Magdalena Skrzypiec z klasy IIIa finalistką Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej to ogólnopolski konkurs dotowany przez MEN, który sprawdza umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez oraz standardową szkolną wiedzę językoznawczą. Do etapu okręgowego OLP zakwalifikowało się 494 uczniów z całej Polski, tym większa nasza radość, że wśród nich znalazło się trzech uczniów II LO – Emilia Oniszczuk i Mateusz Krojec z klasy IIa oraz Magdalena Skrzypiec z klasy III a. Po kolejnych zmaganiach, w ścisłym finale z 58 innymi zawodnikami zmierzy się Magda.

Finał OLP odbędzie się 13 kwietnia we Wrocławiu na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Jego celem jest wyłonienie trzyosobowej reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe, które w tym roku odbędą się w dniach 29 VII - 2 VIII w Yongin (Korea Płd.).

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku uczeń II LO, Przemek Podleśny reprezentował nasz kraj na zawodach w Pradze, uzyskał najlepszy wynik na świecie oraz otrzymał nagrodę za najlepiej rozwiązane zadanie.

Magda, jesteśmy z Ciebie dumni. Będziemy trzymać kciuki, powodzenia!

Opiekunem uczniów jest nauczyciel matematyki, Ewa Biernacka.