Z wizytą w Mobilnym Muzeum Multimedialnym

Z wizytą w Mobilnym Muzeum Multimedialnym_1
W piątek 7 września br. uczniowie II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie odwiedzili Mobilne Muzeum Multimedialne.

Projekt Mobilne Muzeum Multimedialne został zrealizowany z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Polski. Wizyta w Mobilnym Muzeum Multimedialnym to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Narracja wystawy osnuta jest wokół wątku budowania nowoczesnej Polski odradzającej się po 123 latach niewoli. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej, wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom i rodzimym wynalazkom. Podczas zwiedzania uczniowie II LO odbyli wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: śledzili sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu, gospodarki, dowiedzieli się, jak wyglądało życie społeczne, podziwiali polskie krajobrazy.