Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

Dyplomy uczniów_1

Miło nam poinformować, że drużyna z II LO w składzie: Paweł Oniszczuk, Agnieszka Guz, Karolina Pytka, Kinga Cybul i Anna Szymczak zajęła I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.
Drużyna weźmie udział w etapie okręgowym, który odbędzie się 11 maja br. w Lublinie.
Życzymy powodzenia!

Egzaminy maturalne w II LO

Matura 2019_4

Maj się rozpoczął, zakwitły kasztany – czas na matury!

W poniedziałek 6 maja br. absolwenci liceów ogólnokształcących i techników, w tym uczniowie II LO, przystąpili do matury. Tradycyjnie egzamin dojrzałości rozpoczął się od języka polskiego na poziomie podstawowym, natomiast po południu odbył się egzamin z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. 7 i 8 maja absolwenci szkół średnich sprawdzą swoją wiedzę i swoje umiejętności z matematyki oraz języka angielskiego, który jest najchętniej wybieranym przez młodzież językiem obcym nowożytnym na maturze.

Sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja – przed naszymi maturzystami zarówno egzaminy z dodatkowych przedmiotów na poziomie rozszerzonym, jak i egzaminy ustne z języka polskiego oraz języków obcych.

Za wszystkich trzymamy kciuki!!!