Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego" Kto jest autorem tych słów?"

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego

Przez 2 tygodnie uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - przystąpiło do niego 45 uczniów klas trzecich. Komisja konkursowa po podsumowaniu punktów nagrodziła następujące osoby:

I miejsce - Wiktoria Czerska kl. 3D,

II miejsce - Karolina Tarnas kl. 3C,

III miejsce - Jakub Ścierzyński kl. 3G.

Prosimy o zgłoszenie się do biblioteki po odbiór nagród. Gratulujemy doskonałej znajomości literatury!

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele bibliotekarze

KONKURS DLA KLAS TRZECICH

Biblioteka szkolna II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie zaprasza na konkurs pt. Kto jest autorem tych słów, który jest adresowany do uczniów klas trzecich. Konkurs trwa od 28.03.2022 r. do 8.04. 2022 r.

W bibliotece przygotowane są zestawy cytatów pochodzących z lektur szkolnych i literatury dla młodzieży.

Uczestnicy losują codziennie 1 cytat oraz podają autora i tytuł książki, z której pochodzi. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymują 2 punkty. Osoby, które zgromadzą największą ilość punktów otrzymają nagrody.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

Konkurs będzie okazją do sprawdzenia znajomości lektur oraz własnej pamięci.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w II LO

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa_2

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa zakupiono do biblioteki szkolnej 955 książek. Są to książki o tematyce historycznej, reportaże, książki obyczajowe, kryminalne, biograficzne, psychologiczne i lektury szkolne. Zostały one już włączone do księgozbioru i mogą być wypożyczane przez czytelników. Lista zakupionych książek uwzględnia propozycje uczniów, nauczycieli, rodziców.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nowościami wydawniczymi i wypożyczenia ich do domu. Zbliżające się ferie zimowe to doskonały czas na czytanie.

Życzymy miłej lektury!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w II LO

II Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Firleja w Lubartowie wzięło udział w rządowym programie "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025". Dzięki udziałowi w programie biblioteka szkolna zwiększyła swój księgozbiór o nowości wydawnicze z literatury pięknej oraz nowe egzemplarze lektur szkolnych.