Olimpiada Przedsiębiorczości

Olimpiada Przedsiębiorczości_1

W dniu 7 marca 2019 r. w pięciu uczelniach ekonomicznych: Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu oraz w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu odbyły się eliminacje okręgowe.

Olimpiada Przedsiębiorczości to innowacyjny projekt o społecznym i proprzedsiębiorczym charakterze. Organizowana jest od 2005 r. i ma status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. W programie stawiamy na atrakcyjne dla młodzieży, współczesne tematy przewodnie i rozwój umiejętności praktycznych. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów Julia Purc z klasy 1d oraz Antoni Baran z klasy 3e. W etapie okręgowym w Krakowie wzięło udział 234 uczniów. Mieli oni za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 50 pkt. Nasi reprezentanci zajęli 74 i 177 lokatę. Gratulujemy.

Uczniowie otrzymali za udział w etapie okręgowym vouchery umożliwiające zdobycie certyfikatu wiedzy ekonomicznej na SGH w Warszawie. Uczniowie do olimpiady przygotowywali się pod kierunkiem nauczyciela z podstaw przedsiębiorczości Elżbiety Mizio.