Jak dobrze zdać maturę, czyli licealiści na Salonie Maturzystów na KUL-u

Salon Maturzystów 2019_3

Salon Maturzystów to największa w Polsce kampania informacyjna pomyślana jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed licealistami przystępującymi do swojego najważniejszego egzaminu. W tym roku ośrodkiem akademickim, który zorganizował dla maturzystów szereg wykładów i spotkań był Katolicki Uniwersytet Lubelski. Na inauguracji i zajęciach prowadzonych przez ekspertów OKE nie zabrakło uczniów z II LO, którzy w dniach 26-27 września odwiedzili tę znaną na Lubelszczyźnie wyższą uczelnię.

Kampania Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” zorganizowała Salon Maturzystów pod hasłem To miejsce, gdzie matura spotyka się ze studiami, dlatego odwiedzający KUL uczniowie mogli wejść w rolę przyszłych studentów uczestnicząc w wykładach prowadzonych przez ekspertów z OKE.  Każdy z nich przedstawił procedury oraz udzielił maturzystom wielu cennych rad, które pomogą im odnieść sukces na majowych egzaminach. Ponadto licealiści mieli szansę porozmawiać o zasadach rekrutacji na studia i o specyfice konkretnych kierunków ze studentami z wielu polskich uczelni, którzy tego dnia reklamowali na stoiskach swoje uczelnie.

Z pewnością udział w Salonie Maturzystów to dla uczniów cenna lekcja, która nie tylko dostarczyła wiele istotnych informacji, ale niektórym pomogła również podjąć ważne życiowe decyzje.