Artyści z II LO sięgają po nagrody

Sukcesy artystów z II LO_3
 

O tym, że uczniowie II LO nie spoczywają na laurach i bardzo chętnie angażują się w działania artystyczne i konkursy, świadczą ich ostatnie osiągnięcia. Tym razem recytatorzy, soliści i filmowcy podjęli się interpretacji twórczości wybitnych polskich poetów i zostali docenieni przez jury konkursów ogólnopolskich, powiatowych i miejskich. I tak:

 

Komisja konkursowa XIX Ogólnopolskiego Festiwalu Herbertowskiego, organizowanego przez XIV Liceum Ogólnokształcące im. z. Herberta w Lublinie, przyznała nagrodę w kategorii muzycznej zespołowi w składzie: Aleksandra Sidor z kl. I A, Kinga Kożuch z kl. I B, Anna Aftyka z kl. I D, Zuzanna Tchórz z kl. I E, natomiast Krzysztof Kasperek z kl. III E otrzymał nagrodę w kategorii filmowej.

 

W XIII Powiatowym Konkursie Pamięci Agnieszki Osieckiej, organizowanym przez Zespół Szkół w Kocku, w kategorii muzycznej Jury przyznało I miejsce Zuzannie Tchórz, natomiast II miejsce zajęła Anna Aftyka; w kategorii recytacja: I miejsce zdobyła Gabriela Orłowska z kl. I C, a III miejsce – Kinga Danił z klasy II A. Kinga otrzymała również nagrodę w XIV edycji Miejskiego Konkursu Recytatorskiego „Strofy miłości”, organizowanego przez LOK w Lubartowie.

 

Gratulujemy!!!

 

Młodzież pracowała pod opieką p. Pawła Pasikowskiego, p. Justyny Świderskiej-Niedobit i p. Aleksandry Solarz