Wyniki konkursów bibliotecznych

Wyniki konkursów bibliotecznych_1

Miło nam poinformować o wynikach szkolnych konkursów bibliotecznych dla klas pierwszych i drugich. Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w konkursie „Fraszka o książce”. Laureatami zostali:

I miejsce – Alicja Zbiciak - klasa 1c,

II miejsce – Iga Kawałek - klasa 1b,

III miejsce – Martyna Hulajko - klasa 1b, Maciej Osior - klasa 1a.

Klasy drugie uczestniczyły w konkursie „Ubierz się w książkę”. Finalistkami zostały uczennice:

I miejsce  - Aleksandra Sabat  - klasa 2c,

II miejsce – Zuzanna Tomasiak, Weronika Grudzień, Paulina Rak, Małgorzata Golda - klasa 2d,

III miejsce – Weronika Partyka, Wiktoria Ondra, Magdalena Sokół, Katarzyna Trojak - klasa 2c.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Laureatów zapraszamy do biblioteki po odbiór nagród.

Poniżej prezentujemy nagrodzone prace.

Czytaj więcej: Wyniki konkursów bibliotecznych

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego" Kto jest autorem tych słów?"

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu czytelniczego

Przez 2 tygodnie uczestnicy zmagali się z zadaniami konkursowymi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - przystąpiło do niego 45 uczniów klas trzecich. Komisja konkursowa po podsumowaniu punktów nagrodziła następujące osoby:

I miejsce - Wiktoria Czerska kl. 3D,

II miejsce - Karolina Tarnas kl. 3C,

III miejsce - Jakub Ścierzyński kl. 3G.

Prosimy o zgłoszenie się do biblioteki po odbiór nagród. Gratulujemy doskonałej znajomości literatury!

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie serdecznie dziękujemy.

Nauczyciele bibliotekarze

KONKURS DLA KLAS TRZECICH

Biblioteka szkolna II Liceum Ogólnokształcącego w Lubartowie zaprasza na konkurs pt. Kto jest autorem tych słów, który jest adresowany do uczniów klas trzecich. Konkurs trwa od 28.03.2022 r. do 8.04. 2022 r.

W bibliotece przygotowane są zestawy cytatów pochodzących z lektur szkolnych i literatury dla młodzieży.

Uczestnicy losują codziennie 1 cytat oraz podają autora i tytuł książki, z której pochodzi. Za każdą poprawną odpowiedź otrzymują 2 punkty. Osoby, które zgromadzą największą ilość punktów otrzymają nagrody.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki!

Konkurs będzie okazją do sprawdzenia znajomości lektur oraz własnej pamięci.