Wyprawa do Kazachstanu i Kirgistanu - dzień 1 i 2

Wyprawa do Kazachstanu - dzień 1 i 2_4
Dzień 1

Godzina 4:45- każdy powinien o tej porze spać, ale my wielcy podróżnicy wyjeżdżamy autobusem z Lublina na lotnisko do Warszawy. Podróż ta odbyła się bez żadnych kłopotów i zgodnie z planem o godzinie 10:45 wylecieliśmy do Kijowa.

Stamtąd, po morderczych 6-godzinnych oczekiwaniach, wyruszyliśmy do naszej głównej destynacji podróży- Ałmaty, dawnej stolicy Kazachstanu. Lot został umilony przepysznym i darmowym posiłkiem. Około 4:30 dotarliśmy do naszego hotelu. Tak minął dzień pierwszy naszej wyprawy.

Dzień 2
Po bezsennej nocy o godzinie 8 napełniliśmy nasze żołądki sycącym śniadaniem. Następnie od godziny 9 rozpoczęliśmy trekking górski z nad Jeziora Ałmatyńskiego znajdującego się na wysokości 2511 m n.p.m. Po wykonaniu kilku grupowych fotografii przekroczyliśmy granicę kazachsko-kirgijską i udaliśmy się do znajdującej się na wysokości 3350 m n.p.m. Kosmostancji. Kolejnym punktem naszej podróży był Kok Tobe- tradycyjny pokaż dzikiego ptactwa łownego. Wycieńczeni, spragnieni i głodni udaliśmy się do kazaskiej restauracji Navat, gdzie ugoszczono nas orientalnymi potrawami, takimi jak: borsak, plow i samsa. Na zakończenie w ałmackim parku spotkaliśmy się z mieszkającą w Kazachstanie Polonią i wspólnie spędziliśmy czas na pogawędkach oraz grach i zabawach.