Licealiści na nagraniu "Koła Fortuny"

Pierwszego dnia kwietnia uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielami: panią Katarzyną Płaszczewską, panią Elżbietą Mizio i panią Małgorzatą Milanowską-Jednous uczestniczyli w nagrywaniu znanego teleturnieju Koło Fortuny i, zasiadając na widowni, przyglądali się kulisom powstawania programu w ATM Studio w Warszawie.

Uczestnicy programu przechodzili kolejno przez pięć rund dobierając odpowiednie litery, zgadując hasła wielu kategorii i zdobywając kwoty pieniężne(od 100 do 1500 zł.) lub nagrody wylosowane na tytułowym kole.
Do finału kwalifikowała się osoba, która zdobyła najwięcej pieniędzy we wszystkich poprzednich rundach. Pozostali uczestnicy wygrywali nagrody zdobyte w wygranych rundach i kończyli grę. Finalista natomiast mógł zdobyć jedną z głównych nagród: 50 000 zł lub samochód osobowy Toyota Aygo.

Biorący udział w teleturnieju niewątpliwie się stresowali, ale nerwy były niwelowane przez prowadzących - Izabellę Krzan i znanego muzyka Rafała Brzozowskiego oraz publiczność zapewniającą nawet owacje na stojąco. Zmagania uczestników umilał zespół RBand z wokalistką Kasią Dereń, znaną również z programu The Voice of Poland.

Udział uczniów w Kole Fortuny został uwieczniony wspólnym zdjęciem z prowadzącymi program. Ten wyjazd był z pewnością ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników wycieczki, którzy mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy telewizji.

Gabriela Mitura, Weronika Greber kl. 1c