20-lecie


Zaproszenie
Folder cz.1
Folder cz.2
Strona główna II LO
Przemówienie dyrektora szkoły Haliny Zdunek z okazji 20-lecia
Listy Gratulacyjne z okazji Jubileuszu 20-lecia szkoły

ALBUM

Publikacja lubartow24.pl
Publikacja nasze miasto.pl
Publikacja lubartowiak.com.pl
Publikacja mmlubartow.pl

FILMY
Msza Św. z okazji Jubileuszu II LO
Część artystyczna jubileuszu XX-lecia II LO w Lubartowie
Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych
Przemówienie dyrektor Haliny Zdunek na uroczystości XX-lecia
Przemówienia gości na uroczystości XX-lecia szkoły

W tym roku nasze Liceum (1994 – 2014) obchodzi wielkie święto – 20-lecie swojej działalności. Z tej okazji 10 października 2014 roku miały miejsce obchody jubileuszowe, które rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, celebrowana przez ks. dziekana Józefa Huzara. Następnie w murach II LO wszystkich zgromadzonych gości powitała pani dyrektor Halina Zdunek. Przypomniała ona historię szkoły, scharakteryzowała jej działalność i wybitne osiągnięcia oraz przypomniała motto tego święta: „Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać” (Terry Pratchett). Tego dnia bowiem to właśnie „Trójka” zaprosiła do siebie wszystkich, dla których jest – i była – drugim domem. Wśród dostojnych gości nie zabrakło: przedstawicieli władz miasta, z Burmistrzem Miasta Lubartów panem Januszem Bodziackim na czele, wizytatora Kuratorium Oświaty w Lublinie pani Elżbiety Pełki-Pryszcz, jak również dyrektorów II LO, którzy tworzyli jego historię i pracowali na wysoką pozycję szkoły: pana Tadeusza Trąbki, pana Mariana Bobera, pana Ryszarda Gieracha, pani Krystyny Mazurek i pana Radosława Borzęckiego. Ten ważny dla II LO jubileusz zgromadził również przedstawicieli zaprzyjaźnionych szkół i placówek kulturalnych, obecnych, byłych i emerytowanych nauczycieli, absolwentów szkoły, uczniów i rodziców, pracowników administracyjno-obsługowych sprawiając, że przeszłość i teraźniejszość wypełniły szkolne korytarze a wspomnienia i refleksje przypominały o minionych latach i wywoływały łzę wzruszenia...
Dzień ten był wyjątkowy również dla wszystkich uczniów klas pierwszych naszej szkoły, którzy w obecności starszych kolegów, rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości złożyli uroczyste ślubowanie i zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów II LO. Okazją do wspomnień o minionych latach i o historii pierwszego, pionierskiego rocznika uczącego się w II LO (1994-1998) była część artystyczna, którą przygotowali niezwykle uzdolnieni uczniowie i absolwenci II LO. Do wielu wzruszeń i pełnych humoru rozmów skłaniały również spotkania przy kawiarnianych stolikach oraz zwiedzanie wystaw dotyczących 20 lat działalności Liceum. Przypominały one o bogatej i różnorodnej działalności szkoły, która dzięki życzliwej atmosferze pracy kształci i wychowuje kolejne pokolenia zdolnych, ambitnych i wrażliwych młodych ludzi.
I chociaż „20 lat minęło jak jeden dzień...”, to przed II Liceum Ogólnokształcącym czekają kolejne wyzwania, które – mamy nadzieję – będą obfitować w liczne nagrody i sukcesy następnych jej wychowanków.