Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Tylko wspólnymi siłami pokonamy koronawirusa. Najlepszą bronią w tej walce jest nasze odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Pamiętajcie o nich również na szkolnych korytarzach, w salach lekcyjnych, bibliotece czy na stołówce. To również od Ciebie zależy, czy wirus będzie rozprzestrzeniał się dalej!

Tak jak w innych miejscach publicznych, tak i w szkołach musimy przestrzegać pewnych zasad. Dzięki wspólnym odpowiedzialnym działaniom możemy zamknąć szkołę dla koronawirusa.

Czytaj więcej: Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo!

#nośmaskę

Maska chroni Ciebie i innych. Noś ją zawsze, kiedy przebywasz w otoczeniu osób, które mogą być zarażone lub, które Ty masz możliwość zarazić. Koniecznie zabieraj maskę do szkoły, do sklepu, na spacer czy odwiedzając rodzinę – słowem ZAWSZE, kiedy opuszczasz dom.

Dbaj o swoją maskę! Jeśli masz maskę materiałową, pierz ją regularnie. Wilgotna maska musi zostać wymieniona, ponieważ przestaje spełniać swoją funkcję. Materiałowa powinna być uprana najlepiej w 60 stopniach, inne można włożyć do piekarnika na 60-70 stopni na minimum 30 minut.

Więcej artykułów…

  1. Aplikacja ProteGO Safe