„Halo, tu Europa”

Szkolny Klub Europejski „EUROSTOP” zachęca do obejrzenia krótkich filmów z cyklu „Halo, tu Europa” skierowanych przede wszystkim do młodzieży. Przybliżają one słuchaczom historię UE, jej symbole, główne idee i priorytety.

Akcję informacyjną zorganizowało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, a do projektu zaproszono m.in. ekspertów Team Europe, a także specjalistów z KE i spoza unijnych instytucji.

W pierwszym odcinku słuchacze poznają znaczenie symboli Unii Europejskiej, a kolejne odcinki dotyczyć będą historii powstania UE, bezpieczeństwa wspólnoty (zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego), ekologii i Europejskiego Roku Młodzieży.

Filmy:

„Co naprawdę symbolizują gwiazdy na fladze Unii Europejskiej? Symbole UE”

„Narodziny Unii Europejskiej”

„Erasmus to nie wszystko - Unia Europejska dla Młodych”

„Kompas Strategiczny - nasze bezpieczeństwo w UE”

„Czy Unia Europejska gwarantuje nam bezpieczeństwo?”

Europejski Uniwersytet Latający

14 grudnia 2021 r. przedstawiciele Szkolnego Klubu Europejskiego z II LO wzięli udział w webinarium  dotyczącym tematyki ochrony klimatu. Wydarzenie pt. „Nasza planeta, nasza przyszłość - jak i dlaczego powinniśmy dbać o naszą planetę” zostało zorganizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w ramach programu Europejski Uniwersytet Latający.

Czytaj więcej: Europejski Uniwersytet Latający

Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

W dniu 15 kwietnia 2021 r. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROSTOP” wzięli udział w Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka w formie online.

Głównym celem Zjazdu było pokazanie młodzieży możliwości, jakie oferuje Unia Europejska oraz szans, które niesie za sobą nowa perspektywa europejska. Młodzież uzyskała niezbędne informacje i wskazówki do skorzystania z programów i informacji na temat mobilności i inicjatyw międzynarodowych.

Czytaj więcej: Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka