Dzień Otwartych Drzwi w II LO

Dzień Otwartych Drzwi w II LO_10
 

Przez dwa dni, 29 marca oraz 01 kwietnia br., drzwi II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie były szeroko otwarte dla ósmoklasistów oraz gimnazjalistów z miejskich i powiatowych szkół. W tym roku w progach II LO gościło aż ponad siedemset osób, co świadczy o bardzo dużej popularności liceum w lokalnym środowisku. Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych zostali oficjalnie przywitani przez panią Dyrektor Halinę Zdunek, która przedstawiła ofertę edukacyjną i zarys działalności szkoły. Goście mogli się dowiedzieć, jakie zalety wiążą się z kontynuacją nauki w II LO oraz jakie profile klas będą tworzone w nowym roku szkolnym.

GALERIA

 

Po części oficjalnej ósmoklasiści i gimnazjaliści, podzieleni na dziewięć kilkudziesięcioosobowych grup, wybrali się na zwiedzanie murów szkoły. Po salach i korytarzach II LO młodszych kolegów oprowadzali nasi uczniowie. Odwiedzając lekcyjne sale, nasi goście uczestniczyli w zajęciach specjalnie dla nich przygotowanych i dowiedzieli się od starszych kolegów, jak wygląda nauka w klasach o danym profilu. Ze swoimi przewodnikami młodzież odwiedziła m. in. siedzibę SKKT AZYMUT - tam członkowie grupy opowiedzieli m. in o marszach na orientację, wyprawach w góry i wycieczkach zagranicznych, które organizują wraz z opiekunami. Kolejnym czynnie działającym klubem naszej szkoły jest grupa teatralna SCENA 44, której aktorzy nie tylko opowiedzieli o swojej działalności, ale też odegrali kabaretowe skecze i improwizacje, do których zaangażowali widownię. Przyszli pierwszoklasiści mogą również okazję dołączyć do ANIOŁÓW z II LO i nieść pomoc starszym oraz młodszym jako członkowie szkolnego wolontariatu. Każdy, kto był ciekawy tego, co jeszcze oferuje młodzieży II LO i dlaczego warto być częścią tej społeczności, znalazł odpowiedzi na swoje pytania.

Wszystkim ósmoklasistom, gimnazjalistom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za te wspólnie spędzone dni. Mamy nadzieję, że we wrześniu większość twarzy ujrzymy ponownie na korytarzach naszej szkoły! Bo II LO to trafny wybór!