II LO prezentuje... (cz. 4)

W II Liceum Ogólnokształcącym im., P. Firleja w Lubartowie działa Szkolny Klub Wolontariusza „Anioły z II LO", który powstał 2002 roku. Od początku opiekunem Szkolnego Klubu Wolontariusza jest Justyna Świderska-Niedobit. Od tego czasu wolontariusze podejmują wiele działań na rzecz potrzebujących, które realizowane są regularnie i z wielkim zaangażowaniem.

Czytaj więcej: II LO prezentuje... (cz. 4)

Wolontariat

Wolontariat_1
Pandemia sprawiła, że działalność Aniołów w tym roku była wyjątkowo trudna. Nie skupiamy się jednak na tym, czego nie udało się zrobić. Praca wykonana w ubiegłym roku m.in. zbiórki darów zaowocowały możliwością wsparcia Drużyny Marzeń i przekazaniem artykułów szkolnych, artystycznych oraz zabawek dla dzieci z polskiego przedszkola oraz dla dzieci z potrzebujących, polskich  rodzin na Ukrainie.To już od 15 lat wolontariusze z IILO są częścią grudniowej magii we Lwowie.Wierzymy, że już niedługo pojedziemy na Ukrainę żeby pomagać, pracować i wspierać tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Bo Anioły z IILO wiedzą, co jest w życiu najważniejsze.

Mikołajkowy weekend Aniołów z II LO

MIKOŁAJKOWY WEEKEND ANIOŁÓW Z II LO_22

Rozpoczęli swoją pracę w piątek. Nie mieli nawet czasu świętować. 5 grudnia obchodzili Międzynarodowy Dzień Wolontariusza a już w piątek 8 mikołajowych drużyn wyruszyło z II LO do dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 4 oraz do uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Niosąc radość, słodkie upominki i magię świąt wolontariusze wywołali uśmiech na twarzach tych, którzy wciąż wierzą w moc Mikołaja.

Czytaj więcej: Mikołajkowy weekend Aniołów z II LO

5 grudnia - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Kochani WOLONTARIUSZE

Z okazji Waszego święta życzę Wam siły, wiary w niemożliwe, radości i uśmiechu każdego dnia.
Wasza praca z potrzeby serca jest bezcenna.
Dziękuję Wam, bo zatrzymujecie się na chwilę,
 bo nie żyjecie tylko dla siebie,
 bo dajecie miłość, troskę i swój czas,
bo wiecie, że warto.
Justyna Świderska-Niedobit