Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja w Lubartowie

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020_3

W pierwszy poniedziałek września o godzinie 11. 00 w II LO w Lubartowie wybrzmiał pierwszy po wakacjach lekcyjny dzwonek. Szkolna społeczność oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Lubartów, pan Krzysztof  Paśnik, Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Najda oraz jej zastępca, pani Monika Potocka, zebrali się na dziedzińcu, aby uroczyście rozpocząć nowy rok nauki.
Pani dyrektor Halina Zdunek powitała wszystkich zgromadzonych, a w szczególności uczniów klas pierwszych, którzy będą uczyć się w tym roku w dziesięciu oddziałach: sześć klas tworzyć będą absolwenci gimnazjów, a cztery kolejne klasy – absolwenci szkół podstawowych. Równie serdecznie zostali powitani nauczyciele, którzy dołączą w tym roku do grona pedagogicznego II LO. Wszyscy przemawiający życzyli uczniom, jak i nauczycielom, wytrwałości i sukcesów w realizacji planów, a tegorocznym trzecioklasistom – którzy w maju przystąpią do egzaminów maturalnych – spokoju, mądrych wyborów i wysokich wyników z egzaminów.
W trakcie uroczystości społeczność II LO wspominała niezwykle ważny moment w historii Polski, jakim była obrona granic naszej ojczyzny we wrześniu 1939 r. W ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej minutą ciszy uczczono pamięć tych, którzy oddali swoje życie w walce za wolność ojczyzny.
Po części oficjalnej uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami, którzy omówili kwestie organizacyjne związane z nauką w nowym roku szkolnym.