Koncert „Dźwięki wolności”

Koncert „Dźwięki wolności”_10

20 września uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w koncercie patriotycznym „Dźwięki wolności od Moniuszki do współczesności”, który odbył się w Sali widowiskowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie.

W muzyczną podróż przez 200 lat polskiej historii zabrali młodzież naszej szkoły profesjonalni artyści ze Stowarzyszenia Wschód Kultury. Uczniowie usłyszeli polskie pieśni patriotyczne na dwa głosy wokalne, w autorskich opracowaniach Aleksandra Resiaka. W nowych aranżacjach zostały wykonane m.in. „Prząśniczka”, „Warszawianka”, „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Pałacyk Michla”. Solistom towarzyszył zespół muzyków, grających na skrzypcach, altówce, instrumentach klawiszowych, wiolonczeli oraz kontrabasie.

Artyści przypomnieli uczniom dźwięki utworów najwybitniejszych polskich kompozytorów, m.in. Stanisława Moniuszki i Fryderyka Szopena.

Młodzież naszego liceum udowodniła, że koncert patriotyczny może zainteresować także młodych ludzi. Pierwszoklasiści w skupieniu wysłuchali opowieści konferansjera, pieśni i utworów instrumentalnych polskich kompozytorów, a na koniec wspólnie z artystami odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”.