Anielski grudzień – piękny i pracowity

Anielski grudzień – piękny i pracowity_2

Wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie tradycyjnie już czas przedświąteczny wypełniony mają po brzegi działaniami. Zbiórki żywności i robienie  świątecznych kartek – to zadania na ten wyjątkowo trudny w tym roku czas. Ale w II LO, od wielu już lat, nie tylko wolontariusze Szkolnego Klubu, ale cała społeczność szkolna zaangażowana jest w pomoc potrzebującym.

Czytaj więcej: Anielski grudzień – piękny i pracowity

II LO prezentuje... (cz. 4)

W II Liceum Ogólnokształcącym im., P. Firleja w Lubartowie działa Szkolny Klub Wolontariusza „Anioły z II LO", który powstał 2002 roku. Od początku opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest Justyna Świderska-Niedobit. Od tego czasu wolontariusze podejmują wiele działań na rzecz potrzebujących, które realizowane są regularnie i z wielkim zaangażowaniem.

Czytaj więcej: II LO prezentuje... (cz. 4)

Wolontariat

Wolontariat_1
Pandemia sprawiła, że działalność Aniołów w tym roku była wyjątkowo trudna. Nie skupiamy się jednak na tym, czego nie udało się zrobić. Praca wykonana w ubiegłym roku m.in. zbiórki darów zaowocowały możliwością wsparcia Drużyny Marzeń i przekazaniem artykułów szkolnych, artystycznych oraz zabawek dla dzieci z polskiego przedszkola oraz dla dzieci z potrzebujących, polskich  rodzin na Ukrainie.To już od 15 lat wolontariusze z IILO są częścią grudniowej magii we Lwowie.Wierzymy, że już niedługo pojedziemy na Ukrainę żeby pomagać, pracować i wspierać tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Bo Anioły z IILO wiedzą, co jest w życiu najważniejsze.