Licealiści kontra fizyka, czyli 60. „Pokazy z fizyki” na UMCS

60.

Tradycją II LO stał się wrześniowy wyjazd na coroczne, organizowane przez Instytut Fizyki oraz Oddział Lubelski Polskiego Towarzystwa Fizycznego UMCS, „Pokazy z fizyki”. Również w tym roku nie zabrakło tam uczniów z naszej szkoły - w warsztatach przeprowadzonych dn. 10 września br. na wyższej uczelni uczestniczyła młodzież z klas 2a, 2d, 3a i 3e, która realizuje matematykę i fizykę w zakresie rozszerzonym.

Na 60. jubileuszowym spotkaniu pracownicy naukowi przedstawili nam w formie wspólnej zabawy eksperymenty spośród następujących zagadnień: prąd, rezonanse, ruch obrotowy oraz termodynamika. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali przedstawiane doświadczenia oraz z zaciekawieniem słuchali wyjaśnień poszczególnych zjawisk. Wyjazd na „Pokazy z fizyki” stanowi świetne powakacyjne powtórzenie wiadomości, a dzięki przeprowadzonym doświadczeniom wiedza z fizyki na długo pozostanie w naszej pamięci.

Jakub Milewicz, kl. III e