Golonka kl. IVh, Wiktoria Jemielniak kl. Ic, Jakub Ścierzyński kl. IVg Anna Kowalska
 2. Etap powiatowy IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

I Miejsce: Adrianna Golonka kl. IVh,

II Miejsce: Jakub Ścierzyński kl. IVg

III Miejsce: Wiktoria Jemielniak kl. Ic,

Anna Kowalska
 3. IV Ogólnopolski Festiwal Piosenek Eleni "Po słonecznej stronie życia" w Bielawie
I miejsce
Piotr Bagun kl. IIa
Paweł Pasikowski
4. XVIII Festiwal Pieśni Patriotycznej "Pieśń Ojczyzny Pełna" w Kocku
Nagroda Grand Prix
Piotr Bagun kl. IIa
Paweł Pasikowski
5.
Finał
IX Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

V Miejsce: Adrianna Golonka kl. IVh,

IX Miejsce: Wiktoria Jemielniak kl. Ic

XI Miejsce: Jakub Ścierzyński kl. IVg,

Anna Kowalska
6. XXVI Jesienny Konkurs Recytatorski Wyróżnienie: Juliusz Baran kl. II a Agnieszka Wasil
7. I Olimpiada Gier Planszowych IPN (eliminacje wojewódzkie)
I miejsce
Skład drużyny: Jakub Ścierzyński kl. IVg, Jakub Guz kl. IVg, Bartłomiej Lemieszek kl. IVg, Bartosz Mierzwiński kl. IVg
 
II miejsce
Skład drużyny: Małgorzata Błonka kl. IIIb, Bartłomiej Krupa kl. IIIb, Maja Gałązka kl. IIIb, Natalia Pożarowszczyk kl. IIIb
 
III miejsce: Antoni Obodziński kl. Ia
 
III miejsce: Bartłomiej Obodziński kl. IIIa
Barbara Kukier
8. Olimpiada Statystyczna Do etapu okręgowego awansowali: Krzysztof Domiński kl. IIIa, Mikołaj Lato kl. IIIa, Bartłomiej Obodziński kl. IIIa
Ewa Biernacka
9. Olimpiada Lingwistyki Matematycznej Do półfinału zakwalifikowali się: Jakub Ścierzyński kl. IVg, Jakub Guz kl. IVg, Mikołaj Lato kl. IIIa Ewa Biernacka, Elżbieta Warszawska
10. Olimpiada Wiedzy o Prawie Do eliminacji okręgowych zakwalifikowali się: Wiktoria Kopciuch kl. IVi, Wiktor Jabłoński kl. IVi
Adam Sabat
11. Olimpiada Historyczna Do eliminacji okręgowych zakwalifikowali się: Martyna Hulajko kl. IIb, Wiktor Jabłoński kl. IVi, Maciej Milewski kl. IVj
Barbara Kukier
12. Olimpiada Biologiczna Do etapu okręgowego zakwalifikował się: Michał Czerski kl. IVh
Marta Fąk
13. XXI Olimpiada Znajomości Afryki Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Jakub Ścieżyński kl. IVg, Michał Ślifirczyk kl. IIa
Katarzyna Płaszczewska
14. Międzyszkolny Konkurs KARAOKE

I miejsce: Piotr Bagun kl. IIa

II miejsce: Agata Zyga kl. IIIb

Paweł Pasikowski
15. XVI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z geografii z elementami geologii

Do II etapu zakwalifikowali się: Krzysztof Domiński kl. IIIa, Aleksandra Drozd kl. IVj, Joanna Krok kl. IVj

Katarzyna Płaszczewska
16. XVI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z matematyki

Do II etapu zakwalifikowali się: Krzysztof Domiński kl. IIIa, Jakub Ścierzyński kl. IVg, Jakub Guz kl. IVg, Sylwia Rysiowska kl. IVg

Ewa Biernacka
17. XVI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z fizyki

Do II etapu zakwalifikowali się: Krzysztof Domiński kl. IIIa, Jakub Ścierzyński kl. IVg,

Jolanta Prokopowicz
18. XVI Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH" z chemii

Do II etapu zakwalifikował się: Michał Czerski kl. IVh

Agnieszka Siodłowska
19. LIII Olimpiada Literatury i Języka Polskiego

Do II etapu zakwalifikował się: Wiktor Jabłoński kl. IVi

Agnieszka Opolska
20. XLIX Olimpiada Historyczna

Do części ustnej II etapu (wojewódzkiego) zakwalifikował się: Wiktor Jabłoński kl. IVi

Barbara Kukier
21. XLIX Olimpiada Historyczna

Do III etapu (centralnego) zakwalifikował się: Wiktor Jabłoński kl. IVi

Barbara Kukier
22. 64. Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Do III etapu (centralnego) zakwalifikował się: Wiktor Jabłoński kl. IVi

Adam Sabat
23. Ogólnopolski Konkursu Matematyczny im. gen. Sylwestra Kaliskiego

Do finału zakwalifikowali się:  Krzysztof Domiński kl. IIIa, Jakub Ścierzyński kl. IVg, Jakub Guz kl.IV g

Ewa Biernacka
24. Szkolna Internetowa Gra Giełdowa SIGG dla uczniów szkół ponadpodstawowych

18 miejsce w województwie (na 376 zespołów) zajęli: Franciszek Rodak kl. IIIc, Maciej Ciołecki kl. IIIc, Kacper Zagajski kl. IIIc

Urszula Żurawska
Zawody sportowe    
1. Mistrzostwa Powiatu w drużynowych i indywidualnych biegach przełajowych
Klasyfikacja indywidualna:
 
I miejsce - Klaudia Matyjaszczyk kl. Ii
II miejsce - Gabriel Obodziński kl. IVg
III miejsce - Olaf Oniszczuk kl. IIa
 
Klasyfikacja drużynowa:
 
Dziewczęta II miejsce
Skład drużyny: K. Matyjaszczyk kl. 1i, W.  Wiśniewska kl. 1e
 
Chłopcy I miejsce
Skład drużyny: A. Obodziński kl.  1a, O. Oniszczuk kl. 2a, N. Chumachenko kl. 2a, B. Obodziński kl. 3a, B. Rzechuła kl. 3a, M. Urban kl. 3a, M. Kosior kl. 3a, G. Obodziński kl. 4g
Marcin Świderek
2. „Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!” - eliminacje wojewódzkie w tenisie stołowym
Kategoria dziewcząt:
I miejsce - Aleksandra Zgierska kl. Ik
II miejsce - Agata Lipska kl. IVj
Kategoria chłopców:
III miejsce - Rafał Pawłowski -kl. IIId
IV miejsce - Bartosz Wójtowicz kl. If
V miejsce - Błażej Kondracki kl. IIa
XIII-XVI miejsce - Kacper Wilkowicz kl. IIIa
Małgorzata Czarniecka
3. Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców
Drużyna dziewcząt
II miejsce
Skład drużyny: Joanna Grodek kl. 1f, Julia Niedziela kl. 1f, Klaudia Matyjaszczyk kl. 1i, Klaudia Podleśna kl. 1i, Jagoda Majcher kl. 3d, Zuzanna Tomasiak kl. 3d
 
Drużyna chłopców II miejsce
Skład drużyny: Antoni Obodziński kl. 1a, Olaf Oniszczuk kl. 2a, Bartłomiej Obodziński kl. 3a, Bartosz Rzechuła kl. 3a, Mateusz Urban kl. 3a, Gabriel Obodziński kl. 4g Michał Kosior kl. 3a – zawodnik rezerwowy.
Marcin Świderek
4. Mistrzostwa Rejonu w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców
Drużyna chłopców II miejsce
Skład drużyny: Antoni Obodziński kl. 1a, Olaf Oniszczuk kl. 2a, Bartłomiej Obodziński kl. 3a, Mateusz Urban kl. 3a, Jan Pióro kl. 4g, Gabriel Obodziński kl. 4g
Marcin Świderek
5. Mistrzostwa Województwa w sztafetowych biegach przełajowych
Drużyna chłopców VIII miejsce
Skład drużyny: Antoni Obodziński kl. 1a, Olaf Oniszczuk kl. 2a, Bartłomiej Obodziński kl. 3a, Nazar Chumacheno kl. 2a, Jan Pióro kl. 4g, Gabriel Obodziński kl. 4g, Mateusz Urban kl. 3a – zawodnik rezerwowy.
 Marcin Świderek
6. Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu chłopców i dziewcząt

II miejsce: sztafeta dziewcząt i chłopców

Sztafeta dziewcząt: Iga Goleń kl. 2a, Jagoda Mysiak kl. 1d, Małgorzata Urban kl. 2a, Natalia Pożarowszczyk kl. 3b, Alicja Wetoszka kl. 3a, Zuzanna Matyjaszczyk kl. 2c

Sztafeta chłopców: Misztal Wojciech kl. 1b, Grzeszczak Kajetan kl. 3a, Obodziński Antoni kl. 1a, Barszczyk Piotr kl. 3a, Kostyła Igor kl. 1 b, Fiutka Andrzej kl. 1a

Marcin Świderek
7. Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu chłopców i dziewcząt

Igor Kostyła kl. 1b I miejsce w stylu motylkowym

Iga Goleń kl. 2a I miejsce w stylu klasycznym

Małgorzata Urban kl. 2a II miejsce w stylu klasycznym

Mateusz Florek kl. 1c I miejsce w stylu klasycznym

Wojciech Misztal kl. 1b II miejsce w stylu klasycznym

Wiktoria Mysiak kl. 1h III miejsce w stylu grzbietowym

Alicja Wetoszka kl. 3a III miejsce w stylu dowolnym

Marcin Świderek
8. Turniej "Siatkarski Top"
V miejsce
Skład Drużyny: Maja Sobiesiek kl. 1g, Magdalena Miedzowska kl. 1k, Katarzna Drozd kl. 2a, Zuzanna Tomasiak kl. 3d, Aleksandra Sabat kl. 3c, Andrzej Fiutka kl. 1a, Karol Zybała kl. 2a, Karol Gwiazda kl. 3b, Dawid Gębal kl. 3a, Franciszek Grądek kl. 3a, Bartosz Pomorski kl. 3a, Jakub Dobroczński kl. 4g, Kacper Nowak kl. 4g
Marcin Świderek
9. Pływackie Mistrzostwa Rejonu
V miejsce - sztafeta męska
Skład sztafety: Antoni Obodziński kl. 1a, Andrzej Fiutka kl. 1a, Igor Kostyła kl. 1b, Wojciech Misztal kl. 1b, Mateusz Florek kl. 1c, Piotr Barszczyk kl. 2a, Olaf Oniszczuk kl. 2a
 
II miejsce (pływanie indywidualne - styl klasyczny): Iga Goleń kl. 2a
III miejsce (pływanie indywidualne - styl motylkowy): Igor Kostyła kl. 1c
Marcin Świderek
10. Mistrzostwa Powiatu w Drużynowym Tenisie Stołowym Chłopców i dziewcząt
I miejsce - Drużyna Dziewcząt
Skład drużyny: Aleksandra Zgierska Ik, Agata Lipska IVj
 
II miejsce - Drużyna Chłopców
Skład drużyny: Bartosz Wójtowicz If, Rafał Pawłowski IIId, Błażej Kondracki IIa, Kacper Wilkowicz IIIa
Małgorzata Czarniecka
11. Mistrzostwa Województwa w Pływaniu

Iga Goleń kl. IIa - VIII miejsce w stylu klasycznym

Igor Kostyła kl. Ic - XIII miejsce w stylu motylkowym

Marcin Świderek
12. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców
I miejsce - Drużyna dziewcząt
Skład drużyny: Natalia Budzyńska 2a, Katarzyna Drozd 2a,  Iga Goleń 2a, Oliwia Kołkiewicz 1d, Aleksandra Krasucka 1h,  Maja Krasucka 1c,  Alexandra Marzec 2a,  Klaudia Matyjaszczyk 1i, Magdalena Miedzowska 1k,  Aleksandra Sabat 3c,  Malwina Sidor 3c,  Maja Sobiesiek 1g,  Zuzanna Tomasiak 3d, Klaudia Marczak 4j
 
III miejsce - Drużyna chłopców
Skład Drużyny: Nazar Chumachenko 2a, Jakub Dobroczyński 4g, Andrzej Fiutka 1a, Dawid  Gębal 3a, Franciszek Grądek 3a, Karol Gwiazda 3b, Kacper Nowak 4g, Bartosz Pomorski 3a, Igor Rudziński, Michał Ślifirczyk 2a, Aleksander Świderek 2a, Karol  Zybała 2a
Marcin Świderek
13. Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym "Z UKS-u do AZS-u"

I miejsce: Agata Lipska kl. IVj

V miejsce: Bartosz Wójtowicz kl. If

Miejsca IX-XII: Błażej Kondracki kl. IIa,  Rafał Pawłowski kl. IIId

Małgorzata Czarniecka

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!