Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Tylko wspólnymi siłami pokonamy koronawirusa. Najlepszą bronią w tej walce jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajcie o nich również na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych, bibliotece czy na stołówce. To również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Tak jak w innych miejscach publicznych, tak i w szkołach musimy przestrzegać pewnych zasad. Dzięki wspólnym odpowiedzialnym działaniom możemy zamknąć szkołę dla koronawirusa.

O czym pamiętać w szkole?

• Źle się czujesz? Zostań w domu

Jeżeli masz gorączkę, kaszel lub inne objawy choroby – nie idź do szkoły i zostań w domu. Poczułeś się źle w trakcie lekcji lub na przerwie? Koniecznie poinformuj o tym nauczyciela.

• Myj i dezynfekuj ręce

Pamiętaj o dezynfekowaniu i myciu rąk. Nie dotykaj nosa, oczu i ust.

• Zachowaj bezpieczną odległość

Aby chronić siebie i innych w miarę możliwości zachowuj bezpieczną odległość od koleżanek, kolegów czy nauczycieli.  Jeżeli na korytarzu lub w innym miejscu oprócz Ciebie przebywa dużo innych osób – zakryj usta i nos.

• Nie podawaj ręki na powitanie

Tymczasowo zrezygnuj z podawania ręki na powitanie swoim koleżankom i kolegom – uśmiech i miłe słowo zdecydowanie wystarczą!

• Nie pożyczaj!

Używaj swoich podręczników i przyborów - staraj się ich nie pożyczać od innych osób.