Nocne Marsze na Orientację

Nocne Marsze na Orientację_14
W dniach 12-13 października 2018 roku SKKT Azymut, działający w II LO w Lubartowie, zorganizował XII edycję Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach.
Galeria

Pierwszy etap tej popularnej wśród młodzieży imprezy rozpoczął się o godzinie 14.30. Trasa liczyła 20 km i została przygotowana przez uczennice klasy II g: Weronikę Goździcką i Paulinę Widyńską. O określonych godzinach każda z dwunastu grup wyruszyła z budynku II LO w teren, by przy pomocy otrzymanych map dotrzeć do Młodzieżowego Schroniska w Zawieprzycach. Trasa przebiegała przez Chlewiska, Serniki i Nową Wolę. Po drodze drużyny musiały odnaleźć 13 punktów kontrolnych, w tym 5 na Linii Obowiązkowego Przebycia, oraz wykonać cztery dodatkowe zadania. Każdej z grup udało się szczęśliwie dotrzeć do celu. Po wieczornym ognisku, podczas którego można było odpocząć i nabrać sił, nadszedł czas na etap nocny marszów, który został przygotowany przez Macieja Gątarskiego z klasy II g oraz Mikołaja Turowskiego z klasy II e. Członkowie Azymutu tym razem mieli do przejścia 8 km i musieli odnaleźć 14 punktów kontrolnych, w tym 2 punkty z Linii Obowiązkowego Przejścia. Sobotni dzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników, rozdania nagród a zwieńczyły go spacer po ruinach zamku, pamiątkowe zdjęcie i powrót do domu.

A oto klasyfikacja i zwycięzcy XII Nocnych Marszów na Orientację w Zawieprzycach:

I miejsce: Kacper Michalik i Łukasz Osior z kl. II e
II miejsce: Radosław Bronisz i Dawid Trąbka z kl. I b
III miejsce: Julia Wójcik, Bogusia Małyska z kl. II g i Laura Gajownik z kl. II d
IV miejsce: Aleksandra Paśnik i Aleksandra Kubik z kl. I b

Mimo zmęczenia jesteśmy usatysfakcjonowani tym, że udało nam się przejść pełne trasy i wykonać zadania. Dziękujemy naszym opiekunom i organizatorom imprezy, pani Katarzynie Płaszczewskiej, pani Elżbiecie Mizio, głównemu sędziemu - panu Mateuszowi Kapitanowi oraz budowniczym tras. Już z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję „orientacyjnej przygody”!


Oliwia Filipiuk, klasa I c