Jan Adamek najlepszy w Polsce w Konkursie Matematycznym

Jan Adamek najlepszy w Polsce w Konkursie Matematycznym_1
 
15 marca 2019 r. w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się finał X Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego.

Do finału tego prestiżowego konkursu zakwalifikowało się 89 uczniów z 60 szkół z całej Polski. II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie reprezentowało dwoje uczniów: Magdalena Skrzypiec i Jan Adamek z klasy IIIa.

Galeria

Nasza szkoła ma ogromny powód do dumy, ponieważ Janek został laureatem tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego i zajmując I miejsce w kraju, zapewnił sobie miejsce na wybranym przez siebie kierunku cywilnym WAT. Uczeń otrzymał także promesę bezpłatnego zakwaterowania w domu studenckim na pierwszym roku akademickim, stypendium naukowe w pierwszym semestrze studiów oraz cenne nagrody rzeczowe.

Organizatorami X Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego im. gen. Sylwestra Kaliskiego były Instytut Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki oraz Dział Spraw Studenckich WAT. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawował JM Rektor-Komendant WAT gen. bryg. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek.

Rektor-komendant WAT wręczając puchary i nagrody zwycięzcom konkursu pogratulował wszystkim uczestnikom, jak również ich nauczycielom, którzy tak dobrze przygotowali swoich uczniów do konkursu. „Samo to, że tu jesteście świadczy o tym, że jesteście najlepsi w swoich środowiskach, odważni, by stawiać czoła trudnościom. Właśnie takich osób poszukuje Wojskowa Akademia Techniczna” – powiedział gen. Szczurek.

Uczniowie II LO po raz drugi mogli wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym dzięki umowie patronackiej zawartej pomiędzy naszą szkołą a WAT. Warto podkreślić, że nasi licealiści dwukrotnie zajęli wysokie lokaty i zdobyli cenne nagrody, dlatego liczymy na to, że w kolejnych latach również będziemy mogli pochwalić się laureatami tego konkursu.

GRATULUJEMY!

Opiekunem uczniów jest nauczyciel matematyki, Ewa Biernacka.