Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

W dniu 15 kwietnia 2021 r. członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego „EUROSTOP” wzięli udział w Zjeździe Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka w formie online.

Głównym celem Zjazdu było pokazanie młodzieży możliwości, jakie oferuje Unia Europejska oraz szans, które niesie za sobą nowa perspektywa europejska. Młodzież uzyskała niezbędne informacje i wskazówki do skorzystania z programów i informacji na temat mobilności i inicjatyw międzynarodowych.

Czytaj więcej: Zjazd Szkolnych Klubów Aktywnego Europejczyka

Sukces klasy Ia

Z radością informujemy, że dnia 6 lutego 2020 r. klasa I A jako zespół zakwalifikowała się do drugiego etapu konkursu z wiedzy o Unii Europejskiej "Euroscola", który skierowany jest do uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych.

Organizatorem konkursu jest Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Główna nagroda to wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, gdzie odbędzie się spotkanie zwycięzców "Euroscoli" z całej Unii Europejskiej.

Zadaniem konkursowym w II etapie jest stworzenie filmu, fotoreportażu, eseju lub memu do wybranego przez uczniów motywu przewodniego.