Nocne Marsze na Orientację w Zawieprzycach

Nocne Marsze na Orientację w Zawieprzycach_10

W dniach 4-5 października 2019 roku SKKT Azymut, działający w II LO w Lubartowie, zorganizował XIV edycję Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach.

Pierwszy etap tej popularnej wśród młodzieży imprezy rozpoczął się o godzinie 15.00. Trasa liczyła 16 km i została przygotowana przez uczniów klasy III e: Łukasza Osiora, Dominika Capałę i Kacpra Michalika. O określonych godzinach każda z jedenastu grup wyruszyła z budynku II LO w teren, by przy pomocy otrzymanych map dotrzeć do Młodzieżowego Schroniska w Zawieprzycach. Trasa przebiegała przez Chlewiska, Serniki i Nową Wolę. Po drodze drużyny musiały odnaleźć 7 punktów kontrolnych oraz wykonać trzy dodatkowe zadania. Każdej z grup udało się szczęśliwie dotrzeć do celu. Po wieczornej uczcie z pizzą ognisku, nadszedł czas na etap nocny marszów, który został przygotowany przez Macieja Gątarskiego i Weronikę Goździcką z klasy III g oraz Mikołaja Turowskiego z klasy II e. Członkowie Azymutu tym razem mieli do przejścia 6,5 km i musieli odnaleźć 9 punktów kontrolnych, w tym 4 punkty z Linii Obowiązkowego Przejścia. Sobotni dzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników, rozdania nagród a zwieńczyły go spacer po ruinach zamku, pamiątkowe zdjęcie i powrót do domu.

A oto klasyfikacja i zwycięzcy XIV Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach: I miejsce: Mateusz Budzyński, Jakub Sadowski. II miejsce: Jakub Godzała, Alicja Gliwka, Wiktoria Rojek. III miejsce: Oliwia Szczepaniak, Gustaw Kubicki, Stanisław Trocyk. IV miejsce: Wiktoria Praszczak, Zuzanna Krzysiak, Weronika Kopeć.

Mimo zmęczenia jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że udało nam się przejść pełne trasy i wykonać zadania. Dziękujemy naszym opiekunom i organizatorom imprezy, pani Katarzynie Płaszczewskiej, pani Izabeli Bącławek, głównemu sędziemu - Pauli Widyńskiej oraz budowniczym tras. Już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję „orientacyjnej przygody”!